Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fifulka

co z czerwoną fasolą ?

Polecane posty

Gość fifulka

nie wiem do czego uzyc tej fasolki (chodzi mi o obiady a nie salatki), jedynie w meksykanskiej kuchni widzę ten składnik. A nie chcę po meksykańsku, bo brakuje mi masy ichnich przypraw. Ma ktos fajny przepis ? Moze jakas zapiekanka ? Duzo warzyw mile widziane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirinda
Mam super przepis na danie z czerwoną fasolką (sama wymyśliłam) i gotuję już od jakiegoś czasu z uwielbieniem:) A więc, ugotować trochę makaronu, najlepiej nitki ale może być każdy inny. Potem na patelni, osobno, zesmażyć trochę boczku z cebulką i pieczarkami. Jak już się usmaży dodać ugotowany wcześniej i odcedzony makaron, a także puszkę czerwonej fasolki. Następnie to wszystko mocno podgrzać, doprawić pieprzem i solą. I życzę przyjemnego zajadania się:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowsza
to samo, co z biala ;) w sumie to tylko kwestia koloru... tyle, ze np. w innych stronach swiata jest bardziej popularna, niz u nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chilli con carne!! przepis znajdzesz w internecie! pychotka taka, ze palce lizac :) !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ups :o ale niemeksykańsko.. cóż. można przepis zmodyfikować, uzywajac tylko dstepnych przypraw! sorka za nieuwazne czytanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowsza
no czekaj, ale czili kon karne bez np. kminu to bedzie juz ot zwykla fasola z mieskiem, co nie znaczy nic zlego, tylko to czili jest takie dobre wlasnie od tych ichnich specyficznych przyraw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fifulka
ha ha ha, spoko pomaranczowa, chilli con carne jest ok, tyle ze to akurat znam i NIC POZA TYM :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fifulka
tfu ! to powyzej mialo byc do ó Ale wracając do chilli con carne, czy to czy z kminem czy bez, no to spoko to robilam juz ze dwa razy i potrawa jest pycha, tylko ze moim zdaniem lepsze o niebo gdy jest mieso nie mielone ale z kawalka, no i pomidorki swieze a nie z puchy. Miranda - dzieki, sprobuje w najblizszym czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrowka tse-tse
stalatka z tunczyka, fasolki, kukurydzy itd mniammm....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowsza
fifulka, zupe jeszcze mozesz splodzic z czerwonej f. albo po bretonsku, albo zmieszac z tluczonymi kartoflami (tu mozna zaszalec i nawrzucac ulubionych lub posiadanych przypraw, szczypiorku, tartego sera - wyjdzie smaczne, acz malo wygledne jadlo ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czerwona fasola dobrze komponuje sie z leczo, lub rizotto. Dobra jest również w barszczu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fifulka
zrobilam danko mirandy - dla mnie pycha :) dzieki za inne wpisy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja czerwoną fasolę wykorzystuję najczęściej do sałatek. Mieszam właśnie fasolę z ogórkiem konserwowym i marynowaną śliwką + majonez i przyprawy :) sałatkę robi się szybko, i jest naprawdę ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×