Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kochani...

co z jabłek

Polecane posty

Gość Kochani...

dostałam dosc duzą ilość jabłek, i chciałabym je jakos przerobic aby sie nie zepsuły,podajcie jakies pomysły,oprocz kompotow bo to wymaga sporo ilosc cukru, moze suszenie itp?a jesli suszenie to jak to robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szarlotke juz upiekłam
ale nie sposob z duzego worka jabłek upiec szarlotke;), za duzo ich mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ale co
zrobisz z taką ilością suszonych jabłek? a żeby je przerobić w inny sposób-to jednak trzeba cukier-mus jabłkowy na przykład-mniam,mniam.....a jabłka pocięte w krązki i mniej wiecej wydłubane gniazda nasienne-przed pocięciem jeszcze -taką specjalną obieraczką usuwałam-suszyłam w piekarniku na papierze śniadaniowym w temp. 50 stopni z wiatraczkiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bum-gosposia
obrać, do kotla, bez cukru rozgotować, mieszac, mieszać, bo sie przypala, i taka gorąca papję do wygotowanych litrowych słoików,zakecic, a potem te słoiki na\"głowie\" postawic do wystygnięcia, i masz na szarlotki na calą zimę:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bum-gosposia
no i oczywiście bez gniazd:):):)bo to będe "plute" szarlotki:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zak
wyciac gniazda nasienne i uzupelnic je orzechami rodzynkami i troche cukru pudru z cynamonem .Upiec w goracym piekarniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izabela374
najpierw ugotowac jablka i ryz potem wrzucic ryz na rozgrzane na patelni maslo i przypiec dodac ugotowane jablka i polac troche kompotem dodac 2 lyzki cukru i cynamon mozna jeszcze polac mlekiem lub slodka smietanka jest to naprawde dobra i tania potrawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosposia...
Skoro masz ich bardzo dużo - wystarczy je zmiksować w malakserze lub utrzeć na dużych oczkach, włożyć do słoików i zapasteryzować. Zimą cudowna sprawa do szarlotki a nawet do nalesników. Smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam zrobienie indyjskiego przysmaku-halawy. nie posiadam przepisu, musisz poszukac w internecie. Ja gotuje wersje halawy z jablek a nie jak wiekszosc z kaszy manny i rodzynek. nie psuje sie przez 2 tygodnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ponawiam
a jak mozna suszyc jabłka,dodam ze mam zwykły piekarnik gazowy i nie wiem czy w nim mozna suszyc, jest jakas inna mozliwosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zak
tez jestem ciekawa jak ich mozna suszyc - slyszalam ze na sloncu mozna rowniez suszyc ale nigdy nie probowalam pewno tez trwa to dluzej jezeli cos wiecie na ten temat to napiszcie - w zamian moge dac przepis na ryz po wiedensku CIAU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do gosposi
utrzec na tarce, ale juz nie przysmazac, tylko prosto do słoikow? a zamiast tzrec mozna pokroic i prosto do słoikow, ,,nie zepsują sie? a jesli tez nie dodam cukru , to mogą sie zepsuc?, mozna cukier dodac jesli sie otworzy słoik, tuz przed przyrzadzaniem np, szarlotki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laVita
schowaj do piwnicy, przynos porcjami i rob sok w sokowirowce-wspanialy bez konserwantow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miskatko
Wiele jest potraw - możesz wykorzystać jako mus, dżem i za pasteryzować. Następnie w słoikach przez całą zimę pod ręką masz gotowe i możesz zrobić szybki obiad czy deser. https://www.zgarden.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×