Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

axxk

codziennik czyli co gotuje, sprzątam itp

Polecane posty

Może ktoś zechce podyskutowac podpowiedzieć jak ułatwić sobie życie, prace itp itd. ostatnio chyba dopada mnie depresja i brak chęci i sił do życia, prowadzenia domu,.. Mam dosyć tego, że w domu jest ciągły bajzel, obiady ostatnio to rzadkość, a po pracy najchętniej leżałabym tylko. Pomimo tego, że mieszkam w domu na obrzeżach miasta ( co mnie dodatkowo dołuje...) mam bardzo malo przestrzeni, zajmujemy tylko poddasze, mam sporo zwierzaków w domu, klatek itp a co za tym idzie duzo sprzątania codziennego.. no i stary dom, 50-letni, częśc wyremontowana tanim kosztem, wiec wiadomo .. przy sprzątaniu nazasuwac sie trzeba a efekty marne może z wami łatwiej bedzie mi podołać obowiązkom, moze znajde natchnienie i pomysły? to co zaczynamy pamiętnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o co chodzi o odchudzanie? nie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj źle sie czułam więc zostałam w domu, przydałoby sie ogarnać trochę, tylko nie mam pomysłu i zrywu, nie wiem od czego zacząć jestem totalnym chomikiem więc wszystkiego jest pełno. no i w koncu obiad ugotowałabym, co dzisiaj robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm własnie widze ze mam doklejone cos o jakiejs diecie, jak to usunac i co to jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
musisz zrobić jedne generalne wiosenne porządki w trakcie których powyrzucasz zbędne graty, a wszystkie drobiazgi leżące na wierzchu pochowasz gdy nie ma lezących na wierzchu drobiazgów, to sprzątanie idzie bardzo szybko poza tym zrób podział obowiązków i rozdziel jakieś zadania między domowników i jeszcze pomyśl o pomocy domowej, która mogłaby przychodzić i Ci pomagać w tym, co najmniej lubisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziwna jesteś albo leniwa:o,sama wspomniałaś ,że mieszkasz na niewielkiej powierzchni.Co byś zrobiła w 120 m domu,3 arowym ogrodzie,pracując i opiekując się chorym staruszkiem.Ja tak mam - gotuję sobie i rodzinie,gotuję staruszkowi,pracuję w domu opieki,uprawiam własne warzywa w ogrodzie i wszędzie mam czysto,żeby nie było to też mam zwierzaki.Mój sposób to robić wszystko na bierząco.Nie zostawiam garów do mycia na później,bo mnie zawalą.Zjemy - myję(jeśli się z tym nie wyrabiasz zainwestuj w zmywarkę)mam dwa kosze do których oddzielnie wkładam białe i kolorowe.Piorę,suszę i prasuję w jednym dniu.Gotuję np.dużo rosołu.Następnie mrożę go w pojemnikach i mam bazę na inne zupu,beż konieczności wystawania przy kuchence.Gotuję np.bigos,gołąbki,pierogi,kopytka,kluski śląskie w dużych ilościach,potem zagotowuję gołąbki w słoiki,mrożę bigos,pierogi i kluchy.Mam zapas jedzenia i zyskany czas mam na sprzątanie.Przy zwierzętach dobrze jest mieć pościelone kanapy kocami itp.wtedy mniej odkurzania kłaków.Pozbądź się dywanów i niepotrzebnych szpargałów na których osiada sierść i kurz i mniej roboty będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×