Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jolantkaaaaaa

Coś z gotowanych ziemniaków

Polecane posty

Gość jolantkaaaaaa

Zostało mi sporo gotowanych ziemniakow,,,moze zapodacie jakis przepis aby je wykorzytac?Moze jakies placuszki? podobno sa dobre ale nie mam pojecia jak sie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolantkaaaaaa
zgniecione,,,,ale oprcz kopytek cos cche zrobic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolantkaaaaaa
a mogłabys podac ten przepis na sałatke? to juz tak na przyszłosc chcę:), bardzo lubie potrawy z ziemniakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotlecicki z ziemniakow
w panierce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak sie robi
te kotleciki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maxmara35
polecam proste w przygotowaniu krokieciki . ugotowane ziemniaczki przepuscic przez praskę albo maszynkę do mięsa , dodać jajko , makę tak na wyczucie / nie za duzo bo wyjda nam tearde/ . Wczesniej podsmazyć na patelni cebulkę , posiekaną w kostkę . Wszystkie skladniki dobrze zagnieśc i uformować małe paluszki ... coś na kształt paluszkow rybnych , tych zamrozonych. Następnie obtoczyć je w bułce tartej i smażyć na małym ogniu , na niewielkiej ilosci tłuszczu aż się zarumienią z obu stron :)) Takie paluszki smakują ddokonale z gulaszem , badź ssosm pieczarkowym. do tego suróweczka i obiadek jak sie patrzy :)) smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do maxmara35
te krokieciki to chyba inaczej kotleciki ziemniaczane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ika25
moja mama robi z gotowanych ziemniaków takie "oszukane" faworki-chrust. Składniki - tak na oko: zmielone ziemniaki, jajko, mąka, łyżeczka proszku do pieczenia, cukier - wszystko zagnieść razem na takie ciasto żeby się nie kleiło, rozwłkować na stole, powycinać paseczki i zwijać jak chruściki. Smażyć na głębokim gorącym oleju, posypać cukrem pudrem i chrupać aż brzuch zaboli z przejedzenia :-) . Wychodzą naprawdę pyszne, tylko na drugi dzień stają się nieco "gumowate" ale nie ma mowy żeby coś się uchowało do jutra. Aż sama sobie narobiłam ochoty - tylko ziemniaków z obiadu mi nic dziś nie zostało :-( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutka__Anittka
To moje ulubione kotlety z ziemniaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta pracujaca w domu
zrobiłam te polecane kotlety z ziemniaków z sosem piezarkowym na pawdę pychota .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z gniecionych robie kluski slaskie.A idzie to tak: dobrze ugniesc ziemniaki w garnku,odjac 1/4 i w to miejsce nasypac make ziemniaczana.Dodac ziemniaki,jajo(albo 2) sol i formowac male kulki z wglebieniem.Rzucac na wrzatek i wyciagac jak wyplyna.Nie zle do do pieczeni ,ale mozna zjesc ze smazona cebulka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniqua100
z gotowanych nie duszonych ziemniaków robię: a) parzybrodę a raczej mój mąż robi: ziemniaki kroimy w kostkę dosć grubą, dodajemy kapuste kiszoną (nie gotowaną) olej, cebule w kostkę i duuużo piprzu, sól do smaku, wszystko mieszamy, pycha tylko musi parzyć. b) szałot ziemniaki kroje w kostkę do tego marczew gotowaną w kostke, cebule tez w kostkę, przyprawy. Mieszam i oczywiście do tego robie pieczeń z ciemnym sosem. pyyycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala2
kotleciki sa pyszne normalnie palce lizac tak stwierdzil moj 10 letni syn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wymieszaj ziemniaki z bułka tartą i jajkiem zrób z nich kotleciki, piecz na margarynie-ja uwielbiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\\\"Kotleciki\\\" z gotowanych ziemniaków Na kilogram ugotowanych i utłuczonych ziemniaków ! Ok (wedle gustu i smaku 50 dkg pieczarek), jedna sredniej wielkości cebulka, 1 jajo (całe), pol pęczka natki pietruszki, pieprz, sol do smaku, śmietana i kostka rosolowa (kura), tarta bułka, tluszcz. 1) Cebule pokroić w kostkę - zrumienić 2)pieczarki obrac, pokroic w kostke - podsmazyć 3)Cebulę i 1/3 pieczarek dodać do ugotowanych i ugniecionych ziemniakow 4)Następnie 1 całe jajo i posiekana natkę 5)dodać kilka łyżek mąki ( w zależności jak sypkie są ziemniaki) 6)Doprawić sola i nie żalować pieprzu (czarnego) 7)Wymieszać, ukształtować kotlety (jak mielone) i smażyć SOS Pieczarkowy 1)Pozostałą część pieczarek zalać ok 1 szklanki wody 2)Dodać kostkę rosołową, (łyżkę stołową mąki pszennej zmieszać z kilkoma łyzkami ok 3łyzek śmietany - wiejska 18%) 3)Wlać do pieczarek i chwilę pogotować ( sos na kotleciki -marzenie :) do tego surowka bądz sałatka ........ wedle uznania - palce lizać SMACZNEGO !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalilah
ja do tych kotlecików ziemniaczanych dodaję jeszcze drobno pokrojoną kapustę kiszoną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konkolek
maxmara35 dzięki za ten przepis krokiecki są wyśmienite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można do tego farszu Maxmary dodać trochę skwareczków z boczku i formować większe kotleciki.Reszta bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość y5uy
maxmara35 własnie wyprobowalam ten przepis i musze przyznac ze swietne !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jak mi zostanie gotowanych ziemniaków to zawsze na drugi dzień robie z nich kotleciki: ziemniaki ile ich tam mam ugniatam, dodaje bułkę tarta, surowe jako, sol i pieprz a także siekany koperek lub pietruszkę. zagniatam ręcznie w kotleciki (tak jak by duże, grube kotlety mielone) i wrzucam na patelnie:) i tyle. Polecam z sosem i mięskiem jakimś. takie kotleciki ziemniaczane świetnie zastępują zwyczajnie podawane ziemniaki. można zrobić w mniejszej wersji kuleczek to z pewnością spodobają się dzieciakom:) życzę smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jak mi zostanie gotowanych ziemniaków to zawsze na drugi dzień robie z nich kotleciki: ziemniaki ile ich tam mam ugniatam, dodaje bułkę tarta, surowe jako, sol i pieprz a także siekany koperek lub pietruszkę. zagniatam ręcznie w kotleciki (tak jak by duże, grube kotlety mielone) i wrzucam na patelnie:) i tyle. Polecam z sosem i mięskiem jakimś. takie kotleciki ziemniaczane świetnie zastępują zwyczajnie podawane ziemniaki. można zrobić w mniejszej wersji kuleczek to z pewnością spodobają się dzieciakom:) życzę smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rejak
Do tych kotlecików wprowadziłem małą modyfikację: 1. starłem bardzo drobno i dodałem żółty ser. Nie czuć go praktycznie ale myślę, że to fajny pomysł. 2. Zamiast w bułce tartej obtoczyłem je w sezamie - to naprawdę dobry pomysł :-) 3. Do ostatniej partii dodałem pocięty drobno koperek (po prostu go bardzo lubię) - też niezły pomysł. Zrobiłem sos ze zblenderowanego kalafiora, fasolki, oliwek, przypraw i oliwy. Miał trochę za gęstą konsystencje ale ogólnie moje pomysły i koncepcje rodzinka przyjęła z poklepywaniem brzuszka więc pełen sukces. Dzięki za baze do modyfikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Danielski
dziekuje za przepis na oszsukane chruściki. Ja mam dla was taki przepis że: Ugotowane ziemiaki zmielić w maszynce lub zagnieść . Następnie trzeba wsypać mąki soli i ze dwa jajka lub bez jajek . Potem zagnieść tak żeby się nie kleiło i ulepić z z tego ciasta nie za małe i nie za duże kuleczki i smazyć w garnku na oleju aż nabiorą złoty kolor . można też obtoczyć kuleczki w bułce tartej i dopiero gotować. Chcesz więcej przepisów . napisz na e-mail. danil@buziaczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość... ^^
A ja znam dobry przepis na gofry: -1/4 kostki masła - 1/3 szkl. cukru ( lub więcej -w zależności od tego czy wolicie bardzo słodko) - cukier wanilinowy - jedno jajko - 1/ 4 szkl. wody gazowanej - 1 litr mleka - 2 szkl. mąki (lub więcej) - 1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia SMACZNEGO !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×