Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Bleufille

Czy kupujecie jeszcze prawdziwe obrazy?

Polecane posty

Czy kupujecie jeszcze prawdziwe obrazy? Takie z wyraźną fakturą zostawioną po sladzie pędzla, takie robione ludzką ręką. Czy teraz tylko kupuje się obrazy "z ikei" czyli fotografie na płótnie? A może wystarcza fototapeta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łowicz opolski
Ja kupiłam od kolegi. Ale jakie to ma znaczenie, czy kupujemy, czy nie? Pytasz, czy to jest modne? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sefer
My kupujemy. MIesiac temu na przyklad wydalismy duzo pieniedzy na aukcji za 2 obrazy. Caly nasz dom jest wypelniony obrazami, szkicami i ceramika. Zarowno starocie jak i nowe rzeczy. Rodzina meza przed wojna byla bardzo bogata, ale po wojnie prawie wszystko stracili, pozostalo im tylko zamilowanie do sztuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do autora ...
Mi się podobają bardzo, lepiej niż te "zdjęciowe" obrazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj tato kiedyś malował
zostały nam 3 wspaniałe obrazy. namawiam tate by do tego powrócił, ale nie chce, mówi, że już brak mu do tego cierpliwości. obrazów nie kupuje wystarczą mi te od taty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość famfatal z Koziej Wólki
nie kupujemy ale mamy ;) bo w rodzinie są malarze bardzo mi się podobają obrazy tradycyjne, najlepiej malowane szpachlą z grubą warstwą farby ale są drobie więc pewnie bym ich nie kupowała gdybym nie miała 'dojścia' ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
100 razy wolę nawet jakś kicz ale ludzką ręką malowany niż obrazy z metra cięte . niestety , to co mi sie podoba ostro przekracza moje możliwości , ale jak gdzieś jadę to zawsze przywożę pamiątkę z wakcji w postaci nawet małego , ale malowanego obrazka . choć tak teraz sobie myśle ,zę orbazki i ikei też mam :) ale kuiłam je raczej dla ram , bo chcę tam zdjęcia rodziny powkładąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasjopejka123
Moja teściowa maluje:)Przychodzi taki klient - i chce - kwiatki w wazonie - duże:)namaluje wszystko pięknie - facet przychodzi - bardzo zadowolony, genialne kolory - no zachwycony bardzo mu sie podoba - ale on więcej niż 100 nie da - bo u chińczyka za tyle by kupił:) Szkoda gadać - ludzie wolą byle gówno na ścianę powiesic - byle tanie było. A że śmierdzi plastikiem - ale co tam:) Nie uogólniam oczywiście - ale trend jest właśnie taki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawda , niestety . mimo ,ze przecież nie rozmawaimy o malarstwie najwyższych lotów to jednak jest to praca ręczna , ktoś wkłada w nia swój czas , umijętności i emocje . ale chinczyki trzymaja sie mocno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasjopejka123
Jak zaczynałam prace - to nie oszukujmy się nie zarabiałam kokosów - do tego musiałam się sama utrzymać - więc na ekstra buciki nie miałam kasy - skusiłam się raz - było lato - moje klapki się rozleciały więc poleciałam za 20 zł kupiłam u chińczyka:))) Po jednym dniu miałam tak poparzone stopy!!że następny tydzień spędziłam w domu i wydałam kupę kasy na lekarstwa:)) To był pierwszy i ostatni raz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mi się zdarza
kasjopejka temat o obrazach :D:D ja kupiłam ostatnio obraz ręcznie malowany - może i tandetny, bo widok na pole i brzony - nie znoszę tych nowomodnych tryptyków, w stylu wydrukuję storczyk i powieszę na kanapą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kelas
Polecam galerię / pracownię obrazów http://www.obrazyolejne.com.pl , ręcznie malowane obrazy na płótnie od prawdziwych artystów i naprawdę za niewielkie pieniądze, poza tym bardzo przyjemni ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubie zielony balkon
nie kupuję żadnych druków i tapet oprawionych w ramki, wyjątkowo nie podoba mi się ta dziwna moda na ścianach mam tylko normalne obrazy i na jednej ścianie nasze zdjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinka12333
ja uwielbiam obrazy :) pieknie prezentują się w mieszkaniach i domach ;) sama mam dom i kilka obrazów ;) bo to dodaje dużo uroku wnętrzu. Kupiłam w internetowej galerii artoffice ;) jakbym mogła to dosłownie wszystkie dzieła bym u nich kupiła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślę,że oba rozwiązania są dobre,ale sporo w tym przypadku zależy od zasobności portfela… bo niestety nie każdego stać na takie autorskie obrazy w klasycznym rozumieniu. ja do swojego salonu zamówiłam taki obraz http://www.artaks.pl/Zachodz%C4%85ce_s%C5%82o%C5%84ce-198A_1AE.html i nie żałuję,bo dzięki dobrej jakości wydruku można osiągnąć naprawdę ładny efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie kupuje gotowych obrazów jak np:z ikei.Malowane ręcznie sa zupełnie inne,niepowtarzalne i sa bardzo w cenie.Mam kilka malowanych ręcznie ale nie stac mnie na obrazy z galerii.Obrazy zawsze będą w cenie i to jest zupełnie inne przeżycie patrzeć na obraz stworzony przez człowieka a wyprodukowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kupuje witraze stad www.artshobby.pl i zamierzam sie zapisac na kurs zeby sama robic takie ladne rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Ja nie kupuję malowanych ręcznie, tzn chętnie bym kupiła, ale te które są warte kupienia są bardzo drogie, a te które są w zasięgu cenowym z reguły nie wyglądają najlepiej. Kupiłam ostatnio obraz na płótnie http://www.fotodruk.pl/photo/281,rf_39975795 Do tego dobrałam lakierowanie i wygląda to pięknie. Obraz ma fajną strukturę płótna, ma fajną grubość, naciągnięty został na drewniane ramy. Oczywiście widać, że to nie jest obraz malowany ręcznie. Ale 100x wole taki niż jakieś bohomazie nie wiadomo jakiego artysty. Z malowanych ręcznie polecam: http://www.touchofart.eu/en/Elzbieta-Mozyro/emo121-WHATS-PLAYING-ON-MY-SOUL/ Jeszcze mnie nie stać na ten obraz, ale może kiedys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
godzinami mogę siedzieć na Gallery Store - Internetowa Galeria Sztuki i podziwiać... sama kupuję obrazy współczesnych malarzy, trochę nawiązujących do pop art. klasyka mi nie odpowiada. nie potrafiłabym zaś powiesić na ścianie fotoreprodukcji np. takiego Moneta... nie... obraz MUSI być oryginalny, prawdziwy, z duszą. Jesli kogoś nie stać na malowane obrazy, to lepiej powiesić na ścianach rodzinne zdjęcia - nie bęzie to kiczowate, no i też tchnie do domu trochę magii. Więc odpowiadając na pytanie w wątku - tak tak tak! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiście że tak. ja mam dom w startym stylu. Mam obrazy, rzeźby z drewna, wazony i witraże. Wszystko ze sobą współgra. Obrazy kupiłam a witraże sama zaprojektowałam i wykonała mi je firma Arts&Hobby z Warszawy. Sa piękne =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dom nie musi byc w starym stylu żeby obraz ręcznie malowany pasował do wystroju przecież Wszystko da sie ładnie skomponować niezaleznie od stylu wnętrza i nie zawsze są kosmicznie drogie - na ten przykład choćby obrazy z Bimago http://www.bimago.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że tak. Kto by nie chciał, żeby jego 4 kąty ozdabiał jedyny i nie powtarzalny obraz ? Zaopatrzyłam się już w parę ciekawych dzieł na stronie www.gallerystore.pl , mają oni szeroki wybór dla każdego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obrazy na płótnie to dobry dodatek dla każdego wnętrza - stylowy, wysublimowany, niepowtarzalny. Obraz może stanowić główny akcent wnętrza ,ale może też być tylko dopełnieniem całej aranżacji. Fototapety nie zdobyły mojej sympatii (o gustach się nie dyskutuje;)), natomiast fotografia to już zupełnie co innego, w szczególności profejsonalna. Ta jest świetna: http://www.gallerystore.pl/piotr-kosinski,dusze-souls - delikatna i nie przyćmi wnętrza, a mimo to magiczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość webka
Mamy w planach zakup takiego obrazu. Jesteśmy koneserami sztuki- nie wyobrażamy sobie innego obrazu w domu. Na http://desa.pl/ znaleźliśmy informacje o tym, że w naszej okolicy organizowane są aukcje obrazów. Musimy poszukać terminu i tam się wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronika_oo
Uwielbiam obrazy oprawione w takie grube, zdobne drewniane ramy https://aluramy.pl/ramy-drewniane Mam w swojej kolekcji dwa takie obrazy, w złoconych ramach, pięknie to wygląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiele na temat sztuki, w tym obrazów i innych dzieł można się dowiedzieć z www.e-muzeum.eu. To świetne miejsce w sieci, bo bez wychodzenia z domu można się ukulturalnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marines555
Jasne, uwielbiam kiedy na ścianach w całym mieszkaniu porozwieszane są obrazy. Zawsze oprawiam je tutaj: http://galeriaram.pl Mają ramy z drzewa egzotycznego a także antyramy i ramy aluminiowe. Można dobrać nawet do 200 wzorów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×