Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jak.?

Czy można pomalować ścianę na której jest tapeta?

Polecane posty

Gość Jak.?

Czym ? Nie chce jej zrywać , jest gladka zwyczajna . Chciałabym ja pomalować .poradzcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość można czemu nie?
ja kiedyś malowałam. Tapeta miała wzorek, ale była jasna i wzorek jasny, a farba ciemna i nie było problemu. Ale nie pamiętam czy jakaś specjalna była ta farba czy zwykła, ale chyba zwykła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zrób sobie kisiel :P
można :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p e w n i e
ze można. Tylko się nie wystrasz, bo jak będziesz malować mokra tapeta może się marszczyć. Jak wyschnie to zmarszczki się wciągną. Następna warstwa jak poprzednia porządnie wyschnie. Przed malowaniem sprawdź czy nigdzie się nie odkleja, w razie potrzeby podklej klejem do tapet, maluj dopiero jak klej wyschnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p e w n i e
malowałam farbą emulsyjną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A można taka farba do ścian
Typu dulux czy dekoral?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam w pokoju tapete kladziona jakies 4 lata temu kolor jasny blady zolty taki pastelowy chyba, i w te wakajce chce ja pomalowac na ciemniejszy zolty (slonecznikowy np taki wyrazny zolty a nie blady zeby zakryl plamy bo spod tej tapety wygladaja plamy z wczesniejszej pomaranczowej sciany...bo tapeta jest cienka chyba) i teraz pytanie jakiej farby uzyc???? lateksowa czy jaka? wazne zeby nie byla taka jak np na klatkach schodowych przewaznie ze jak sie oprze to sie brudzi ubranie;/ wiec jaka najlepsza??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem, czy po wszystkich tapetach można malować... zwłaszcza jak jest cienka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akrylowa
jw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co zamalowywac tapete? Będzie brzydko. Ja od dawna mam u siebie tapety z xwalla i ani mi się widzi je pokrywac farba. Dobrej jakości tapeta wyglada rewelacyjnie przez bardoz dlugie lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zerwanie tapety to troche pieprzenia sie potem trezba sciane wygladzic to sa juz koszty brud ,kurz w domu.A jak tapeta jest w miare gladka i nie chcesz wkladac za duzo kasy i robic bajzel w domu to mozesz ja bez poroblemu pomalowac,ale radzilbym zmywalna farba dulux czy jaka tam chcesz,zeby by byla zmywalna troszke drozsza a na dluzej wytrzyma.Co do tapety sprawdz czy jest wszedzie dobrze przyklejona jak nie doklej poczekaj az dobrze wyschnie.wtedy mozesz malowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Farby Flugger ładnie kryją powierzchnię i łatwo się rozprowadzają - polecam zajrzeć do ich salonu firmowego i podpytać sprzedawcę - doradzają zawsze fachowo !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pytanie co to za tapeta? są specjalistyczne okładziny ścienne np. Flugger ma taki produkt, które można malować na dowolny kolor :) bardzo praktyczne rozwiązanie, maskuje pęknięcia tynku co jest bardzo przydatne szczególnie w nowym budownictwie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Faktycznie jesli chodzi o dzieci i malowanie ścian to jest jakis kosmos i tutaj tak mi sie wydaje ze takie rozwiazanie ścienne będzie zdecydowanie numerem jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak fajnie jest urządzone wnetrze to na pewno wlasnie fototapeta będzie tutaj takim doskonałym uzupełnieniem wystroju naszego mieszkania. I fajnie jest postawić na idealną pod względem kolorystyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiele ciekawych rozwiazań znajdziecie równiez na Decomanii. Ta strona zawsze jest w moich ulubionych bo wiem ze tutaj z pewnością uda mi sie znalezc idealne dla domu pomysly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem liczy się to zeby jednak umiejętnie dobrać taka fototapetę. A my sie zdecydowaliśmy na Decomanie bo tutaj własnie mogłam zaczerpnąc troszkę z ich inspiracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawde to to super rozwiązanie i naprawde chyba przystałbym na taka propozycje bo prezentuje sie rewelacyjni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewne zmiany w mieszkaniu zrobić samodzielnie. Nie musimy miec do tego az tak dużej pomocy architekta. Wystarczy zajrzec na strone Decomanii zeby wiedziec co robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja Wam powiem ze to i tak zalezy od tego jak wyglada nasze całe wnętrze i co bedzie nam pasować. Wiec chyba warto w takiej sytuacji jednak podjąc taka decyzje już na sam koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze wydawało mi się, że nie maluje się takich ścian, bo będą "chropowate"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zerknijcie na strone Decomanii. Tutaj z pewnością znajdziecie wiele cennych porad dotyczących chociazby właśnie idealnych tapet do domu czy do biura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawde kiedywybieracie odpowiednia fototapetę to tak jak na stronce Decomanii podejrzycie sobie inspiracje, zeby wiedziec też czy trafiacie z kolorkiem i czy dana tapeta jest własnie i dla Was odpowiednia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
malowałam tapetę zmywalną już dwa razy i jeszcze raz napewno pomaluję wyszło super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×