Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mała migotka22

Czym czyścic gumolit żeby nie był taki matowy?

Polecane posty

Gość mała migotka22

Chciała bym żeby gumolit miał taki odcień ja po świeżo umytej podłodze jeszcze mokrej. jak wyschenie to jest taka matowa. Sa jakies specjane środki albo domowe sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeeeeeje
wypastuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala migotka22
a sa jakies rozne rodzaje past (tzn do roznych powierzchni podłogowych) ? ile takie kosztuja i jak sie nazwyaja? tzn jak pojde do sklepu to mam poprosic o srodek do pastowania, paste do podlogi? i czy nie jest tak ze jak raz wypastuje to bede to musiala robic po kazdym mmyciu podlogi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidlanka
Ja nabłyszczałam Sidoluksem. Jest ich kilka rodzajów, do różnych powierzchni. Zanim kupisz, przeczytaj do czego jest. Rozciera się go na powierzchni, wygląda jak rozrzedzone mleko. Jak wyschnie - błyszczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała migotka22
a powiedzcie czy trudno pozniej zmyc to przed nastpenym pastowaniem? wiem ze jest specjalny srodek ale czy on latwo pomaga to zmyc czy trzeba sie naszorowac? a i gumolit to jaka to jest powierzchnia? jak to sie fachowo nazywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała migotka22
a czy gumolit to jest linoleum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, myślę, że to będzie to samo (zawsze możesz dopytać w sklepie) czyści się tym środkiem całkiem łatwo a nawet jak się nie doczyści, to nie szkodzi tak bardzo, kładzie się nową warstwę na resztki starej i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała migotka22
Ewa dzieki zaraz po niego biegne i sprobuje nałożyc na podłoge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) tylko najpierw wyszoruj dokładnie podłogę, bo jak zalejesz tym mleczkiem, to jak lakierem trochę - nie da sie odmyć brudu spod spodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to jest
a panele podłogowe tez pastuje sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem, ja nie pastuję, bo mam wykładziny, to niewiele widać, z lenistwa tego nie robię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ktośtakijakja
Przed Sidoluxem najlepiej i najprościej wymyć płynem do naczyń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anaanaana
A właśnie - ktoś pytał o panele. Czym je myć ?Ja używam płynu do mycia paneli , żadnych past nablyszczających i nie jestem zadowolona. Po umyciu , kiedy wyschną pozostaje na nich jakiś osad . nalot - widac to pod światło. Może macie sprawdzone środki do paneli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mateusz_pawlowski
sidolux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panelka
Ja używam sidoluxu do paneli i nie jestem z niego zadowolona Tak jak pisze Anaanaana zostaje na nich nalot są matowe i ogólnie takie jak i przed umyciem. Czy zna ktoś domowe sposoby na nabłyszczanie paneli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anaanaana
Dzięki wypróbuję ten sidolux.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grecina
ja polecam zwykły ocet. Trzeba troszkę dolać do wiaderka z ciepłą wodą i umyć podłogę, nadaje sie też do paneli. Podłoga jest super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dana75
Czy ocet pomoże na sidoluks do nabłyszczania paneli ?? Zmywam płynem do mycia paneli ale jest nie skuteczny. Proszę o pomoc bo panele wglądają okropnie, całe w "łatach".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pekl
Żeby nie był matowy to raczej impregnat jest potrzebny. Ja znam Sele 405, jeśli chodzi o dodanie połysku. Polecił mi znajomy, który ma firmę sprzątającą. Jeszcze mało kto o tym słyszał, bo nowe, ale rzeczywiście jest dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudiki
mam w sumie takie specyficzne pytanie, mam gumolit upierniczony dlugopisem tzn popisany przez siostrzenice i nie wiem jak moge go wyczyscic .. pomoze ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, ja moge polecić dobrą firmę: www.czyszczenieprofesjonalne.pl, która zajmuje się czyszczeniem linoleum, dojeżdża do klienta (do mnie np. do Głuchołazów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a gdzie kupie sele405
Dnia ‎2010‎-‎12‎-‎29 o 17:45, Gość Pekl napisał:

Żeby nie był matowy to raczej impregnat jest potrzebny. Ja znam Sele 405, jeśli chodzi o dodanie połysku. Polecił mi znajomy, który ma firmę sprzątającą. Jeszcze mało kto o tym słyszał, bo nowe, ale rzeczywiście jest dobre.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a gdzie kupie sele405
Dnia ‎2010‎-‎12‎-‎29 o 17:45, Gość Pekl napisał:

Żeby nie był matowy to raczej impregnat jest potrzebny. Ja znam Sele 405, jeśli chodzi o dodanie połysku. Polecił mi znajomy, który ma firmę sprzątającą. Jeszcze mało kto o tym słyszał, bo nowe, ale rzeczywiście jest dobre.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Środki do mycia linoleum

W takim przypadku doradził bym jakąś emulsję nabłyszczającą do linoleum, gumolitu.

https://sacar.pl/zabezpieczanie/342-flash-dispersion-office-5l.html

https://sacar.pl/szukaj?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=FLASH+Dispersion+Office+5l&submit_search=

 

Chociaż Silux też jest dobry

https://sacar.pl/mycie-i-pielegnacja/906-silux-plyn-do-nablyszczania-pvc-linoleum-500ml-5907542740348.html?search_query=linoleum&results=15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×