Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

onk3

czym czyscicie podłogi drewniane

Polecane posty

żeby łądnie blyszczały i nie było na nich zaciekó czym myjecie i pastujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulam
w sobote użyłam pasty do podłogi takiej w szklanej butelce Pałacowa sie nazywa pamietam jak danwiej w szkole woźne czyscily cyzms takim podłogi ale nie polecam tej pasty smierdzi i smugi zostaja chyab ze frtorewoac trzeba długo po tym al eja nie mam cierpliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko nie w sprayu
robi się takie śliskie, że wyrżniesz niebezpiecznie przy pierwszym kroku pronto w płynie - płyn do mycia drewna - po prostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale tym pronto w spreju
dzięki , kupie dzis to pronto jak znajde ;) a te pasty co tak w szkole smierdziały to przeciez nie do drewna są tylko do linoleum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale tym pronto w spreju
jacobs - do drewnianych desek stosujesz tę mieszanke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacobs
Do parkietu i lakierowanych drewnianych podlog.Często tez myje tym plytki.Warunek mop musi byc dobrze odcisniety zeby nie lac wody .Taki sposob polecala nawet perfekcyjna pani domu i facet ktory cyklinowal mi podlogi.Tanio i skutecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale tym pronto w spreju
dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na szczescie nie musze zastanawiac sie co zrobić zeby moja pogłoda ładnie wygladała.. stosuje sie tylko do tego co producent mi polecił czyli http://www.decowood.pl/technologia.html i moja podłoga wygląda wspaniale, a wrecz z biegiem czasu nabiera stylowego charakteru ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Swojskie jaduo
Bii...gosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latający Holender
Pytanie postawione nieprecyzyjnie - czy podłoga jest lakierowana, olejowana, woskowana ? A może to surowe dechy ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 7Moniaczek
Hej, mam dębową deskę lakierowaną na matowo ale chciałabym nadać jej trochę połysku. Czego najlepiej użyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oMarika
Do lakierowanej podłogi świetna jest emulsja impregnująca Barlinek silver. Przy zakupie podłogi sprzedawca mi ją polecił i idealnie nabłyszcza (nie świeci tylko ożywia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barlinek ma bardzo dobre produkty do pielęgnacji podłóg drewnianych lakierowanych i olejowanych, zarówno do codziennej jak i okresowej pielęgnacji, a także środki do odtłuszczania i dokładnego czyszczenia. Zawsze należy też pamiętać o dokładnym wyciskaniu mopa, żeby podłoga nie miała kontaktu z nadmiarem wody!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kater
Zgadzam sie z pixii. Ja tylko i wyłącznie do pielęgnacji podłogi używam preparatów Barlinka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soner
Ja również używam preparatów z Barlinka i to już od kilku dobrych lat. Dzięki nim moja podłoga jest w idealnym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żadne pronta, tylko produkty od producentów podłogi (jak np Barlinka jeśli ktoś ma deski od nich). Wtedy podłoga utrzymuje się idealnie. Tez dużo zależy, czy deski są lakierowane czy olejowane. Jeśli olejowane- to jakim olejem/ olejowoskiem. Pod takie parametry dobiera się środki pielęgnacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te dostępne powszechnie "zwykłe" środki czyszczące to strata pieniędzy. Lepiej poszukać produktów firm profesjonalnie zajmujących się podłogami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie nie zepsujcie sobie podług sidoluksem. Ten środek nadaje się tylko do starych podług jak ktoś chce na trochę podnieść ich wizerunek. U moich rodziców tak zrobiłam z mamą że żeśmy raz wypastowały podłogę, a potem co tydzień bo wyglądała na brudną. Ja teraz u siebie w domu mam w salonie mozaikę palisandrową z www.parkietstudio.pl/mozaiki i czyszczę ją specjalnym płynem do parkietu z kauflandu i wygląda ślicznie :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wg mnie lepiej zainwestowac w pasty specjalistyczne. Może sa ciut droższe ale wydajniejsze i do tego lepsze. Ja zamawiam z http://odziezroboczalublin.pl/ i poki co nie mam zamiaru tego zmienic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
specjalnym płynem do podłóg drewnianych z komfortu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jasne, kupiłam podłogi Nela One z obietnicą, że będę o nie dbała jak o ósmy cud świata. Woskowane. Wymarzone. I co? Mydło, ewentualnie Pronto i żadnych problemów. Raz w roku lub rzadziej konserwacja olejem. http://www.nelaone.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciak72
Ja do pielęgnacji podłóg drewnianych i nie tylko używam Spray Mopa z Bony. Firma ta specjalizuje się w podłogach drewnianych więc korzystam też z ich środków do pielęgnacji i jestem bardzo zadowolona. Tą firmę polecił mi znajomy majster, który nie mógł się jej nachwalić i wn sumie ja też nie mogę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
również używam spray mopa firmy Bona i jestem zadowolona. ściereczka z mikrofibry ( którą można wyprać) nie zostawia smug, płyn do czyszczenia starcza na baardzo długo, sam mop jest wygodny w użyciu, wystarczy spryskać podłogę kilka razy i posprzątane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja staram się używać jedynie naturalnych roztworów, są najmniej inwazyjne. RObię na przykład mieszankę oliwa z oliwek, cytryna, woda i dodaję olejek cytrynowy lub jaki mi się podoba, żeby ładnie pachniało. Do czyszczenia czasami ocet ale bardzo rozcieńczony wodą. Korzystam też raz na rok, pół roku - zazwyczaj przed świętami z usług woskowania i olejowania . We wrocławiu mam zaufaną firmę, która mogę polecić: http://cyklinek.pl/oferta.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosanna35
U nas w domu do pielęgnacji lakierowanej deski stosujemy kosmetyki firmy RZ. Ekipa, która kładła u nas podłogi mówiła o tych preparatach i rzeczywiście są świetne. Raz na pół roku konserwacja środkiem "RZ Powłoka ochronna" do parkietu, do tego bieżąca pielęgnacja koncentratem od tego samego producenta i mimo upływającego czasu, podłogi wciąż pięknie się prezentują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam podłogę z merbau - olejowa na, raz na 2 lata na umyte i suche deski wcieram miękką szmatką oliwę z oliwek, po około godzinie przecieram podłogę bawełniana szmatką. Po takim zabiegu podłoga jest jak nowa. (Cała oliwa wsiąka - podłoga nie jest tłusta, ta metodę stosowano od wieków i działa. Teraz producenci wciskają nam drogie środki niejednokrotnie na bazie właśnie oliwy.) Do mycia używam mydło z woskiem firmy flugger - dodaje go trochę do wody i myje mocno wyciśniętym mopem. Podłoga wygląda jak nowa. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam podłogę drewnianą z Siekierek i czyszczę ją normalnie - wodą z jakimś płynem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja polecam wam mopy które można kupić w leifheit. To naprawdę dobry wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×