Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość IBOX_MAN

Czyszczenie komputera

Polecane posty

Gość IBOX_MAN

Czyścicie komputery? Jak często? Czy oprócz zewnętrznego przecierania od kurzu, w trakcie zwykłych porządków sprzątacie wnętrze? A jak czyścicie klawiaturę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyszczę przy wyłączonym kompie, ekran i klawiaturę płynem ze spryskiwaczem f-my Dr.Beckmann- jest to środek do czyszczenia płaskich ekranów czyli do LCD, TFT & Plazma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w środku kompa czyszczę, jak coś wymieniam, powiedzmy, raz do roku, odkurzacz, sprężone powietrze, styka klawiaturę wystukuję, monitor i skrzynkę z kurzu jak resztę mebli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna......
Czyszczę z zewnątrz, również klawiaturę i głównie monitor płynem do soczewek Polaroid.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Komputery powinno się w środku czyścić. Gdy używałam jeszcze swojego stacjonarnego komputerka to nieraz zdarzało mi się zapomnieć o jego higienie a później powstawały problemy, bo wentylator świrował i tym podobne. Na szczęście mój mąż przychodził wówczas z pomocą :) Teraz odkąd kupiliśmy mi HP Pavilion w Electro w promocji (z cego niezmiernie się cieszę, bo nie mieliśmy dużo pieniążków na laptopa dla mnie) to już nie muszę czyścić komputera od środka. Laptop niesamowicie wygodny sprzęt. Wystarczy przetrzeć ekran, klawiature i obudowę z zewnątrz i już się błyszczy. Uwialbiam mojego HPczka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pająki ze środka wyciągam raz na kilka lat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja taki zestawik czyszczący przy okazji zakupów na 3kropki kupiłam. płyn do lcd, sprzężone powietrze i odkurzacz dają radę :) poza tym raz do roku rozbieram klawiaturę na czynniki pierwsze i robię "zupę klawiszową" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Regularnie czyść klawiaturę. Zdziwisz się, kiedy zobaczysz, jakie ilości kurzu i okruszków mogą się w niej zebrać. Odwróć klawiaturę do góry spodem i delikatnie wytrząśnij okruchy, a potem wyczyść przestrzenie pomiędzy klawiszami miękkim pędzlem malarskim. Ponownie wytrząśnij. Klawisze można wyczyścić z wierzchu alkoholem metylowym aplikowanym za pomocą ledwo wilgotnej szmatki, ale uważaj, żeby płyn nie dostał się do środka pomiędzy nimi. Możesz również kupić specjalny zestaw do czyszczenia klawiatury, w którego skład wchodzi zazwyczaj powietrze pod ciśnieniem, które usuwa kurz spomiędzy klawiszy. Plastikowe części komputera wytrzyj wilgotną ściereczką, a kurz z wentylatora usuń ssawką szcze- linowa odkurzacza. Jeśli masz wolno stojącą stację roboczą, pamiętaj o jej regularnym odkurzaniu i nie dopuszczaj do nagromadzenia się kurzu w wysuwanych kieszeniach na płyty i wentylatorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akukaraczej
wszystko ok, tylko po zdjęciu klawiszków klawiatury, zamiast alkoholu uzywam watki z octem i wacikow na patyczkach z octem. Wydaje mi się dużo lepszy niż spirytus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IBOX_MAN
W zasadzie ten sposób też jest bardzo efektywny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juve
http://www.elektrospot.pl najlepiej sprawdza się do tego takie sprężone powietrze jak maszna tej stronie :) Ja bynajmniej tak czyszczę swojego kompa i bardzo dobrze się to sprawdza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vixia
Ja czyszczę dośc często,wtedy komp się praktycznie nie psuje i ciszej pracuje. Wnętrze jak i klawiaturę jednym i tym samym środkiem - sprężone powietrze z http://www.elektrospot.pl na prawdę polecam każdemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chcialam wyczyscic, ale na pralce automatycznej nie znalazlam programu "Komputery". I nie wiem, jaka temperatura jest odpowiednia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja do czyszczenia ekranu komputera kupuję płyn w sklepie calamus.pl bardzo dobry jak dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×