Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

konczita

..... dania z bazylia ......

Polecane posty

macie moze jakies pomysly na dania z uzyciem duzej ilosci swiezej bazyli ?? no, ewentualnie suszonej ... pytam, bo warto jesc ta rosline ile wlezie ze wzgledu na zdrowie zoladka i zdrowie psychiczne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomidorówka
daje zawsze do niej mnóstwo bazylii, poza tym dodawaj ja wszędzie tam, gdzie są pomidory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... dzieki za odpowiedz :) owszem, tam gdzie pomidor, tam i bazylia, nieodlaczni kochankowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uu
ha,ha! ciesz sie, ze ktos ci w ogole odpowiedzial, bo na tym forum nie ma francuskich pieskow, co to zjadaja jakies bazylie. tutaj warto pytac o danie przysupane vegeta albo miesa obtoczone w zupkach instatn, badz jak otworzyc puszke i ile puszek zmiesci sie do miski z salatka. Takie przypisy serwuja bywalczynie tego forum w dlugich topikach typu ulubiuny przepis itd :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ty uu nie masz jakiegos pomyslu na danie z bazylia przypadkiem ?? skoro sie juz zglaszasz?? poza tym niestety masz sporo racji :( ... lecz coz, niech kazdy je co lubi, widac nie wszystkim zalezy na szlachetnych smakach, a w koncu puszki z kukurydza i zupy instant tez sa dla ludzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do uu
I znów krytyka bez podania jakiegokolwiek konkretnego przxepisu na super danie.... Smutny z Ciebie człowiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniqua100
ja lubię bazylię ale raczej stosuje suszoną, dodaję ja i to w dużych ilościach do sałatki z fetą, w skład jej wchodzą, w zalezności od tego co mam w lodówce: feta, kukurydza, pomidory - koniecznie, kapusta pekińska lub sałata, ogórek świeży lub kiszony, lub jeden i drugi, paprykę świeżą no i bazylię, dosypuję tez trochę estragonu, Lepiej nie solic bo feta jest wystarczająco slona. wymieszać i gotowe, bazylię dodaję tez do zupy pomidorowej, pizzy, zapiekanek, lub do warzyw na patelni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomidory z bazylia . Składniki: - ser mozarella, - 3 pomidory, - oliwa z oliwek, - świeża bazylia, - oregano, - pieprz biały, - sól, - (może być czosnek). Kroimy pomidory na plastry (najlepiej sparzyć je wcześniej i obrać ze skóry), podobnie ser Mozarella - również kroimy na cienkie plastry. Przekładamy na dużym talerzu plaster pomidora, ser Mozarella itd. Solimy przełożone pomidory z serem, dodajemy pieprz, oregano, oraz drobno posiekaną bazylię (jeśli nie mamy świeżej może być tarta z paczki). Wszystko polewamy oliwą z oliwek. Chlebek czosnkowy z bazylią Składniki: 4 ząbki czosnku 1 pęczek bazylii 12,5 dag masła 1 bagietka pokrojona w kromki Sposób wykonania: Zmiażdżony czosnek wymieszać z posiekaną bazylią i masłem, doprawić solą. Przygotowanym masłem posmarować bagietkę. Piekarnik rozgrzać do 200 stopni C. Posmarowane kromki położyć jedna na drugiej, zawinąć w folię aluminiową i zapiekać ok. 15 min. Bazylie dodaje rowniez do pizzy,warzyw i ryb :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za pomysly :) tez do salatek albo pasty rybnej zawsze sypie bazylie :) uu faktycznie moglby rzucic pomyslem ;) ale w pewnym sensie rozumiem jego gniew :D tez nieraz zagladam na topiki z przepisami zeby sobie urozmaicic zycie, ale rece nieraz idzie zalamac ... nawidok np. przepisow jak otworzyc kilka puszek i zmieszac z majonezem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepszym przepisem na wykorzystanie duzej ilosci bazylii jest pesto... Bedzie potrzebna szklanka swiezych lisci bazylii, starty ser (najlepiej grana padano, ale moze byc tez inny), gars orzechow pini i oliwa z oliwek, troche przypraw do smaku, wszystko to zmiksowac i podawac z makaronem, posypac parmezanem... czerwone wino i uczta gotowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tak- polecam zrobienie pesto i salatki caprese- przepis podany wyzej :) moje ulubione dania Bazylia po prostu niezbyt dobrze komponuje sie z miesem czy rybami i dlatego mozna jej uzyc glownie do sosów do makaronu, saltek czy kanapek- ja klade na kanapki świeże listki zamiast szczypiorku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mnostwo bazylii daje do spaghetti i do roznych past a obowiazkowo juz do lasagne, az pachnie wszystko bazylia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za nastepne pomysly, co prawda znane mi, ale sama siebie powinnam zapytac dlaczego prawie nigdy tych rzeczy nie robie ... co do meis i ryb, to wlasciwir sie nie zgodze, bo np. losos z bazylia to klasyk, krewetki z bazylia tez calkiem milo smakuja, co do mies ptakow i ssakow to nie mam zdania, ale bazylia czesto jest w mieszankach ziolowych tupu prowansalskie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uu:(( łaskawie proszę nie uogólniaj . kieruj wypowiedź do konkretnej osoby. A tak swoja drogą czym jest wegeta ?? zupełnie nie znam jej smaku.Za to bazylia jest uzywana częściej niż pieprz. Uwielbiam pomidory i sery wszelakiego rodzaju a to nieodzowna przyprawa sałatek z ich włąśnie udziałem. Z czosnkiem tworzą zaś idealnie dopasowany duet:))smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi bardzo pasują smakowo te zioła co sprzedają w sklepie na nmr.com.pl. Nie wiem może to kwestia świeżości, ale są zupełnie inne niż ta bazylia, oregano i inne które kupuję normalnie w sklepie. Mają różne przyprawy i do mięs i do dań warzywnych, do zup, do sosów, a nawet do kaw czy ciast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×