Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość korrnikkowa

Deska serów

Polecane posty

Gość korrnikkowa

Jaka kompozycja serów będzie najlepsza do podania w takiej formie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jnd787
ser spod napleta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkie sery sa ok na pewno niebieskie plesniowe, camembert, parmezan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znudzila.sie
ja daję nietypowe żółte i pleśniowe różne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korrnikkowa
no cóż, różni ludzie różne preferencje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baba z torbą na plecach
oczywiście im więcej tym lepiej ...pleśniwe i camember to na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korrnikkowa
to co napisałam odnosi się do odpowiedzi jnd787 A podajecie to z owocami, winem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z oliwkami , chlebem ciemnym albo krakersami i winem czerwonym polwytrawnym bo innego nie lubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korrnikkowa
Dziękuję za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliwki z serami troche za tlusto wg mnie czerwone wytrawne, orzechy wloskie, rukola i winogrona- ale bez przesady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość II gimnazjum i masz problem!?
własnie ciemny ale PRAWDZIWY razowiec byłby świetny do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość II gimnazjum i masz problem!?
sery podajemy na desce drewnianej, marmurowej lub każdej innej. To nie ma większego znaczenia. Ważne jest, by deska była na tyle duża, aby poszczególne kawałki nie stykały się ze sobą i aby łatwo można było do nich dotrzeć. Można także podać je w wiklinowym, płaskim koszyczku, albo na słomianej macie. Ważne, by zapach serów nie przenikał się i aby miały odpowiednią ilość powietrza do „oddychania. sery niebieskie, które z natury rzeczy mają bardzo intensywny zapach, trzeba odizolować od pozostałych, więc najlepiej podać je na osobnej desce. do krojenia różnych gatunków serów używamy oddzielnych noży. sery podajemy albo większych kawałkach, tak, aby goście mogli odkroić sobie tyle, na ile mają ochotę, albo w mniejszych cząstkach, które można wziąć do ust wykałaczką lub specjalnym patyczkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość II gimnazjum i masz problem!?
deska serów musi dobrze wyglądać. Nie wolno nawrzucać na nią wszystkiego po trochu, wychodząc z założenia, że i tak w żołądku wszystko się wymiesza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korrnikkowa
Planuję zrobić deskę na urodziny męża. Dzięki Waszej pomocy napewno coś stworzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość II gimnazjum i masz problem!?
Kiedy już uporamy się z ich wyborem i ułożeniem, warto pamiętać o dodatkach pieczywie i owocach. Najlepiej podać świeżą bagietkę. Można także wykorzystać do tego białe pieczywo pszenne, ciemne żytnie i brązowe pełnoziarniste. Sery kremowe dobrze smakują z pieczywem orzechowym. Dobrym dodatkiem są także krakersy. Na ogół nie podaje się do pieczywa masła, gdyż osłabia ono smak serów, ale na wszelki wypadek można odrobinę podać na osobnym talerzyku. Orzeźwiającymi i bardzo odpowiednimi dodatkami będą także owoce, takie, jak jabłka i winogrona. Do twardych serów angielskich najlepszy będzie natomiast seler naciowy. Deskę przygotowujemy na godzinę przed podaniem i przykrywamy kloszem albo płócienną ściereczką. Potem dobrze ją odstawić w chłodne, ale nie zimne miejsce. Aby całość nabrała odpowiedniego wyglądu, deskę można udekorować, ważne jednak, by z tym nie przesadzić. Nie ma bowiem nic gorszego, niż zbłąkane w gąszczu dodatków sery. Dno wiklinowego koszyka możemy wyściełać liśćmi winogronowymi. Nieźle wyglądają także małe kiście winogron i kawałki jabłka lub orzechów ułożone między serami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zawsze przygotowuje na boze narodzenie po obiedzie. i tak u mnie jest: zwykly dojrzaly cheddar, camambert, cheddar czosnkowy ze szczypiorkiem, ser meksykanski, plesniowy i tyle starczy. sa rozne kolory i konsystencje, lagodne i ostre. do tego marynowane cebulki, winogrona i rozne krakersy. do kazdego serca osobny noz. podaje na desce drewaninej specjalnej do serow. so tego czerwone wino.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak ja to lubie
dodatki: Oliwki czarne oliwki pasują do sera idealnie. Ich miłośnicy nie wybaczą Ci braku oliwek do sera. Z młodymi serami dobrze komponują się też zielone oliwki. Wino aby zachować się zgodnie ze sztuką, pasowałoby do każdego sera podać inne wino. Błędu nie popełnimy, jeśli podamy wytrawnego szampana lun wino różowe. Jeśli decydujemy się na jeden gatunek wina, najbezpieczniej wybrać wytrawne, czerwone wino. Jeśli spotykamy się z przyjaciółmi wybierzmy takie wino jakie lubimy w końcu to nasz wieczór! Bagietka tradycyjnie podawana we Francji do deski serów. Jako, że nie ma teraz problemów z jej nabyciem, możemy spokojnie hołdować tej tradycji. Winogrona białe winogrona świetnie komponują się z serami zwłaszczatwardymi serami żółtymi i serem pleśniowym typu camembert. Orzechy włoskie orzechy dodają ciekawego smaku i są świetną przegryzką między kolejnymi słupkami sera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość II gimnazjum i masz problem!?
Noż kurcze pewnie ze wygoglowałam :P nie myślicie żem taka mundra :P ale tak sobie myśle ze to fajny sposób na wieczór ...hmmm inspirujące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czasem na impreze daje rozne sery,oliwki przerozne,owoce:winogrona ciemne i zielone,jablka,morele,truskawki,arbuz(bo daje takze wybor fety:bulgarska,grecka,francuska,wloska),pomidory.Nie jest to jedna "deska serow" bo sie nie miesci.Rozne rodzaje pieczywa i krakersow.Do tego alkohole:wina,piwo(tak!),aperitify,co tam kto sobie zazyczy.Soki tez zawsze mam bo nie kazdy pije alkohol. Jest to przystawka do lekkiej reszty bo na ciezsze jedzenie to juz nie ma za bardzo miejsca po takim wstepie.No i nie sa to tanie przystawki jak sie chce podac kilka gatunkow sera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×