Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bernadkaa

Dobre narzedzia do ogrodu

Polecane posty

Gość bernadkaa

Jakiej marki najbardziej polecacie narzędzia do pracy w ogrodzie dla początkującego działkowicza? Dopiero zaczynam swoją przygodę z ogrodem, bo od niedawna mam dom i nie chciałaby za bardzo przepłacić za narzędzia. Widziałam, że jest ich sporo i jest spora rozpiętość cenowa, ale te najtańsze pewnie się rozpadają po kilku miesiącach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LINEX
Wiesz, tak naprawdę wszystko zależy od tego co dokładnie chcesz robić i wtedy będzie można dobrać narzędzia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam nicka
z moich doświadczeń, nie wynika, że dobra forma = dobre narzędzia. Miałam widły "amerykańskie" f-my Firskas i po kilku mocnych pracach ziemnych na działce odkształcił się jeden z " zębów", wyprostowany - po jednej wrzucie w ziemię pękł, został przyspawany, ale i tak później nic z tych wideł nie było. Łopaty tej firmy są ok. Małe narzędzia kupuję, niektóre firm polskich inne f-my Gardena np. sekatory różne itp. Na początek kup najprostrze, które potrzebne są na działce, a później sama zweryfikujesz, co dalej i jakie chcesz mieć. Powodzenia:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mukiel
Ja Ci mogę polecić ze swojego doświadczenia Profix albo Tryton. Obie marki są moim zdaniem dobre jakościowo i bardzo przystępne cenowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mukiel
Ja Ci mogę polecić ze swojego doświadczenia Profix albo Tryton. Obie marki są moim zdaniem dobre jakościowo i bardzo przystępne cenowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitula
Chyba nie za bardzo mądrych , jeśli idzie o narzędzia. Mam kilka małych łopatek,kupowałam w różnych sklepach, każda wyginała się, rączki pękają, ogólnie szmelc. Ostatnio kupiłam w Biedronce, za bardzo nie licząc na jej długi żywot, ale okazało się,że jest porządnie wykonana, z dobrej stali i żadne tortury jej nie straszne. Również jestem zadowolona z saperki ogólnowojskowej, kupiłam przez Internet, tania nie była, ale bardzo solidna rzecz. Nie żadna składana, bo po co mi składana na działce. Nie wiem, czy te moje chłopaki mają za duzo siły, a za mało rozumu, ale styliska od łopat i wideł amerykańskich łamią im się jak zapałki. Co prawda, zlecam im tylko cięższe prace, w rodzaju karczowania.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amistalovalova
Ja jak mam coś mojej mamie do ogródka kupić to zawsze kupuję narzędzia od Proline, jakoś tak ceną nie straszą i są dość solidne nie pękają przy pierwszym kontakcie z ziemią... polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacko69
Nic z bazarów na pewno. Polskie firmy wypuszczają dużo odpowiednich narzędzi ale nie wiedzieć czemu ludzie zadowalają się bazarowym chłamem a później się dziwią, że przykładowo grabki się psują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikrosom
To prawda, ja mogę polecić z polskich firm Proline. Od lat są na rynku i mają opinię porządnych narzędzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mutantos
Ja ze swojego doświadczania mogę polecić narzędzia Vulcanu. Poza tym, że są oczywiście solidne, to i cena jest bardzo zachęcająca do kupna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacko69
mutantos: droższe od proline a jakość taka sama jeżeli nie niższa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mutantos
Moim zdaniem Proline jest najlepszy z tych wszystkich. Vulcan nie jest wcale taki zły, szczególnie, że robi go Profix, czyli firma, która robi Proline:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elmerfat
To prawda, z tego co mi wiadomo to jeszcze Profix ma kilka różnych marek, które są na jakościowo bardzo dobrym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grawess
Tak, ja np używałem narzędzi każdej z tych marek, ale jakoś najbardziej przypadł mi do gustu proline, aczkolwiek pozostałe też są niezłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szpadel-sercowaty firskas,sekatory-gardena.Jeśli idzie o łopatkę to najbardziej zadowolona jestem z takiej z tesco z drewnianym trzonkiem.Bo z pomarańczową rekojeścią to szajs.Sporo narzędzi mam po poprzedniczce więc nic więcej nie mogę doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alan78
Mi bardzo odpowiadają narzędzia polskiej firmy ermet, zadowalające cenowo i jakościowo. bardzo mocne szpadle, łopaty i widły z linii grizzly, porównywalne do fiskarsa. mają bardzo duży wybór produktów, każdy znajdzie coś dla siebie. polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z samych narzędzi to najbardziej sobie chwalę fiskarsa Z urządzeń do nawadniania ogrodu natomiast Tanake http://nts.tanake.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ile jeszcze tych reklam... i tak chęci i czas są najważniejsze, narzędzia to sprawa drugorzędna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja ci polecam stare solidne, używane narzędzia z allegro. Sam tam kupuję haczki czasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj mąż uwielbia majsterkować, składać, skręcać itp. Ostatnio robił nam altankę do ogrodu, to wlasnie sam ją skręcał i z tego co pamietał cześc potrzebnych rzeczy kupował w http://www.mix-met.com.pl/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Awera1111
W www.stiga.pl mają też profesjonalne narzędzia do ogrodu. Ceny nie są wygórowane, dlatego często robię tam zakupy. Można zamówić sobie do domu za darmo katalog i dokładnie zapoznać się z ich ofertą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak poprzednik ma racje z tymi narzędziami. Ja pomogę w sptawie młotków etc: Deutz dla mnie wiedzie prym w tym temacie: http://www.bthfast.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, a co Wy robicie jak zacinają się Wam narzędzia? Mam ten problem, smarowałam różnymi środkami, ale nic nie pomaga :( Kończy się sezon z pracami na ogrodzie, chciałabym zakonserwować jakoś moje narzędzia, aby były dobre na wiosnę. Pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli chodzi o konserwację i preparat do narzędzi w ogrodzie najlepszy jest NANOPROTECH Home & Garden Anticor. Mój facet kiedyś to przyniósł, jak zaczęłam narzekać na sekator :/ Sam smarował, mimo moich narzekań, że zepsuje mi moje ukochane gadżety. Po tamtym incydencie nie wyobrażam sobie, żeby w garażu nie było tego produktu. Nawet najlepsze narzędzia potrzebują "dobrego nasmarowania". Pozdrawiam Was kochane! A na wiosnę pochwalę się moimi nowymi, ślicznymi roślinkami. Nie mogę się doczekać <3 <3 <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mamy Fiskarsa. Mąż bardzo zadowolony z nich jest :) Zrobił nimi połowę architektura ogrodowej - drewniany podest na ogrodzie, pod pawilon. Drewno wziął z http://www.taras-studio.pl/ a pawilon z http://ogrodolandia.pl/ Sam zdjął wymiary, potem to zmontował, i teraz mamy fajny komplecik, trochę tymczasowy, ale da radę, natomiast Fiskarsa mieliśmy już wcześniej - siekierki i sekatory - bezkonkurencyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćiu
ja mam nanoprotech. Działa spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×