Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
primaverka89

dobry, wygodny materac na łoże małżeńskie

Polecane posty

Witam Was :] Mam pytanie do tych którzy posiadają łóżka z materacami. Właśnie z mężem mamy zamiar urządzać sypialnie i jak narazie został do obgadania temat dobrego, wygodnego materaca. Tak się składa, że kupować będziemy albo w jysku albo abrze. I mam pytanie odnośnie tego jaki materac jest najlepszy . szukałam, czytałam tak mniej więcej, a teraz chciałabym zasięgnąć Waszej porady. Materac bonellowy odpada. Pozostaje kwesia materaca sprężynowego kieszeniowego oraz materaca sprężynowego 7-strefowego. Różnica w cenie oczywiście jest ale nie mamy zamiaru tego materaca wymieniać co pół roku więc można by było zainwestować. Z tym, że chciałabym usłyszeć Wasze opinie. Tak się składa że obstawiam abare (bo z tego sklepu będziemy brać prawdopodobnie meble do sypialni) i materace to Diana 160 - sprężynowy materac oraz Sara Plus 160 - materac sprężynowy 7-strefowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reni36
Ja kupiłam materac na allegro sprężynowy 7-strefowy, dodatkowo pokryty warstwą lateksu i pianką memory. Jest on określony jako superkomfort i naprawdę taki jest. Super wygodny, bardzo gruby a cenowo ok. 1100 zł. w porównaniu do cen w sklepach np.jysk to wychodzi dużo taniej. Poszukaj na allegro tam mają naprawdę duży wybór i dostarczą Ci go prosto do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie cały witz w tych lepszych materacach polega na tym, że jedno sie kręci, a drugie nie podskakuje dla mnie i tak nie jest to wygodne, spać z kimkolwiek w jednym łóżku a już na 160 cm, czyli 80 cm dla mnie? katorga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda kuchareczka
I moim zdaniem jeden materac (ja mam 160x200) jest o wiele lepszy niż dwie 80-tki. Kedyś spałam na łożku z dwoma materacami i niestety łączenie przeszkadza....spi sie podobnie jak na rozkładanej wersalce - wrażenie dołka przy zbliżaniu się do środka łóżka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meblowa:)
tak się składa że pracuje na codzien w sklepie meblowym głownie materace i sypialnie. Ja szczególniej polecam 7 stref. Materac wtedy lepiej dopasowuje sie do ciala. Jeśli mogę coś jeszcze zasugerować to polecam materace średnio twarde, twarde wbrew pozorom wcale nie sa takie zdrowe na kregosłup, a miękkie powodują ze rano wstajemy jeszcze bardziej zmeczeni niz sie kladlismy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie myśleliście o zakupie materaca lateksowego, bonnelowe często okazują się niewygodne. Pod względem wygody i zdrowego snu polecam lateksowe materace. Ale jeśli nawet tych nie wybierzecie to wszystkie rodzaje materacy w dobrych stosunkowo cenach mają na kamai.pl (plus aktualna promocja). Materac lateksowy można tam kupić już za 1300 zł., a bonnelowy za 300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to kto
Ja mam kłopoty z kręgosłupem i kupiłam materac twardy. Kieszeniowy siedmiostrefowy z matą kokosową. Jest cudowny i wspaniale twardy, naprawdę twardy-jeśli komuś na tym zależy. Nie ma tego cudownego uczucia wygody i miękkości jakie ma się na materacach średniotwardych no ale w moim przypadku uczucie wygody i miękkości = okropny ból pleców rano. Sprężyny kieszeniowe to rewelacja, kubek z herbatą postawiony obok, kiedy czytam, ani drgnie kiedy się pooprawiam czy wstaję. Kupiłam na allegro, tani, 160szeroki -500zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenazzz
Witam. Ja za namową swojego lekarza zainwestowałam w materac wodny. Komfort snu jest moim zdaniem nieporównywalnie lepszy niż na pozostałych materacach, które testowałam. Ja jestem bardzo zadowolona, wreszcie coś porządnego dla mojego kręgosłupa. Szczerze polecam wszystkim, ja kupiłam łóżko wodne we Wrocławiu w firmie "verento".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaliope393
najlepiej dwa materace ,dla każdego osobne ( mam tak i jest OK ) rehabilitacyjny KRONOS z Orzesza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Artemida a a a
ja polecam łóżka wodne ze strony www.lozkawodne24.eu. Są bardzo solidne i nie drogie jak na wodne bo to bezpośredni producent. Ja korzystam z takiego łóżeczka już kilka lat i jestem zadowolona.Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiek2522
ja zanim kupiłam materac to prawie fakultet z tego zrobiłam, na pewno warto iść do sklepu i popytać, polożyć się i szukac kompetentnego sprzedawcy który się zna na tym i nie wciśnie jakiejś ciemnoty. Jak sprzedawca zachwala wszystkie produkty to uciekacie ze sklepu! Jak ja sabie pogadalam tak z jedna panią to mi szczerze powiedziała że część materacy jest robiona bo ludzie takie chcą a to chlam taki że szkoda nawet paru złoty, podała za przykład materace kieszonka + kokos, niezależnie od firmy. Podobno nie ma sensu tego lączyć bo kokos jest za twardy zeby kieszonka mogła pracować poprawnie ale ze jest moda na kokos i gryke to ludzie się często pytaja. No ja osobiście kupiłam sobie ten materac http://www.magia-snu.pl/OFERTA/Materacetermoelastyczne/MemoElastic/tabid/70/language/pl-PL/Default.aspx i śpię na nim już 3 lata noc się z nim nie dzieje nie odkształca się momo, ze sama pianka w srodku, mam problem z kręgosłupem od lat się leczę i uwierzcie czuć różnicę! Jak mam spac po zadomem to jestem chora od razu. najlepsze materace sa z pianek termoelastycznych ale niestety nie sa tanie. Włąsnie ta firma - Relaks z tego co się zorientowałam ma dobre produkty w umiarkowanej cenie. Wiadomo można znaleśc podobne w niższej ale czytajcie dokładnie opis ( choć często w nim tego nie ma ) jaką gęstość ma pianka którą zastosowano. Jeśli ma mniej niż 45 kilogramów na m to raczej długo nie posłuży. Z tego co się orientowałam choć to było już 3 lata temu to raczej w ikei, yusku i podobnych raczej nie dostanie się materaca z przyzwoitą gęstościa pianki. Najlepiej udać się do sklepu który sprzedaje konkretnie materace, a nie wszystko. jak kotś jest od wszystkiego to jest do niczego, no i nie uwierzę że da się kupić dobry materac na 160 za 1200zł to jest nie możlwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Irennka
Dla mnie materace matador są super i mają niskie ceny w porównaniu do materacy ze sklepów klasycznych. Mam dwa materace z tego sklepu i nie ma co narzekać, super się na nich wysypiam , a jakość pierwsza klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinga88712
http://www.memoinfo.pl/product,products,82.html - polecam, mąż pracuje fizycznie i wreszcie się nie męczy, najlepsze są materace ortopedyczne. Memo bardzo nam podpasowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matyssss
Dobór materaca zależy od wielu czynników...np.jaką dana osoba preferuje twardość materaca...jaka jest różnica w wadze i wzroście miedzy dwoma osobami śpiącymi razem na jednym materacu...jeśli duża to warto było by się zastanowić nad dwoma materacami...mniejszy materac później będzie łatwiej przewietrzyć i jest praktyczniejszy lżejszy ...jeśli chodzi o pytanie czy piankowy czy sprężynowy czy wodny ? na to nie ma odpowiedzi ...to jest kwestia indywidualnych potrzeb ...ale wybór na rynku jest taki duży że jestem pewien że każdy znajdzie coś dla siebie .Ważne by pamiętać o tym że tak jak się będzie dbało o materac z latami to zaważy nad tym jak długo będziemy go mieli ...tu myślę np o zastosowaniu maty ochronnej w przypadku sprężynowych i piankowych ...przez lata kurz brud roztocza pot itp nie będą się gromadziły materacu bo mata będzie to blokowała a taką mate można łatwo wyprać co pewien czas i po problemie :)oczywiście logiczne im droższy tym lepsza jakość ale tego nie kupujemy na rok czasu tylko na kilka ładnych lat...więc może lepiej zastanowić się i kupić coś porządnego ? i być zadowolonym przez długie lataaaa.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izawroc
A ja postawiłam na cos kompletnie nietypowego i mało znanego w Polsce. Po przeczytaniu artykułu http://www.jakkupowac.pl/artykul/196/jak-kupowac-materac-do-lozka.html zdecydowałam, ze wypróbuje futon, jak sie nie będzie nadawał to wstawię go do któregoś z łóżek w goscinnym pokoju, gdzie niezbyt czesto się sypia. No i już go nie oddałam a teraz wymieniłam również dzieciom materace na futony. Odkąd śpię na futonie minęły moje wszystkie dolegliwości z bólem plceów, wstaje wypoczeta. No i co tu mówić.....jest bardzo tani w stosunku do materacy z pianki, lateksu, czy kieszeniowych, chociaż zawiera i kokos i lateks, w zalezności od opcji. I jeszcze jedno, taki materac można zamówić w kolorze, co swietnie sprawdza się u dzieciaków. Sporo informacji na ten temat mozna znaleźć na tej stronie http://www.slodkichsnow.com/o-futonie Ponoć futony są bardzo popularne w Europie, ten producent od którego ja kupowałam mówił mi, że 99% jego produkcji idzie do Niemiec, Francji, a tylko pojedyncze sztuki sprzedają się w Polsce. Szkoda, bo to znaczy, ze ekologia mało nas interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupilam w Delcie , 5 lat temu , kieszeniowy jest ok ale po tylu latach zrobily sie wglebienia :O i teraz kupujemy drugi taki sam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umiczka
Ja mam w swoim łóżku małżeńskim materac firmy Hilding, dokładnie taki: http://www.klinikasnu.pl/materace-kieszonkowe/201-materac-select-fine.html tylko, że większy oczywiście. Tradycyjny, na sprężynach, z dwóch stron obłożony pianką i jest niesamowicie wprost wygodny. Świetnie dopasowuje się do kształtu ciała, nie odkształca się w żadnym miejscu, dobrze się na nim śpi więc mogę go polecić dosłownie każdemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doradca Robert
Jaki materac wybrać? Chciałbym najlepiej jak to możliwe doradzić forumowiczowi primaverka89. Myślę że ten opis przyda się nie tylko jednej osobie ale i większej ilości osób, które chcą zainwestować w swoją systematyczną regenerację na wygodnym materacu a co za tym idzie w swoje zdrowie. Jako doradca w sklepie z materacami często spotykam się z klientami, którzy po odwiedzinach na forach internetowych mają mętlik w głowach. W poniższym artykule chcę doradzić Wam jakimi kryteriami możecie się kierować przy wyborze materacy. W naszych czasach głównym czynnikiem jaki ma wpływ na wybór materaca jest niestety jego cena. Dlatego zacznę od najtańszych materacy sprężynowych typu Bonnell. Materace bonnellowe w tej chwili przechodzą do historii ze względu na swoją archaiczną konstrukję, której wytrzymałość jest bardzo słaba, a połączeniu z pianką poliuretanową daje najsłabszą jakość wypoczynku i regeneracji. Materace bonelowe o standardowym wymiarze 80 x 200 cm czy 90 x 200 cm kosztują trochę ponad 300 zł, więc nie możecie oczekiwać od nich dobrych właściwości ani jakości wykorzystanych w nich materiałów. Minusy materacy bonelowych: Przede wszystkim jakość materiałów jest na najniższym poziomie, Pianka poliuretanowa jest najsłabszą pianką dostępną na rynku materacy, Sprężyna pod kążdą postacią nie jest dobrym wyborem, ponieważ to jest metal, który z natury jest zimny, wyciąga co noc z Waszego ciała ciepło co może spowodować reumatyzm. Metal jest doskonałą anteną, która świetnie ściąga z Twojego otoczenia wszystkie fale radiowe, komórkowe czy telewizyjne, cały elektrosmog. Powoduje to bezsenności, koszmary nocne, rozdrażnienie. Plusy: cena Pozostając w temacie materacy sprężynowych przyjrzyjmy się materacom kieszeniowym. Klasyczny materac sprężynowy kieszeniowy powinien mieć już 7 stref twardości i przynajmniej 350 sprężyn na m2. Bardzo dobrze jest zainwestować w system multipocket gdzie sprężyn tych jest 1000 na m2, daje to Wam znaczne lepsze podparcie waszego kręgosłupa, a co za tym idzie lepszy komfort snu. Sprężyna nie może być osamotniona, więc trzeba ją czymś obłożyć i tu odradzam piankę poliuretanową. Warto wybrać materace z płytą lateksową lub piankami termoelastyczną czy wysokoelastyczną. Podstawowy materac kieszeniowy 80/90 x 200 można kupić już za 500-600 zł, z systemem multipocket dwa razy więcej. Minusy materacy kieszeniowych: Nadal masz metal w materacu Plusy: Materace te cechują się lepszą wytrzymałością i jakością wykonania niż bonnellowe Cena nadal nie jest wygórowana. Zobaczmy jak wygląda sprawa z materacami lateksowymi Materace lateksowe to już bardzo dobry produkt pod względem ortopedycznym, jednak nie pozostają bez wad. Lateks to guma, próbowaliście kiedyś oddychać przez gumę? Materace lateksowe posiadają pionową perforacje (kanaliki) by zapewnić mu wentylację, ale po wpływem nacisku Waszego ciała kanały te się zagną i zamkną. Czy wtedy powietrze będzie swobodnie przepływać? Cena za standardowy wymiar materaca 80/90 x 200 to około 700-900 zł w przypadku materacy lateksowych gdzie naturalnego mleczka kauczukowego jest do 20% Materace w 100% naturalne to koszt 2000-2500 zł. W takim materacu uzyskujesz 100% cerkulację powietrza dokładnie taką jak w ekskluzywnych materacach piankowych. Przykład : Materac Vita z Janpola Minusy materacy lateksowych: Brak dobrej wentylacji materaca w tanich konstrukcjach, Większość tanich materacy latesowych wykonanych jest z gumy zrobionej na bazie ropy. Plusy: Doskonała wytrzymałość, 10 lat gwarancji Świetnie współpracują ze stelażami regulowanymi, Bardzo dobrze podpierają Wasz kręgosłup. I zostały nam materace piankowe termo i wysokoelastyczne To są na dzień dzisiejszy najlepsze konstrukcje jakie stosuje się w materacach. Wytrzymałością przewyższają sprężyny i lateks. Doskonale kopiują Wasze ciało przez co Wasz kręgosłup jest przez całą noc idealnie podparty. Pianka wysokoelastyczna cechuje się bardzo dużą wytrzymałością i odbojnością Pianka termoelastyczna (memory, foam) reaguje na ciepło i ciężar Waszego ciała, dzięki czemu jeszcze lepiej dostosowuje się do naturalnej krzywizny Waszego kręgosłupa Najlepsze materace i co za tym idzie nie najtańsze są konstrukcji piankowej gdzie połączono piankę termoelastyczną z wysokoelastyczą. Za klasyczny rozmiar 80/90 x 200 trzeba liczyć około1000 zł, wysokiej klasy materac piankowy ok. 2000 i więcej, nie ma górnej granicy są materace po 8, 10 i 14 tysięcy złotych. Minusy materacy piankowych: Cena nie jest niska, ale materace o najlepszych właściwościach ortopedycznych muszą kosztować. Plusy: Doskonale podpierają Wasz kręgosłup, Wytrzymałość i jakość stosowanych materiałów jest najwyższej jakości, W konstrukcji piankowej zachowana jest cyrkulacja powietrza wewnątrz materaca. W naszej ofercie znajdziecie materace zgodne z waszymi upodobaniami i zasobnością portfela, jednak zanim podejmiecie decyzję o zakupie materaca zastanówcie się ile godzin dziennie spędzacie w łóżku? Czy warto oszczędzać na czymś co ma bezpośredni wpływ na Wasze zdrowie? Jeśli zdarza Wam się rano wstać i czuć że żyjecie (bo boli) to najwyższy czas na telefon do Doradcy. Pozdrawiam i życzę Wam dużo zdrowia. www.przyjemnysen.pl Doradca Robert Nr Tel. 535 948 048

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doradca Robert
Niestety na żadnym materacu sprężynowym nie uzyskacie idealnego podparcia swojego kręgosłupa. Sprężyny czy to kieszeniowe multipocket czy nie zawsze są ze sobą połączone. Kieszenie są do siebie przyklejone, więc pod wpływem nacisku nie poddaje się tylko jedna, ale cały zespół w jej otoczeniu. Zróbcie taki test: Postawcie szklankę z wodą na takim materacu i naciśnijcie materac pięściami po obu stronach szklanki w odległości powiedzmy 15 cm od niej ( tak by była pomiędzy pięściami). Pięści symbolizują Wasze biodra i ramiona a szklanka odcinek lędźwiowy Waszego kręgosłupa. Jak się szklanka choć lekko zapadnie to znaczy że materac nie podpiera dokładnie Waszych lędźwi i bóle kręgosłupa nie znikną. Polecam ten test zrobić na materacach wykonanych z pianek wysokoelastycznych i termoelastycznych. Taki test pozwoli Wam odpowiedzieć sobie co jest dla Waszego kręgosłupa najlepsze. Pozdrawiam doradca Robert www.najlepszy-materac.pl tel. 535948048

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja mam chyba........
dobry materac, ale to nie łoże małżeńskie to nie wiem czy mogę doradzać. łoże konkubenckie też może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szukasz dobrego materaca zajrzyj na www.treenes.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marquizqa
Ja mimo wszystko polecam materac termoelastyczny, kupiłam go z mężem przed rokiem i nie wyobrażam sobie snu na innym, poza tym nie latam już jak mąż się kręci. Tym bardziej opłaca się go kupić, gdyż ostatnio comfortbe, obniżyło wszystkie ceny na cały asortyment, a itak ich towar był najtańszy na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berenika67
Troszkę w tym ostatnio siedziałam, więc ciut wiem i się podzielę. Zapomnij o dwóch materacach – jest to średnio wygodne jak lubicie spać przytuleni itd. A jak się przesunie i walniesz w stelaż, to możesz się i kontuzji nabawić – wiem, mam bliznę! Nie za twardy i nie za miękki – najlepiej, żeby miał 7 stref twardości, to się ładnie dopasuje. Nie będzie przynajmniej 20 cm dłuższy od leżącego :) zwróć uwagę na to czy pokrowiec się zdejmuje – dobrze jak można go wyprać! A nuż się jakaś hmm… kawusia wyleje :P Nie oszczędzaj – ma służyć jakiś czas, więc poszukaj może sprawdzonej firmy mniej sieciówkowej. Ja się przyznaję, że zaszalałm, choć nie żałuję  Oto mój skarb, a właściwie to, na co wymieniłam zawartość skarbonki: http://poprostulozka.com/materac-natura-15/ Właśnie ze zdejmowanym pokrowcem, a czasem dziecko śpi z nami, więc no… do potrzeby prania dochodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościóweczka
hehe z tym zdejmowanym pokrowcem to racja – ja akurat sama jestem odpowiedzialna za swoje plamy, bo lubię jeść i popijać kawusię w łóżku, kubek odkładam, zapominam, wstaję i finał znacie. Spoko, że tam mają 3 warianty pokrowców, zawsze można ponad stówkę na tym tańszym zaoszczędzić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla dwóch osób polecam materac nie mniejszy niż 160x200 ponieważ nie posłuchałem żony i mamy 140x200 i jest delikatnie mówiąc troszkę małe. Jednak lepiej mniej miejsca w sypialni ale za to lepszy komfort - w sumie po to się kupuje materac. Łóżko i materac się sprawdza i nie mam żadnych zastrzeżeń. Łóżko kupiłem w black red white (akurat były świetne promocje) natomiast materac na alvare Nie podaje jednak modeli bo to bez sensu dla każdego coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×