Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tunia tunia

Dodatki do szarej sypialni

Polecane posty

Gość tunia tunia

Witam, mam problem, po remoncie mieszkania pomalowałam sypialnie na szaro (taki mocny odcień), mam drewniane żaluzje, duże małżeńskie łoże i szafę wnękową czarną. W sklepach niby dużo dodatków ale ja nie mam zielonego pojęcia co kupić - figurki odpasają, świece.. no może ale nie chce żeby to wyglądało tandetnie. Pomocy. Jakie kolory do szarego? I co dokładnie kupić, tzn. jakiego rodzaju ozdoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Planująca kupić dom
Biel, stal, czerń, różne odcienie szarości. Jeśli chcesz wprowadzić kolor, który nie jest neutralny (fiolet, róż, zieleń, pomarańcz lub niebieski) to pamiętaj, że w pomieszczeniu muszą się pojawić inne akcenty w takim samym kolorze, żeby tworzyły zgraną całość. Pamiętaj też, że pomieszczenie nie powinno odbiegać kolorami i stylem od reszty wnętrza mieszkania/domu, bo inaczej całość wygląda źle, ani nic do siebie nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Planująca kupić dom
Dodatki mogą być również w kolorze drewna żaluzji i podłogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tunia tunia
Piękne to wnętrze. Limonka to dobry pomysł a biel też mi się bardzo podoba - to może połączę te dwa kolory z szarym i będzie super. Dzięki! Tylko pytanie jeszcze jakie dodatki kupić, żeby nie było tandetnie? Chodzi mi o figurki, jakieś podstawki itp. Czego byście nie kupiły a co by na pewno się znalazło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupilabym fajna lampe, albo lampki, jakis obraz, lub kilka mniejszych, to sypialnia, wiec na cholere podstawki? Jakas fajna narzuta na loze, poduchy, dywanik i wystarczy, mniej sprzatania, kiedy nie ma zbyt wielu pierdolek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym dodala np pas jakiegos koloru zdecydowanego na scianie - np ciemny fiolet, albo pas tapety dekoracyjnej srebrnej i wtedy w tym kolorze np duze poduszki, albo ramki do zdjec, swieczki, lampki nocne - same przydatne rzeczy - nie ma sensu zagracac pokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Planująca kupić dom
Co się powinno znaleźć? Lampa sufitowa, lampki nocne, kosz na brudną bieliznę (1 lub 2) jeśli nie trzymacie ich w łazience, może jakieś efektowne świeczniki, duże lustro, doniczki lub wazony/dzbanki jeśli lubisz kwiaty (byle nie za dużo). Nie przesadzaj z dodatkami, bo trudno jest posprzątać pomieszczenie gdzie jest zbyt dużo bibelotów. Ozdób im mniej tym lepiej i nie szukaj niczego na siłę, bo z czasem same się znajdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Planująca kupić dom
Może jeszcze jakiś dywan/chodnik/skórę jeśli oczywiście chcenie (bez dywanu też jest ok i łatwiej odkurzyć), jakiś koc/narzuta na chłodne dni, jakieś poduchy do podłożenia pod plecy jak się chce w łóżku posiedzieć z laptopem albo tabletem. Może jakiś fotel, żeby usiąść i poczytać w ciszy, jeśli nie macie takiego miejsca w pokoju dziennym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reniawka
Turkus też ładny :). Dobrze, żebyś wprowadziła właśnie jakiś żywy kolor :). Choć widziałam sporo zdjęć szaro białych sypialni które wyglądają bardzo spokojnie. Co do dodatków to właśnie coś białego, jakaś lampa z naturalnych tworzyw np http://www.yourhome24.pl/towar.118.lampa.ceruse.carree.html albo drewniane, białe ramki http://allegro.pl/ciekawe-ramki-love-i2575403548.html Ostrzegałabym przed zbyt dużą liczbą świec i polecałabym kupić jakieś pudełka, kosze itp. żeby można było jakieś drobne rzeczy pochować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfghgfd
biel i róż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooglądaj strony wnętrzarskie, może coś Cię zainspiruje. ja lubię oglądać projekty na stronie n-design, fajne rozwiązania mają, no i kolorystycznie też to wszystko gra. generalnie do szarego pasuje wszystko, jesli tylko nie przesadzisz z dodatkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szare kolory są naprawdę eleganckie i klasyczne ale wbrew pozorom malując pomieszczenie na taki kolor łatwo jest uczynić je ponurym i smutnym. Dlatego kluczową sprawą staje się dobór dodatków koniecznie w jasnym kolorze tak aby wnętrze stało się jasne. Ze swojej strony polecam naklejki na ściany: http://www.ornamental.pl/naklejki.html . Pasowałby tutaj kolor biały, albo kremowy. Ładne są ornamenty/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wlos na 4
fuksjowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na pewno nie
przesadzaj z figurkami i świeczkami. Może ciekawe ramki na zdjęcia? Pudełka ozdobne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim należy zacząć od tego jak duża jest sypialnia. Wstawiając tam mnóstwo poduszek i kolorowych bibelotów można łatwo zagracić i zmniejszyć pomieszczenie, więc jeśli pomieszczenie jest niewielkie warto ograniczyć wszelkiego rodzaju ozdoby. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że sypialnia ma służyć do odpoczynku, a więc wszystkie rażące dodatki mogą z czasem stać się uciążliwe. Dobrze byłoby aby kolory były łagodne, kontrasty niezbyt agresywne. Z szarym kolorem dobrze komponuje się delikatny fiolet. Kolor ten łagodzi zmęczenie, koi stres. Może warto postawić na tę barwę? Oprócz delikatnych dodatków o których była mowa wcześniej warto pomyśleć o delikatnych zasłonach w tym odcieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym poleciłam dodatki z drewna albo w kolorze drewna jasnego na przykład olcha, aby troszkę rozjaśnić wnętrze. Na przykład żaluzja jakiś stoliczek lub meble w tym odcieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
albo coś bardziej intensywnego, coś czerwonego, albo w jakimś innym kolorze, żeby nie było smutno i nudno, może jakieś ciekawe dodatki znajdziesz sobie tutaj http://www.wobeline.pl/ duży wybór dodatków do mieszkania i mebli, więc myślę, że znajdziesz coś, co pomoże Ci ożywić pokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A posciel? Polecam www.pracowniababcinejposcieli.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja planuje sypialnie w szarosci a do tego roz, ale taki intensywny ciemny roz, meble beda czarne, posciel biala, musze miec biala posciel bo ciemnej sie zle czje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kingoflove
oj też mnie się wydaje, że troszkę możesz mieć ciemno w tej sypialni, może warto byłoby postawić na jakieś jasne dodatki? Jasne poduszki etc? Jakbyś szukała takich dodatków warto zobaczyć tutaj http://www.wobeline.pl/ powinnaś znaleźć coś ciekawego dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olga Bezdyk
Może odpowiedni odcień mebli? Na pewno znajdziesz coś na stronie fotele.com. Są również ciekawe rozwiązania na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olga Bezdyk
Może odpowiedni odcień mebli? Na pewno znajdziesz coś na stronie fotele.com. Są również ciekawe rozwiązania na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do sypialni nie pakuj koszy na brudną bieliznę! Sypialnia ma być miejscem spokoju, wypoczynku. Warto skupić się na lampach, np. jednej, która głównie oświetlałaby całą sypialnię, jak o lampie z przytłumionym światłem, nadając klimat. Oprócz tego warta zakupu jest lampka nocna :) Z lampek nocnych bardzo podobają mi się Lampy Numen, ze strony: http://www.meblonista.pl/pl/offer/oferta/lampy/lampa-numen.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym dodała do tej sypialni czerwien i oczywiście biel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karlaaaL
Jeśli lubisz nowoczesne style w meblowaniu to może coś kolekcji Kare Design będzie dobre http://www.liv-art.pl/97-kare-design-24 Oczywiście jesłi już masz meble w podobnym nowoczesnym stylu, bo wtedy pasują najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś juz mnie ubiegl. Najlepszy kolor do połączenia z szarym to CZERWONY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×