Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jesti

Dom czy mieszkanie , co kupić ????

Polecane posty

Gość Jesti

Mamy z mężem poblem , gotówki mamy na mieszkanie ale do tego liczną rodzinkę i dość mieszkania w bloku , bardzo boimy się wziąść kredyt na dom , mamy jeden na oku ale czy warto wpiepszać się w 30-letni kredyt .A co będzie jak na opał nie starczy ?? z drugiej strony zawsze marzył nam się domek , dzieci też by bardzi chciały bo się duszą w bloku .Doradzcie co zrobić , czy ma ktoś z Was taki duzy kredyt i na tak długo ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franczeska -30
Nie wiem o jakiej kwocie kredytu myślisz, ale jeśli macie dobrą pracę to zachęcam do kupna domu (byle nie ruiny wymagającej gruntownego remontu, który zszarpie wam nerwy i dodatkowo wyczyści kieszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jesti
no właśnie o to chodzi ze tylko mąż pracuje jest wojskowym , boję się że może być bardzo cięzko , mimo ze teraz płacę czynsz to tłumaczę sobie ze zamiast tego będzie rata za kredyt , najgorsze jest to ze dochodzi jeszcze opał a to też trochę kosztuje , dom jest ładny i praktycznie nie trzeba nic w nim robić , a suma kredytu to 150tyś .:(( zawsze mi się taki domek marzył ale zdrugiej strony nie chcę przez okres spłaty klepac biedy , qrcze co robić ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trypel
150 tys na 30 lat to w optymalnej sytuacji ok. 500 pln/msc - ja bym się nie wahał - pod warunkiem że kupujesz coś do mieszkania a mąz nie ma 2 lewych rąk. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daj spokój
teraz jest moda na mieszkania, ale z cegły, zamknięte osiedla, tam też możesz mieć kawałek ogródka. dom to straszne wydatki, nie tylko koszmarne opłaty za ogrzewanie, dochodzi podatek itd.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredyt 0
trypel, żeby to bylo 500 zl na miesiąc to ten kredyt musialby chyba być nieoprocentowany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porównaj sobie
wysokość czynszu z ratą kredytową, chyba warto jednak spłacac kredyt i mieszkac w swoim domku, niz płacić czynsz za mieszkanie. Pomyśl dom, ogródek, spokój, cisza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drazliwy problem
kup dom trzeba ryzykowac i realizowac marzenia.Po co mieszkac w blokowisku albo szeregowcu kup dom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hapetka
Na Twoim miejscu dalabym sobie spokoj z domem, skoro nie macie na niego pieniedzy. Pomieszkajcie jeszcze w mieszkaniu, a z czasem możecie odlożyć na dom i wtedy sie przeprowadzcie, bez nerwów i szarpaniny. Skoro rozważasz splate kredytu, to znaczy, że i odlożyć na ten dom bedzie z czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hapetka
do porównaj--->utrzymanie malego domku kosztuje podobnie jak utrzymanie dużego mieszkania. Wiec w przypadku kredytu na dom dochodzą jeszcze raty. Zapominasz o tym, że ogrzewanie domu, nawet ocieplonego i z nowoczesnym systemem grzewczym, jest jednak droższe ze względu na powierzchnię i fakt, że jest to budynek wolnostojący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jesti
dzięki Wam za dobre rady:) a więc rata przy kredycie wynosiłaby 648zł w tej chwili płacę czynsz 550 zł i już przyszła podwyzka od nowego roku , nie sądzę tez żebym odkładała po te 700 zł na dom , musiałabym tak samo odkładac ze 30 lat to bez sensu , teraz duzo ludzi bierze kredyty na domy i mieszkania ale ja w mieszkaniu mieszkam już 10 lat mam dość tymbardziej że 4 dzieci nie mają swoich katów itd. ale boję się że nie damy rady ... w sumie myślę sobie że domek zawsze można sprzedać :D hmmmmmmmmm no qrde co robic ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jeżeli 1 osoba pracuje
to bardzo duzy kredyt wg mnie to duże ryzyko, poniewaz z praca rożnie dzisiaj bywa niestety , jednostki wojskowe tez likwidują. No chyba, że ty pójdziesz do pracy i bedziesz pracować na spłatę kredytu :-D Pewnie, ze swój dom to nie to co mieszkanie w bloku, ale musisz sie liczyc z tym, że ogrzewaniegazowe w okresie zimowym drogo kosztuje. Znajoma płaci miesięcznie 1.600-1.800 zł. Nie wierz w to, że kredyt bedzie kosztował 500 zł miesiecznie. Najlepiej idźcie do banku i tam dokładnie się dowiecie, musicie wy przedyskutować problem, tak naprawdę to nikt wam dobrze nie doradzi :-D To wasze życie i wasza decyzja. :-D Pamietaj tez o tym, że w zyciu różnie bywa, że dzieci rosną i więcej kosztują, nie mówię już o studiach, które bardzo dużo kosztują. Moje dzieci studiowały na UAM , niby studia są za darmo, ale stancja, akademik, wyzywienie kosztuje, do tego dojazdy, ubiór ... - przez 5 lat, łatwo policzyc jaki to wydatek. To naprawde są duże wydatki. Pozdrawiam Miła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No tak czynsz
za mieszkanie masz duzy, ale nie placisz juz dodatkowo za ogrzewanie. W okresie zimowym na pewno opłaty za ogrzewanie będą wysokie. Zalezy jaki duzy dom planujecie kupić. Poza tym wazne tez w jakim stanie jest ten dom, czy wymaga remontu, no ryzyko wg mnie bardzo duże :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trypel
"Jeżeli 1 osoba pracuje Pewnie, ze swój dom to nie to co mieszkanie w bloku, ale musisz sie liczyc z tym, że ogrzewaniegazowe w okresie zimowym drogo kosztuje. Znajoma płaci miesięcznie 1.600-1.800 zł." Za co tyle płaci???? Szkołę ogrzewa??? Ja grzeję prądem domek 90 m. kw i bez kominka wychodzi przy największych mrozach 400 pln/miesiąc, a przy kominku jak palę regularnie rano i wieczorem to prąd + drewno miesięcznie w extremalnie niskich temperaturach wychodzi 250-300. Do tego dochodzi woda - 30 pln/miesiąc. W lecie prąd to max. 150/msc w tym grzanie wody i gotowanie. I wiem że komplet opłat za 2 pokojowe nowe mieszkanie wychodzi wiecej. Z 500 pln przesadziłem faktycznie bo miesiąc temu kupiłem drugą działkę na kredyt 100% i 120 tys pln na 30 lat spłata wychodzi mnie 185 CHF czyli koło 480 pln. I będzie II dom bliżej miasta bo do bloku nigdy nie wrócę brrrrrrr......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jesti
domek jest duzy ale ogrzewanie w nim nie jest gazowe lecz węglowe , mąż wogóle planował kupić piec na ekogroszek ale czy te plany wypalą ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mąż Jesti
Kochanie mężowie są po to aby realizować marzenia swoich żoneczek. Damy radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mialam ten sam problem
wybralam dom ,bez przekonania. plusy wiadome minusy robota w ogrodku,im mniejszy tym lepiej ogrzewanie,ale nie musisz grzac w calosci okna do mycia nie mozesz wyjechac.mam sekurity, ale kosztuje dzieci sie wyniosly i nie ma komu mieszkac odsniezanie duzo do sprzatania, chocby kurze, podlogi w koncu tryeba wziac babe do sprzatania,bo nie wyrobisz,a to obcy czlowiek nieswojo w nocy samemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Trypel...
Tak tyle płaci, ma dom ponad 200 m kw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trypel
Witaj więc dom musi być stary i totalnie nieocieplony - moi rodzice na 180 m kw za gaz płacą max. 450 pln /miesiąc przy czym mama jest ciepłolubna i musi miec 21-22 stopnie ( mi wystarcza 19-20). Przed domem mieszkałem na 55 m kw w nowym bloku i średnio miesięcznie wydawałem 450 pln - teraz na 90 l kw większym domku wychodzi mi min. 30% mniej średnio. Zresztą dlatego buduje następny - tym razem z mieszkaniem do wynajęcia które powinno zarobić na kredyt :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Trypel...
Wg mnie dom nie jest stary ( ocieplony, okna szczelne) ma 10 lat :-D Widzę, że my chyba żyjemy na innej pplanecie bo ja mam mieszkanie 60 m kw i za ogrzewanie płacę 150 zł miesięcznie :-D, pozdrawiam :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hapetka
Buhahaha, dom 180 m kw. ogrzac do 22 stopni za 450 zl miesięcznie... Wolne żarty, Trypel nie tylko Ty masz dom w Polsce na szczęście, bo kobieta mialaby potem straszne pretensje, że na ogrzewanie nie starczylo, a Trypel mówil, że jeszcze zostanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jesti
Z tym ogrzewaniem to jest różnie ,tak czy siak trochę kasy na to idzie .Dziś idziemy oglądać mieszkanie jesteśmy już tak zdołowani ze szok a najgorsze że do konca roku musimy opuścić mieszkanie służbowe :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domownica
ja ogrzewam piętrowy dom i przydomowy warsztat 100m2 weglem, miałem, flotem no i oczywiście drewno do podpałki i kosztuje mnie to na sezon 3000-3500 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jesti
czy ma ktoś z Was taki duży kredyt chipoteczny ??i czy nie żałujecie wkońcu to na 30 lat !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trypel
hapetka Buhahaha, dom 180 m kw. ogrzac do 22 stopni za 450 zl miesięcznie... Wolne żarty, Trypel nie tylko Ty masz dom w Polsce na szczęście, bo kobieta mialaby potem straszne pretensje, że na ogrzewanie nie starczylo, a Trypel mówil, że jeszcze zostanie Znasz takie terminy jak wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, ocieplenie ścian, podłogi?? chyba nie... wtedy nie mówiłabyś że nie można. Znasz termin dom pasywny? ogrzewany tylko cieplem mieszkańców i słońcem? chyba nie... kwestia inwestycji tylko i wyłącznie. Ja paląc tylko w kominku brykietami drewnianymi zużywam 40 kg (worek) na 3 dni, mam wtedy 22 stopnie w salonie i 19-20 w sypialniach, worek to 15 pln więc dzienny koszt ogrzewania to 5 pln czyli 150 pln miesięcznie na 90 m kw.!!! i jakbym zainwetsował w rekurperator w wentylacji to zbijam to o 30% jeszcze... i bardzo żal mi ludzi którzy płacą więcej za ogrzewanie więcej niż 3 pln miesięcznie za m kw bo po prostu wyrzucają kasę w błoto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z kredytem to jest tak że
nareszccie w Polsce zaczyna się opłacac, oprocentowania są dosyc korzystne (chodzi oczywiście o kredyty hipoteczne, a nie konsumpcyjne), ale najlepsza sytuacja to kiedy jest Ci potrzebne powiedzmy 100tyś, a masz zdolność kredytową 150tyś i bierzesz 150tys, wtedy zostaje Ci na koncie 50tyś i przez te 30 lat posiadanie tej kwoty na koncie kosztuje cię ok 50-100zł miesięcznie , a jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie bo jak cos się stanie to nie musisz odrazu sprzedawać domu tylko przez kilka lat, aż wyjdziesz z kłopotów, jestes zabezpieczona. myslę tez , że przy obecnych oprocentowaniach kiedy rata miesięczna za kwote 150tyś to ok 600zł nie ma sensu zabijac się i za wszelką cenę spłacać kredyt przed czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hapetka
Nie rzucaj terminami, bo ja ich znac nie muszę, od tego sa fachowcy, którym sie placi. A koszty ogrzewania znam nie nagorzej, bo moi rodzice maja niewielki dom po kapitalnym remoncie, tak jak piszesz, z kominkiem z rozprowadzeniem na pokoje, z ociepleniem scian, podlog, oporcz grzejników panelowych dodatkowo z częściowym ogrzewaniem podlogowym i nowoczesnym piecem gazowym. I naprawde nie potrzebuje ciebie, żebyś przekonywal mnie, że dom jest tańszy w utrzymaniu, bo nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trypel
hapetka .... moi rodzice maja niewielki dom po kapitalnym remoncie, tak jak piszesz, z kominkiem z rozprowadzeniem na pokoje,.... I jeżeli metr sześcienny drewna kosztuje w zależności od regionu 50-100 pln to nie powiesz mi że spalają 10 metrów miesięcznie :):):):):):) bo 10 m sześć mi szło kiedyś na całą zimę a teraz wolę brykiety - drożej ale wygodniej. Nie muszę przekonywać Ciebie bo Ty jak widze jesteś nieprzekonywalna :) ale warto przekonać innych że warto również ze względów ekonomicznych miec dom. Niekoniecznie 200 m kw ale choćby 100 Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do trypel ....
Wiesz co, przestań opowiadac bajki, bo autorka topiku ( i ja ) z wieku dzieciecego juz dawno wyrosła :-D Dom ogrzewany tylko cieplem mieszkańców i słońcem? Słyszałam o tym, swojego czasu duzo się na ten temat mówiło, ale jaki to dało efekt w praktyce ... widzimy. Po prostu żyjemy w takim klimacie i koniec ... Dziewczyna nie ma pieniedzy, bierze kredyt i bedzie pakowac pieniadze w coś co sie nie sprawdzi, a rodzina nie bedzie miała co włozyc do garnka, bo znalazł sie taki doradca jak ty. Zejdź na ziemię ...TU ZIEMIA ... TU ZIEMIA Podejrzewam, że ten niby dom twój pozostaje w sferze marzeń, a o ogrzewaniu domu nie masz zielonego pojęcia Nie odpisuj bo szkoda czasu na twoje ble ble .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jesti
nie chciałabym zeby mój temat był powodem do kłótni :(( a co do domku to dalej myslimy , nie mozemy wziąśc kredytu tyle żeby nam starczyło bo tylko mąż pracuje i zaś kolejny problem , a jak mam kupic mieszkanie 4 pokojowe za 160 tyś. do jdzie do tego czymsz 500 zł to to samo mnie wyjdzie rata za domek tylko dojdzie właśnie opał i co lepsze bo ja myślę ze własny domek z pięknym podwóreczkiem a co Wy na to ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×