Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość podobaja mi sie drewniane domy

dom z bali ile kosztuje wersja pod klucz?

Polecane posty

Gość podobaja mi sie drewniane domy

Ktos z was budowal?? Il kosztuje wersja pod klucz domu z bali takiego okolo 100 m2??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to około 300 tys. jak nie więcej bo z bali to są spore ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarpetka22
anjja gadasz jak potłuczona nie znasz cen! z bali ok. 500 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qweqeqww
Około 200 tys, nie słuchaj tych bredni skarpetki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarpetka22
qweqeqww Około 200 tys, nie słuchaj tych bredni skarpetki tak cena domu , samego domu a media/prąd, gaz, woda, ścieki/ nie liczysz? plan domu+zagospodarowanie działki nie liczysz? ty bredzisz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z bali chyba żartujesz!
bale-takie grube! nie lekka konstrukcja a bale moi znajomi dom ok 200m kw 400tys z oknami i dachem do wykonczenia wnętrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam, ze może kosztować 500 tys nawet jeżeli ma być jakoś full zrobiony i wyposażony w jakieś drzwi i okna profesjonalne po kilkanaście tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytacz pospolity
To tak jak by pytać ile kosztuje samochód :D Jaki samochód ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarpetka22
tak, ile kosztuje? dom, tzn bale/ a podmurówka a dach..dachcówka czy gont? podłoga? ogrzewanie kafelki wykończeniówka bo jeśli sam bal do 80m/2 na podmurówce, to za 150 da radę powodzenia i pozdrawiam budujacych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarpetka22
fiat 125P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e23e3e3
ceny surówców jak zwykle mają najmniejsze znaczenie, istotą jest czy zatrudnia sie firmę, czy buduje systemem gospodarczym. Na ile się da "zrobic" tzw fachowcom..., róznice w wycenie są o 100% nieraz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alleallo
Im taniej tym gorzej, zasada stara jak świat :) Zajrzyj na stronę Honka, poczytaj w necie opinie - solidne skandynawskie budownictwo. W PL generalnym podwykonawcą jest Findrewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podobaja mi sie drewniane do
hmmm bede chyba musial zrobic ksoztorys. Miszka za granica chce kupic dizelke niedaleko rodzicow i postawi na niej dom z bali wlanie. jak patrze w necie, to wychodzi, ze taka ktechnologia jest tansza niz domy tradycyjne. Tu gdzie mieszkam domow z bali sie nie ociepla. w Pl chyba trzeba ocieplic od wewnatrz i polozyc suche tynki? bede wdzieczna za kazde info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stollux
Każde zlecenie jest inne, dlatego zachęcamy do kontaktu (aktualne promocje można znaleźć tu: http://stollux.com/299,promocje-wiosenne.html) po szczegółową wycenę. Przykładowo, w technologii szkieletowej przy 100 m2 do stanu surowego zamkniętego( ściany zewnętrzne, wewnętrzne, strop z ociepleniem, więźba, pokrycie dachu blachodachówką, rynny, okna, drzwi zewnętrzne,montaż)- to koszt ok. 172 000,00 zł netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, więcej informacji na temat domów z bali możesz znaleźć na tej stronie http://domy-markisz.pl/ Myślę, że tam znajdziesz odpowiedź na twoje pytania, a przy okazji być może skorzystasz z bardzo dobrej oferty firmy od lat zajmującej się budową domów tego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość januszek 52
dom z bali sosnowych ocieplany wełną owczą z ogrzewaniem podłogowym , okna i drzwi drewniane - na poddaszu kaloryfery, oczyszczalnia biologiczna media do końca roku mają być przyłączone instalacje wc, i elektryczne zainstalowane, dotychczasowy koszt budowy 300.000PLN to są koszty do tej chwili poniesione! Do zamieszkania następne 100.000PLN Bliższych informacji na skrzynce kontaktowej. Z górniczym pozdrowieniem Jan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, ja budowałam ale z drewna, myślę że technologia podobna, firmę szukałam przez nich http://www.budowadomu24h.pl i muszę przyznać że wszystko poszło sprawnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luizjanna
Nasz 70 metrów- 157 973,00 zł pod klucz. My mamy ciekawie bo to nasz jedyny koszt ponieważ działkę otrzymaliśmy od rodziców za "buziaka". Nawet nie ratowaliśmy się kredytem. A jakby ktoś chciałby zerknąć to nasz ma nazwę "Projekt Pogodny" i jest z Pracowni MgProjekt. A tak w ogóle to jak jeszcze stanęliśmy przed decyzją jaki projekt wybrać i nie wiedzieliśmy dużo o zaletach rozwiązania postawienia domu z bala to wiele nam rozjaśnił artykuł na blogu: www.mgprojekt.com.pl/blog/domy-z-bali Artykuł świetny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chmielniki
na precyzyjną wycenę domu wpływa jego Projekt – grubość i rodzaj ścian zewnętrznych, nośnych i działowych; przekroje słupów i belek konstrukcyjnych,ceny od 900zł do 1400zł netto za m2 .trzeba zdecydować jeszcze czy drewno suszone czy mokre? doświadczony technolog w Polsce jakiego poznałem to p.Skibiński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zapewne sporo, ale z tego co wiem warto, zarówno jak chodzi o mieszkanie jak i o dom. W razie zainteresowania polecam artykuł http://www.budowa.org/artykuly,57426,1,Daj_sie_urzadzic_deweloperowi__wykonczenia_wnetrz_pod_klucz_w_modzie akurat o urządzaniu pod klucz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pracownik firmy remontowej
1. Dom z drewna pracuje/trzeszczy/skrzypi. 2. Po 20-stu latach żrą go korniki. 3. Impregnaty są mało skuteczne w swej trwałości i co za tym idzie bardzo drogie! 4. Jak nie dopilnujesz prac to ci firma "pod klucz" tak spie.. ten dom, że potem nie będziesz miał po 20/30-stu latach naprawdę sprawę pod klucz bo zostaniesz bez pieniędzy ze zgrzybiałymi belkami stropowymi, nad gruntowymi! 5. Brak dobrej klimatyzacji doprowadzi prędzej czy później do problemów grzybicowych za szafkami, regałami zwłaszcza w porach zimowych i letnich kiedy większość lata przeważają opady deszczu. 6. Jedynym dobrym dla takiego domu ogrzewaniem jest ogrzewanie nadmuchowe wraz z rekuperacją i klimatyzacją. 7. Jeżeli nie masz pojęcia o pracach konserwacyjnych takiego domu, to wynajęcie "dobrej" firmy do tego działania będzie bardziej kosztowne a niżeli odświeżenie elewacji wewnątrz i na zewnątrz budynku murowanego. 8. Dom z drewna/bali jest domem o wiele bardziej wymagającym ponieważ jest on bądź co bądź wykonany z drewna bdb. Zaimpregnowanie starczy na maksymalnie 15lat po tym czasie trzeba powtarzać. 9. Koszty ubezpieczenia takie domu są wyższe niż murowanego. 10. Jestem pracownikiem zajmującym się renowacjami takich obiektów robactwa,zarazy, stęchlizny i smrodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×