Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość magda28w

DOMOWE CIASTA

Polecane posty

Gość magda28w

Zapraszam wszystkich aby napisali przepisy ulubionych ciast ,aby wszyscy mogli skorzystać tutaj z tych przepisów.Zdarza się że w necie są strony z mnóstwem przepisów ale czasami te ciasta poprostu nie wychodzą!A domowe już sprawdzone napewno tak. :) Ja dzisiaj polecam - ciasto z kisielem- oto składniki -2 szkl mąki tortowej(trzeba ją przesiać przez sito) -szkl cukru -5 jajek -2 łyżeczki proszku do pieczenia -cukier waniliowy -kilsiel np.wisniowy -szkl oleju -2 jabłka lub inne owoce Rozdzielamy białka od żółtek, ubijamy białka na sztywną pianę, następnie dodajemy do białek po jednym żółtku na przemian z cukrem ciągle ucierając.Dodajemy przesianą mąkę z proszkiem do pieczenia a na końcu wlewamy olej.Dzielimy ciasto na 2 części .Jasną wylewamy na blaszkę wysmarowaną tłuszczem i obsypaną bułką tartą.Do drugiej dodajemy kisiel i ucieramy, potem wylewamy na jasną część.Na wierz układam obrane i pokrojone w kostkę jabłka-troszkę mozna je powciskać w ciasto.Pieczemy około 35-45 min w tem.200 st.Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podoba mi się ten temat! Szarlotka z bezą (zawsze wychodzi): 3 szkl mąki pszennej 5 dag cukru 15 dag cukru pudru kostka margaryny 2-3 łyżki śmietany 4 jajka 2 łyżeczki proszku do pieczenia 1-1,5 kg jabłek cukier wanil,cynamon Mąkę wymieszaną z proszkiem posiekać z tłuszczem,dodać 5 dag cukru,żółtka,śmietanę-zagnieść kruche ciasto.Gotowe włożyć do lodówki.Obrane,starte jabłka podsmażyć dodając cynamon,cukier waniliowy i ewentualnie trochę zwykłego cukru(gdy jabłka są kwaśne).Blaszkę posmarować tłuszczem,połową ciasta wyłożyć spód i boki,na to przesmażone(wystudzone) jabłka.Na nie zetrzeć na tarce pozostałe ciasto,zostawiając kawałeczek.Z białek ubić pianę,dodać cukier puder,jeszcze chwilę ubijać-wyłożyć na ciasto,a na wierzch zetrzeć resztkę ciasta.I do piekarnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze
podawajcie na jaką blachę te ciasta :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stoliczek _petliczek
Do magda28w :Do ciasta dodajesz kisiel z papierka czy ugotowany na wodzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola2000
tak mysle ze kisiel trzeba wsypac z torebki nie ugotowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam cynamonowca z jablkami :) 5 jajek 250 gram cukru 300 gram mąki szklanka oleju łyżeczka proszku do pieczenia łyżeczka sody oczyszczanej płaska łyżeczka cynamonu garść orzechów garść rodzynek 3 albo nawet 4 duże kwaśne jabłka (np. antonówki) Całe jajka zmiksować z cukrem na puszystą białą masę, wymieszać z olejem i powoli połaczyć z mąką, proszkiem, sodą i cynamonem. Wrzucić pokrojone orzechy laskowe albo włoskie, jabłka w niewielkich cząstach i namoczone wcześniej, a potem osuszone i obtoczone w mące rodzynki. Wszystko dokładnie wymieszać i przełożyć do wysmarowanej masłem i wysypanej bułką tartą podłużnej formy (większej niż keksowa). Piec w średnio nagrzanym piekarniku około godziny. Ciasto powinno podwoić swoją objętość podczas pieczenia. Gotowe posypać cukrem pudrem. Przepis z komentarzami tutaj: http://www.gotowanie.wkl.pl/przepis118.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda28w
WItam ---do ciasta trzeba dodac kisiel w proszku , bo nie było by efektu koloru w ciaęcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda28w
Dziś proponuję -PRZEKŁADANIEC JABŁKOWY Ciasto: -1 szkl. cukru pudru -120 g mielonych orzechów(mogą być różne rodzaje) -50 g zmielonych biszkoptów -6 jajek -sok z cytrynki -1/2 łyżeczki cynamonu -2 sztuki utartych goździków Masa jabłkowa: -szkl. jogurtu -szkl. śmietany 36% -1/3 szkl. cukru -opakowanie galaretki ananasowej lub brzoskwiniowej -3 łyżki soku z cytryny Ponadto: -500 g marmolady jabłkowej -2 łyżki cukru -2 łyżki mąki ziemniaczanej - tłuszcz i bułka tarta do blaszki Ciasto - jajka ubić z cukrem na parze, wymieszać z orzechami, sokiem z cytryny, biszkoptami, cynamonem i goździkami.Powstałą masę przełozyć do wysmarowanej tłuszczem i oprószoną bułką tartą tortownicy, wstawić do nagrzanego piekarnika.Piec w temp 170 stopni przez około 45 min, ostudzić. Masa jogurtowa - Jogurt oraz śmietankę zmikosować z cukrem i sokiem z cytryny.Galaretkę rozpuścić w pół szklanki gorącej wody, ostudzić i połączyć z jogurtem. Przekładaniec jabłkowy - Marmoladę rozgrzać, dodać cukier i mąkę ziemniaczaną rozpuszczoną w 4 łyzkach wody.Wymieszać, zagotować, ostudzić i wylać na spód ciasta.Masę jogurtową wylać na masę jabkową.Wstawić do lodówki na 2 godziny.Udekorować wg uznania.Ja polewam to płynną czekoladą. KRUCHE CIASTECZKA -1 1/2 szkl mąki pszennej -1 szkl mąki tortowej -250 g margaryny - 2 żółtka ugotowane na twardo - 1 jajko - 8 łyżek cukru pudru -tłuszcz do posmarowania formy Gotowane żółtka dokładnie rozetrzeć, dodać margarynę, ucierać aż masa będzie pulchna.Połączyć z cukrem i surowym jajkiem i połową mąki.Zagnieść ciasto i włożyć do lodówki na godzinę.Potem rozwałkować ciasto na reszcie mąki, grubość około 1/2 cm i foremkami wykrawać ciasteczka.Piec w temp 180 stopni przez 15-20 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jokoroko
JABŁECZNIK składniki: 4 zółtka 4 szklanki mąki 1 szklanka cukru 2 łyzeczki proszku do pieczenia 1,5 margaryny 4 białka 2 budynie jasne 0,5 szklanki cukru jabłka Z zóltek, maki , szklanki cukru . proszku do pieczenia i margaryny zagniatamy ciasto. Oblepiamy nim forme na spodzie i bokach, troszke ciasta zostawiamy. Jabłka obieramy i scieramy na tartce na duzych oczkach, jesli jest duzo soku, to dobrze jest troche odcisnąć, słodzimy je tyle ile chcemy. Wkładamy na ciasto . 4 białka ubijamy mikserem na sztywno , dodajemy cukier i i budynie. Tą biala masa polewamy jabłka. Na koniec wrzucamy na biala mase kawałki ciata , które nam zostalo i do piekarnika. Pieczemy w piekarniku nagrzanym do 180 stopni okolo 50 minut. w duzej blaszce. Po upieczeniu posypujemy cukrem pudrem. Mam nadzieje ,ze dobrze wytłumaczyłam, ciasta pieke od niedawna, ale to zawsze mi sie udaje. Smaczengo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -agrypa-
Mąkę wymieszac z proszkiem .Margarynę utrzec z cuktem,dodając na przemian jajko i makę.Ucierac do całkowitego połaczenia sie produktów.Połowę ciasta wylożyć na blaszke a do drugiej dodac kakao.Ciasto kakaowe rzucac łyżkami na ciasto jasne,nie rozcierac.Piec 40-50 min. Krem budyniowy:0,5 szkl.mleka 2 łyzki mąki ziemniaczanej 2 łyzki mąki pszennej 2 cukry waniliowe Wszystko razem zagotować,ostudzic.Masę utrzec z polową margaryny az powstanie jednolity krem.Na placek rozsmarowac dżem,wyłozyc masę budyniową i polac polewa czekoladową. CIASTO KAKAOWE Z DŻEMEM 1/2 kostki margaryny 2 jajka 3/4 szklanki cukru 3 łyżki kakao 3 łyżki dżemu (nie więcej bo będzie 100% zakalec!!) 2 szklanki mąki 3 łyżeczki proszku do pieczenia mleko - co najmniej 1/2 szklanki margarynę utrzeć z cukrem i jajkami dodać kakao i dżem - utrzeć stopniowo dodawać mąkę zmieszaną z proszkiem do pieczenia na końcu dodać mleko - tak aby masa miała konsystencję gęstej śmietany przełożyc do przygotowanej blaszki lub tortownicy piec ok. 50 minut w temp ok 180 stopni (piecyk z termoobiegiem ok 170stopni) ciasto 'bez wysiłku' 1,5 szklanki cukru 3 jajka 1,5 szklanki śmietany (min.18 %) 3 szklanki mąki 3 łyżeczki proszku do pieczenia wszystkie produkty zmiksować na jednolitą masę - jeśli jest zbyt gęsta dodać trochę mleka (ciasto ma mieć konsystencję bardzo gęstej śmietany) przelać do foremki wysmarowanej masłem i oprószonej mąką (można na zostawić 1/3 i dodać 1 łyżkę kakao - zmiksować i wylać na jasne) piec przez ok 50-60 minut w temp ok 190 stopni (piecyk z termoobiegiem ok 170 stopni) pieczemy biszkopcik,ktory zawsze swietnie wyrośnie i jest bardzo puszysty.6 jaj ubijamy z 1.5 szkl. cukru na mase-puch,dodajemy tyle samo maki najlepiej tortowej ,delikatne mieszamy i wsypujemy łużeczkę czubata proszku do pieczenia.Pieczemy 40 minut w temp.180C. To może ja podam coś na słodko ,czyli MURZYNEK,KTÓRY SIE ZAWSZE UDAJE!!! Składniki: 1 kostka margaryny 1 1/2 szklanki cukru 3/4 szklanki wody 3 łyżki kakao cukier waniliowy 4 cale jajka 2 szklanki mąki 1 łyżka proszku do pieczenia,rodzynki,wiórki kokosowe Margarynę, cukier, wodę, kakao, cukier waniliowy włożyć do garnka i mieszając gotować do czasu kiedy cukier i tłuszcz dobrze się rozpuszcza. Gdy składniki dobrze się połączą, odlać 1/2 szklanki płynu, i odstawić. Lekko przestudzić resztę i do chłodnego płynu dodać mąkę, proszek,rodzynki i kolejno po jednym jajku, stale mieszając. Wylać do formy i piec w średnio nagrzanym piekarniku około 35-40 minut. Cieple (ponakłuwane wukałaczką) ciasto polać odstawionym sosem i posypać wiórkami.. Pychota i łatwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malmaa
pyszne te ciasto z kisielem:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja polecam tego cynamonowca z jabłkami, o którym pisała Mamusia synka. To jedno z naszych naszych ulubionych ciast. Pyszne jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam murzynka bez jaj i mleka jest pyyycha: 3 szkl mąki 2 szkl cukru cukier waniliowy 2 łyżeczki sody 1 łyżeczka soli 1/2 szkl kakao wrzucić wszystko do jednej miski,do drugiej miski dać: 2 szkl gorącej wody 2 łyżki kawy rozpuszczalnej 2 łyżki octu 3/4 szkl oleju wymieszać,wlać do suchych składników,połączyć dokładnie,można dać bakalie. Piec w 180 stopniach ok 40 min. Polać polewą. Szybkie i naprawdę dobre. Smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa-śląsk
Pochodzę z Górnego Śląka, więc podam Was przepis na Babkę Górniczą: 2 szklanki mąki, 2 łyżeczki sody szklanka mleka pół kostki marganyny 1 jajko 1 szklanka cukru 2 łyżki konfitury/dżemu/odsączonych owoców z syropu pół łyżeczki cynamonu 1 łyżeczka kakao margarynę utrzeć na puch z jejkiem, cukrem i dżemem, dodać cynamon i kakao, mąkę z sodą, mleko, można też dodać bakalie (jeśli ktoś lubi). piec ok 40 min. w 170st.C. A jak mi się nie chce piec, to świetne prawdziwie domowe ciasta można zamówić: minona@poczta.onet.pl (http://tablica.pl/oferta/ciasta-domowe-IDkEvn.html). Smacznego:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pstryk w ten
ewka tobie chyba bardziej zalezalo na podaniu namiarow dla wlasnego zysku nizeli podzieleniu sie przepisem pseudo babki na wstretnej sodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pikusssssssssssssss
soda jest OK ale margaryna w ciescie jest wstretna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PASJA NA TALERZU
Dziewczyny! odkąd nauczyłam się piec, jest to dla mnie sama przyjemność. Ciasta nie muszą być skomplikowane, aby były rewelacyjne. Przekonajcie się same. Zapraszam na mojego bloga do działu słodkości: http://pasjanatalerzu.blox.pl/strony/201107Mus-z-bialej-czekolady-z-lemon-curd.html Na pewno znajdziecie tam coś, co Wam się spodoba i na pewno sobie z tym poradzicie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kubasz
Sernik biało-czarny Składniki: Ciasto kruche: 3 szklanki mąki pszennej 1 szklanka cukru 100g. smalcu 250g. margaryny 4 jajka 3 łyżki gęstej śmietany 2 łyżki kakao 2 łyżeczki proszku do pieczenia Masa serowa: 1kg. białego półtłustego sera 250g. margaryny 11/2 szklanka cukru 1 op. cukru waniliowego (16g.) 4 jajka 1 op. budyniu śmietankowego Ponadto: 1 puszka brzoskwiń folia aluminiowa tłuszcz do wysmarowania blaszki bułka tarta do obsypania formy Sposób przyrządzenia: Ciasto kruche: 1.Z podanych składników zagnieść ciasto. 2.1/3 część ciastaowinąć folią i zamrozić. 3.Pozostałe ciasto włożyć do lodówki na ok. 2 godziny. Masa serowa: 1.Żółtka utrzeć z cukrem. 2.Dodać margarynę, budyń, utrzeć. 3.Dodać ubitą piane z białek, wymieszać. Sernik biało-czarny: 1.Ciasto z lodówki rozwałkować i włożyć na natłuszczoną, obsypaną bułką blachę. 2.Wyłożyć osączone, pokrojone brzoskwinie i masę serową. 3.Ciasto z zamrażalnika zetrzeć, posypać mase. 4.Piec 50 minut w temp. 170oC. SMACZNEGO :) Ten serniczek jest przepyszny!! Polecam również wiele innych przepisów na stronce: http://smacznejadloodbeny.blogspot.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia88221
Domowe wypieki to co jest to co lubię ;) Moja kochana mama nauczyła mnie piec. Teraz jak mam tylko chwilkę czasu to zawsze coś upiekę dobrego. Ciągle szukam nowych pomysłów a ostatnio wiele znalazłam na http://e-torty.pl/blog/2015/05/13/miesiac-milosci-czas-slodkosci/ Ciekawy blog poświęcony temu co lubię najbardziej czyli pyszne ciasta i torty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja uwielbiam tradycyjny jabłecznik na kruchym cieście z lekko skarmelizowanymi jabłkami z cynamonem:) polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
domowe ciasta są najlepsze. a najlepsze są te ciasta mojej mamy albo babci. CZasem próbuje sama coś upiec ale średnio mi wychodzic. Ostatnio nauczylam sie robić muffiny.Do pracy nosze i wszystkim smakują. Ostatnio w sklepie www.all4cakes.pl zamówiłam dekoracje do muffinek, opłatki i były efektowne no i smaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja bardzo lubie słodycze, ale nigdy nie miałam talentu do wypieków. Dlatego też wszystkie ciasta i torty na rózne uroczystości typu urodziny czy wesele zamawiamy gotowe. Jeśli jesteście z Katowic, to indywidualne zamówienia można składać w cukierni Łukasza szachty http://cukierniatortykatowice.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem lewa noga do pieczenia i staram się temu jakoś zaradzić. Poza pieczeniem czasem zdarza mi się kupować domowe ciasta w cukierni. Są równie smaczne i przede wszystkim w rozsadnych cenach. Upatrzyłam sobie już cukiernię http://brzeczek.com.pl/ i tam zwykle robię zakupy cukiernicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wprost uwielbiam domowe wypieki! Ostatnio przyrządzałam ciasto drożdżowe :) Dodałam do niego odrobinę masła ROTR http://www.rotr.pl i po prostu smak zmienił się nie do poznania! Taka maślana nutka naprawdę wieeele daje, sprawdźcie sami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×