Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ruda22

Domowy przecier pomidorowy

Polecane posty

Tanie i dobre jakościowo pomidory- chcę to wykorzystać :) Tylko chciałabym, żeby były od razu z przyprawami- czy może być cebula, czosnek, chili, sól i bazylia? Słyszałam opinie ze z cebulą szybciej zepsuje, co Wy sądzicie? A może macie własne przepisy na pomidory do zupy i sosu na zimę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kroję na kilka części,wrzucam na sito sokownika i paruję,aż będą miękkie.Przeźroczysty sok wylewam a miękkie pomidory przecieram prze drobniutkie sito.Powstały ,dość gęsty przecier przyprawiam do smaku solą ,pieprzem ,cukrem i oregano.Daję do słoików pasteryzuje ok.15 minut,wyjmuje i ustawiam do góry dnem na 10-15 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baba Jestem
ja robie troszke inaczej. pomidory, kilka zabkow czosnku, dwie cebule gotuje. po przegotowaniu wrzucam taka mieszanke do malaksera, ale mozna uzyc robota kuchennego lub blendera. po zmiksowaniu przecieram przez sito. dodaje soli pieprzu, kilka lyzek octu. robilam wersje z ziolami ale nikomu nie smakowalo wiec rezygnowalam. smakuje, dodaje zazwyczaj 3-4 lyzki cukru. w sloiki i wekuje. kazdy ma swoj sposob:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baba Jestem
mi z cebula trzyma sie tak samo dlugo jak bez. co do sosow to poprostu doprawiam taki przecier ziolami juz w trakcie gotowania sosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedzi, napiszę krok po kroku co zamierzam zrobić, a Wy mnie naprostujcie proszę jakbym miała zły pomysł: -słoiki myte, ale już nie wyparzane (pasteryzacja starczy?) -na 4-5 kg pomidorów 3 cebule, główka czosnku, chili, bazylii kilka garści, sól, cukier -podsmażyć na maśle (???) cebulę z czosnkiem i chili, wrzucić obrane ze skórki i wypestkowane cząstki pomidorów, doprawić, smażyć/gotować, aż się rozpadną i wyparuje nadmiar wody, wystudzić masę i zblenderować -przełożyć przecier do słoików, pasteryzować 20 min, lekko ostudzić, wyjąć, postawić do góry dnem do całkowitego wystygnięcia, schować, zajadać zimą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to chyba keczup domowy sie tak robi. Ja gotuje pomidory daje ciut soli do przetworów przecieram i do słoikow. Pasteryzuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też to dostałam
przecieru nie trzeba pasteryzować, wystarczy wlać gorący, ale to taki wrzący przecier do słoika, zakręcić i odwrcić do góry dnem, wtedy one sie zassają:) moja mama robi tak od X lat i jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mma taka tradycyjna
zalezy gdzie przechowujesz, ja radze pasteryzowac, ale 10-15 minut starczy. Uwazam, ze glowki czosnku na taka ilosc pomidorow to nie poczujesz i rownie dobrze mozesz nie dawac. Mozesz dodac odrobinke octu - zwykle i tak do gotowych sosow go dodają (polepsza smak) a przecier sie lepiej zakonserwuje, polecam ocet winny z bialego wina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem i ja ......
ja robię i sok i przecier pomidorowy sok....wrzucam pomidory do sokowirówki.....sok doprawiam tylko solą i odrobiną pieprzu na wierzch daje mały listek selera ...gotuje ok 20 minut....pyszny szczególnie jak postoi w lodówce i do szklanki dodać jeszcze odrobinę wody od ogórków własnej roboty samo zdrowie a na kaca nie ma nic lepszego :D przecier zajmuje więcej czasu ...kroje na ćwiartki i gotuje aż pomidory całkiem się rozpadną ....przecieram przez sito i gotuje jeszcze z pół godziny żeby wygotować wodę a przecier staje się gesty....nie doprawiam niczym wlewam do słoików i gotuje tez ok 20 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłam :) 7,5 kg pomidorów obranych, bez gniazd nasiennych, 3 główki czosnku i 3 papryczki chili, sól, ocet, bazylia = 7 pysznych zup na zimę :) właśnie sie pasteryzuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem i ja ...... u mnie sokowirówki niet, więc niestety cudowne (w to świecie wierzę) lekarstwo na kaca jest jeszcze niedostępne, ale zapamietam pomysł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ,pomidory kroję, rozdrabniam za pomocą blendera, solę do smaku,gotuję i taki wrzący wlewam do słoików pozdrawiam smiling

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość smiling
Jeszcze jedno pasteryzuję 20 min a doprawiamy wtedy gdy go używam . Jest to sposób szybki i sprawdzony pozdrawiam smiling

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Robię przeciery pomidorowe w mojej wyciskarce do soków. Dokupiłam sobie sito do musów i szaleję z przecierami. Wyciskam teraz pomidory malinowe, są w super cenie! Dodaję też bazylię i dymkę. Pycha! http://terapiasokami.pl/wyciskarka-kuvings

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moi drodzy, zamiast się bawić z przecieraniem, zrób tak : każdego pomidora natnij z obu stron na krzyż, wrzuć do wrzącej wody na minutę, wyjmij , zalej zimną wodą i natychmiast zdejmuj skórki. Przekrój na pół w poziomie, wyjmij nożykiem ziarenka, każdego tak oprawionego pomidora pokrój , zagotuj pomidory , zblenduj i do gorącego słoika gorącą pulpę wlewaj. Przecier robi się mega gęsty i nie trzeba niczego przecierać,. Nie trzeba też słoików odwracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomidory z przyprawami (bazylia, liść laurowy), cebulą i czosnkiem, ew. pietruszka czy kilka liści selera gotować do pół godziny w dużym garnku (ja gotuję w garnku 15 l i dolewam 2-3 l wody - wtedy wychodzi pyszny sok do picia). Odstawić do wystygnięcia . Partiami przelewać do mniejszego naczynia i blendować. Nastepnie przetrzeć na durszlaku - zblendowane wystarczy zwykłą łyżka poruszyć kilka razy i zostają same pestki i resztki skórek. Na przecier do gotowania nie dodawać wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nigdy nie robiłam, ale często kupuję już gotowy z promo gusto ze smacznych słodkich pomidorów, aromatyczny i bez konserwantów. Dodaje go do zup i jest bazą do sosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Będąc we Włoszech robiłam sosy pomidorowe z około 2 ton owocu a więc pomidory z cebulką i bazylią oraz solą powiedzmy 3 kg pomidora 2 średnie cebule 3 dorodne gałęzie bazylii i 2 łyżki soli gotujemy około 5 minut odcedzamy i przecieramy przez sito tak aby zostały same skorki sos wlej do słoika z 2listkami swiezej bazylii ,zamknąć słoik gotować około 30 minut i do góry dnem .P.S. sól konserwowe a cebula i bazylią nadaja smaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×