Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

amsterdam

Domowy recycling - czyli jak wykorzystać coś do wyrzucenia...

Polecane posty

Przydałby się może taki temat. Bo wciąż tylko wyrzucamy, wyrzucamy, wyrzucamy. A Monika Richardson ratuje wraz z innymi nasz świat... My na Belize nie pojedziemy sprzątać plaże - ale może coś by zrobić na własnym podwórku ? Własnie patrzę na bardzo ładne pudełko po chusteczkach higienicznych - macie pomysł na co je wykorzystać zamiast wyrzucić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze byc podwórko
Ja pudełka po chusteczkach używam do gromadzenia drobnych reklamówek i woreczków foliowych takich do ponownego uzytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie przychodzi mi do głowy
No dobra, ale ile tych pudełek potrzebujesz? Ja mam po jednym pudełku z chusteczkami w każdym pomieszczeniu na stałe, czyli jakieś 5 pudełek, a torebek foliowych nie gromadzę, bo jak się jakaś trafi ze sklepu (rzadko, bo zazwyczaj zakupy noszę w materiałowej torbie wielorazowej) to zużywam ją jako worek na śmieci. Recyklinguję część słoików - te co się nadają przekazuję osobom robiącym przetwory. Część plastikowych pojemniczków po serkach, lodach itp. - takie z pokrywkami, wykorzystuję do pakowania jedzenia do mrożenia, albo do zabrania do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie no, takie pudełko
po chusteczkach papierowe możesz przecież w piecu spalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oriensa
Napisala przeciez BARDZO LADNE pudelko. brzydkie spalic nie szkoda , chodzi o wykorzystsnie ponowne a nie utylizacje!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitula
A ja jestem staromodna, i mam niewiele takich dylematów. W kuchni nie uzywam ściereczek papierowych, tylko ręczniki bawełniane i lniane - część jest z przechodzonych obrusów, Chusteczki do nosa - też tradycyjne, piorę i prasuję. Też chodzimy na zakupy z własnymi torbami z materiału, ale jednak foliowe torby też sie pojawiają, więc w nich lądują śmieci, bo mam pojemnik na śmieci podwójny, więc trochę segreguję. Latem to dopiero mam recykling! Kuchenne odpadki, z wyjątkiem ziemniaczanych obierków i cytrusów, zbieramy i wywozimy na działke na kompost. Ponieważ na działke mamy blisko, jesteśmy na niej prawie codziennie, nie ma problemu z nadmiarem, z zapachem odpadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
??? pranie zagluconych chustek do nosa to mój koszmar z lat dziecięcych... trudno mi uwierzyć, że ktoś to robi w dobie chusteczek jednorazowych !!??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mituli?
Dlaczego nie kompostujesz ziemniaczanych i cytrusowych obierkow?Bardzo mnie to ciekawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe*
nie mam pomysłu segreguję, papier palę, resztki kuchenne kompostuję można wykorzystać na de cupage , jeśli ktos to robi np słoiki, butelki, skrzynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie zrozumieli tematu
:o cóż ........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak pudełko jest papierowe w kwiatki to można kwiatka wyciąć i przyczepić do prezentu- napisać dla kogo. Pobawić sie z dzieckiem w robienie kolażu. Zrobić kartkę świąteczną. Możliwości trochę jest :) mitula też używam tylko takich cienkich ręczników w kuchni i właściwie sie nawet nad tym nie zastanawiałam- tak mnie nauczono i tak robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie używacie
chusteczek materiałowych, wasza sprawa. Ale nie naskakujcie na mitulę, bo dobrze robi. mitula, z doświadczenia podpowiem, że chusteczki dobrze wcześniej namoczyć w wodzie z solą. Papierowe chusteczki przy dużym katarze podrażniają skórę pod nosem i nos, bawełniane nie. Sama segreguję, spalam, wykorzystuję ponownie - np ręcznikiem papierowym wycieram blat i po wyschnięciu używam, by zetrzeć plamę z podłogi czy to, co kotu się zdarza zwrócić. Butelki po napojach płuczę i daję panu, co mleko prawdziwe dostarcza, potem w śmieci segregowane trafia. Torebki plastikowe służą do oczyszczania kuwety kociej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfswf
suszysz papierowe reczniki? lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfswf
a zuzyte podpaski tez pierzesz i zakladasz ponownie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe*
nos posmarować kremem i papierowe chusteczki ja składam zużyte papierowe reczniki do woreczków i spalam w kuchni recznik papierowy do kuwety mam łopatkę, ale moje koty rzadko korzystają z kuwety, raczej wychodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitula
"a zuzyte podpaski tez pierzesz i zakladasz ponownie?" Oj, dzieci, nie wiecie jak to drzewiej bywało, nim pojawily sie te szeroko reklamowane ze skrzydełkami. Była wata, była lignina, a niestety, jeszcze drzewiej była flanelka, którą moczyło się w zimnej wodzie, a potem sie pralo. Czyzby tutaj się wypowiadały tylko wychowanki Domów Dziecka, co to nie mają ani matek, ani babć? Gluty mi nie przeszkadzają, wrzucam wszystko do pralki, prądu i wody niewiele chyba na to trzeba, bo piorę z innymi rzeczami, moja pralka świetnie pierze i płucze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w domu chyba jedyna rzecza, ktora ponownie uzywam sa reklamowki plastikowe ze sklepow, ktore wykorzystuje jakos worki na smieci (do kubelka). ale i tak zwykle zbiera sie ich za duzo, wiec czesto robie zakupy z torba eco. poza tym wzystkie papierowe i buletkowe (szklo i plastik) smiecie oraz puszki wywoze tam gdzie zbieraja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfghjkl
Sama uzywam chusteczek papierowych,ale mam sporo nowych chusteczek materiałowych,takich eleganckich z adamaszku.I naprawde wyglada to o wiele ładniej jak gdzies np na imprezie wyjmiesz elgancka chusteczke niz taka pake z papierowymi,choćby nie wiem jakie ładne to opakowanie było.A juz facet z paka chusteczek higienicznych to całkowita porazka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taaa złwaszcza jak sobie potem taką adamaszkową zasmarkaną chustkę ładujesz z powrotem do eleganckiej torebki bardzo szykowne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też segreguję śmieci - makulatura, plastik, szklo. Papieru nie spalam, bo mam gazowe ogrzewanie. Ale czasami aż żal coś wyrzucić, choćby nawet na surowce wtórne. Jak to pudełeczko po chusteczkach... Jeszcze nie wyrzucone, czeka nadal. Kolorem pasuje mi do wystroju kuchni lub łazienki - jest niebieskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polakieruj je kilkoma warstwam
Lakieru i uzywaj do chusteczek właśnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w pojemnikach po margarynie zamrażam bigos, truskawki zmiksowane, grzyby itp. Natomiast z lodów koper, pietruszke szczypior.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domowa-kura
Wykorzystujecie jakoś małe pojemniki z folii aluminiowej po pasztecikach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tak samo
można je ponownie wykorzystać też do pasztecików domowej roboty. robisz dużą porcję pasztetu, przekładasz do pojemniczków i do zamrażarki. potem wymujesz na dzień przed spożyciem i masz pasztet kiedy chcesz - zdrowy i pyszny :) co do krytyki zielonych. pani ewo, jeżeli to nie pani temat, proponuję się nie wypowiadać. z doświadczenia wiem, że pani nie lubi tego samego ze strony innych w bliskich sobie tematach. ja recyklinguję wszystko co się da. robię kompost z odpadków organicznych. do tego nadaje się też papier (ale nie kolorowy), np. taki po jajkach itp. butelek szklanych mam mało, tylko po winie, które też są w ciągłym obiegu bo sama robię wino. soki kupuję w kartonach nadających się do recyklingu, mleko też. nie używam żadnych ręczników papierowych - można się bez tego obejść nawet w dobie dzisiejszych czasów ;) pozdrawiam wszystkich zielonych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seksi pleksi
mnie to śmieszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×