Odpowiedz na ten temat

Doradzcie w sprawie kredytu na wykończenie domu

• malutki smerficzek 2010.01.20 [17:09]
    Chcemy się starać z mężem o kredyt na samo wykończenie domu. Mamy stan surowy zamknięty, elewację, wszystkie przyłącza i wylewki. Potrzebujemy tylko kasy na samo wykończenie tak by tylko dało się mieszkać.
    Który bank polecacie????
    Chcielibyśmy 50 tyś zł
  • taaaaaaaaaaaaak 2010.01.21 [08:59]
    my wzięliśmy 3 lata temu w PKO BP Sa ten okazał się najkorzystniejszy . Najkorzystniejszy nie chodzi tylko o % ale o wszelkie wymaganie ze strony banku. Rzeczoznawca, zdolnośc kredytowa i masa zaświadczeń.

Mamy kredyt hipoteczny - był najkorzystniejszy. Na 20 lat - ratę mamy 370 zł smiech.gif
    Jak dla nas śmieszne pieniądze i jeszcze tylko 17 lat usmiech.gif a czas szybko mija.

Niektóre banki wymagają rzeczoznawcy od Ciebie - czyli musisz go sama załatwić i kosztuje cię to dużo. Kiedyś mieliśmy kredyt i rzeczoznawca nas wyszedł 800 przed tym czy w ogóle na przyznają kredyt pechowiec.gif

Ale tamten kredyt zamieniliśmy na ten obecny opisany wyżej i tym razem bank ma swojego rzeczoznawcę i nic za niego nie płaciliśmy.

Rata stała przez cały okres spłaty. Nie bierz malejacych bo pierwsze raty przez połowę okresu spłaty Was zabiją.

Wiadomo, że kurs wibor, libor się zmienia a od tego zależy rata więc moja na początku kredytu była 362 zł potem wzrosła nawet do 412 zł a teraz mam znowu mniejszą 370.

Co roku trzeba ubezpieczać dom i cesję podbijać .
    Ale to nie duże pieniądze.

Inne banki ?- jakoś nie mamy zaufania do banków , które sa kilka lat na rynku. PKO BP to jednak bank od dawien dawna i polecam
  • taaaaaaaaaaaaak 2010.01.21 [09:01]
    a zapomniałam dodać , że nasz kredyt to 48.000 zł i raty tylko w zł.
    Może w walucie wydaje się tańszy na pierwszy rzut oka ale jak ktoś się nie zna to popłynie.

Jestem po finansach i mam pojęcie o kredytach.
    Pracę mgr pisałam na temat kredytu hipotecznego usmiech.gif

Zaufaj mi. usmiech.gif
  • malutki smerficzek 2010.01.21 [14:49]
    Bardzo Ci dziękuję za wyczerpującą odpowiedz !!
    Jeszcze takie pytanie - czy ktoś z banku bywał u Ciebie by sprawdzac jak wykorzystujecie kase z kredytu???
  • autorko masz zapasy 2010.01.21 [14:56]
    Aktualnie najlepszą ofertę kredytu hipotecznego wg rankingów ma bank millenium, koniec ubiegłego roku w rankingach na pierwszym miejscu znajdował się Alior.
    Teraz dobrą ofertę ma też BGŻ.
    Zależy jaki chcesz kredyt czy w zł czy w euro, na ile lat, z jakim zabezpieczeniem, jakim ubezpieczeniem. Myślę, z enie można jednoznacznie wskazać jaki bank jest lepszy, a jaki gorszy- bo w zależności od możliwości kredytowych, ubezpieczenia zmienia się marża banku.
    Co z tego, ze zaoszczędzić 500 zł na rzeczoznawcy jak później przepłacisz kilka tysięcy za kredyt ??
  • motylek skrzydlasty 2010.01.22 [10:14]
    Kredyt chcielibyśmy w złotówkach. Tak by rata miesięczna nie była wyższa niż 500 zł.
  • taaaaaaaaaaak 2010.01.22 [10:24]
    na poczatku był rzeczoznawca i zrobił zdjęcia strychu w surowym stanie usmiech.gif
    Oszacował i więcej się nie pojawił.

Potem jak zmienialiśmy ten kredyt na inny to przyszedł ten sam rzeczoznawca i znowu robił zdjęcia i sam sobie mówił , że widzi postępy usmiech.gif

Przy każdym nowym kredycie rzeczoznawca od nowa.

Od 3 lat nie było nikogo, nikt o nic nie pyta.
    Kiedyś przychodziły raz w roku powiadomienia , że zbliża się koniec ubezpieczenia domu ale my ubezpieczamy dom regularnie co roku i sami zanosimy cesję do banku więc bank nam zaufał i przestał wysyłać powiadomienia

• taaaaaaaaaaak 2010.01.22 [10:27]
    najwięcej informacji udzieli doradca bankowy.
    Przejdzcie się po kilku bankach i pozbierajcie oferty.

Niektóre banki wypłacają kredyt transzami i rządają faktur za remont . Mój bank tego nie robił i wypłacił całość do 10 dni po podpisaniu umowy usmiech.gif

• malutki smerficzek 2010.01.22 [13:52]
    dziękuję Ci jeszcze raz ślicznie za odpowiedz!
    Chcielibyśmy właśnie żeby wszystko wypłacili od razu. No zobaczymy. Musimy się wybrać pochodzić po tych bankach.

• gość 2017.03.21 [00:54]
    Warto zajrzeć nawww.rzeczoznawcaolawa.pl Osobiście korzystałem z danych usług i na dzień dzisiejszy był to strzał w dziesiątkę!

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...