Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malutki smerficzek

Doradzcie w sprawie kredytu na wykończenie domu

Polecane posty

Gość malutki smerficzek

Chcemy się starać z mężem o kredyt na samo wykończenie domu. Mamy stan surowy zamknięty, elewację, wszystkie przyłącza i wylewki. Potrzebujemy tylko kasy na samo wykończenie tak by tylko dało się mieszkać. Który bank polecacie???? Chcielibyśmy 50 tyś zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaaaaaaaaaaak
my wzięliśmy 3 lata temu w PKO BP Sa ten okazał się najkorzystniejszy . Najkorzystniejszy nie chodzi tylko o % ale o wszelkie wymaganie ze strony banku. Rzeczoznawca, zdolnośc kredytowa i masa zaświadczeń. Mamy kredyt hipoteczny - był najkorzystniejszy. Na 20 lat - ratę mamy 370 zł :D Jak dla nas śmieszne pieniądze i jeszcze tylko 17 lat :) a czas szybko mija. Niektóre banki wymagają rzeczoznawcy od Ciebie - czyli musisz go sama załatwić i kosztuje cię to dużo. Kiedyś mieliśmy kredyt i rzeczoznawca nas wyszedł 800 przed tym czy w ogóle na przyznają kredyt :O Ale tamten kredyt zamieniliśmy na ten obecny opisany wyżej i tym razem bank ma swojego rzeczoznawcę i nic za niego nie płaciliśmy. Rata stała przez cały okres spłaty. Nie bierz malejacych bo pierwsze raty przez połowę okresu spłaty Was zabiją. Wiadomo, że kurs wibor, libor się zmienia a od tego zależy rata więc moja na początku kredytu była 362 zł potem wzrosła nawet do 412 zł a teraz mam znowu mniejszą 370. Co roku trzeba ubezpieczać dom i cesję podbijać . Ale to nie duże pieniądze. Inne banki ?- jakoś nie mamy zaufania do banków , które sa kilka lat na rynku. PKO BP to jednak bank od dawien dawna i polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaaaaaaaaaaak
a zapomniałam dodać , że nasz kredyt to 48.000 zł i raty tylko w zł. Może w walucie wydaje się tańszy na pierwszy rzut oka ale jak ktoś się nie zna to popłynie. Jestem po finansach i mam pojęcie o kredytach. Pracę mgr pisałam na temat kredytu hipotecznego :) Zaufaj mi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutki smerficzek
Bardzo Ci dziękuję za wyczerpującą odpowiedz !! Jeszcze takie pytanie - czy ktoś z banku bywał u Ciebie by sprawdzac jak wykorzystujecie kase z kredytu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko masz zapasy
Aktualnie najlepszą ofertę kredytu hipotecznego wg rankingów ma bank millenium, koniec ubiegłego roku w rankingach na pierwszym miejscu znajdował się Alior. Teraz dobrą ofertę ma też BGŻ. Zależy jaki chcesz kredyt czy w zł czy w euro, na ile lat, z jakim zabezpieczeniem, jakim ubezpieczeniem. Myślę, z enie można jednoznacznie wskazać jaki bank jest lepszy, a jaki gorszy- bo w zależności od możliwości kredytowych, ubezpieczenia zmienia się marża banku. Co z tego, ze zaoszczędzić 500 zł na rzeczoznawcy jak później przepłacisz kilka tysięcy za kredyt ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylek skrzydlasty
Kredyt chcielibyśmy w złotówkach. Tak by rata miesięczna nie była wyższa niż 500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaaaaaaaaak
na poczatku był rzeczoznawca i zrobił zdjęcia strychu w surowym stanie :) Oszacował i więcej się nie pojawił. Potem jak zmienialiśmy ten kredyt na inny to przyszedł ten sam rzeczoznawca i znowu robił zdjęcia i sam sobie mówił , że widzi postępy :) Przy każdym nowym kredycie rzeczoznawca od nowa. Od 3 lat nie było nikogo, nikt o nic nie pyta. Kiedyś przychodziły raz w roku powiadomienia , że zbliża się koniec ubezpieczenia domu ale my ubezpieczamy dom regularnie co roku i sami zanosimy cesję do banku więc bank nam zaufał i przestał wysyłać powiadomienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaaaaaaaaak
najwięcej informacji udzieli doradca bankowy. Przejdzcie się po kilku bankach i pozbierajcie oferty. Niektóre banki wypłacają kredyt transzami i rządają faktur za remont . Mój bank tego nie robił i wypłacił całość do 10 dni po podpisaniu umowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutki smerficzek
dziękuję Ci jeszcze raz ślicznie za odpowiedz! Chcielibyśmy właśnie żeby wszystko wypłacili od razu. No zobaczymy. Musimy się wybrać pochodzić po tych bankach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto zajrzeć na www.rzeczoznawcaolawa.pl Osobiście korzystałem z danych usług i na dzień dzisiejszy był to strzał w dziesiątkę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×