Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość coffe cup

Drinki domowym sposobem

Polecane posty

Gość coffe cup

Jak robić drinki żeby były: a. kolorowe b. smaczne c. nie były zbyt oklepane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robić je a. smaczne b. kolorowe c. nie poklepywać po pijaku :P Polecam żubrówkę z jabłkowym i ... plastrem surowego ogórka. Oklepane nie jest na pewno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do popularnej wódki z sokiem pomarańczowym wystarczy wlać na koniec odrobinę grenadiny. Opadnie na dno i zrobi efekt "zachodu słońca". Proste, a od razu bardziej kolorowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szach
są przeróżne kolorowe syropy (http://sklep.syropy.eu/syropy-elite-,7.html ) to tylko przykład sugerować się nie musisz. Mieszasz na nosa na smak na przeczucie - jak wyjdzie dobre zapisujesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym nie mieszała na nosa ;) Raczej poszukałabym łatwych przepisów w necie. No i kupiła szejker ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fik
Splath, czasem z tych mieszanych na nosa wychodzą prawdziwe cuda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja poproszę przepisy na coś na wódeczce. Białej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fik
A typowa czysta jest też jakaś inna niż biała < ignorantka >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uhm. Bywają kolorowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marvolo
a jakie lubisz drinki? słodkie, wytrawne, owocowe, a może bardziej w smaki waniliowe, kawowe, orzechowe? Powiedz słowo, a zaraz popędzę do Ciebie z przepisikiem:) A jeśli chodzi o mieszanie na \"nosa\" - to wszystko zależy od umiejętności, wyobraźni i doświadczenia. Są ludzie, którzy posługując się przepisem potrafią zepsuć wódkę z sokiem, a są tacy, którzy mają tak dobrą wyobraźnię smakową, że cokolwiek zrobią, będzie dobre. Oraz, zamiast żubrówki z sokiem jabłkowym (którą wszyscy piją od lat) proponuję: shoty z syropem jabłkowym, żubrówką i cynamonem < do kieliszka (50 ml) wlewamy 20 ml syropu jabłkowego, 20 ml zmrożonej żubrówki, a następnie dosypujemy szczyptę cynamonu>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajny efekt daje
likier pomarańczowy Curacao blue - można go dostać w kolorze niebieksim lub zielonym - fajny dodatek i bajeczne kolorki wychodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wódka + sok grapefruitowy + odrobine syropu malinowego, proste a bardzo pyszne, pije zawsze z lodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Ambrozja" :) Sok z serii hortex party "Rajski kokos" + wódka + lód jeśli ktos lubi smak bananowy sok z zielonego banana + wódka + lód + odrobina syropu żurawinowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fik
Ja to się jednak nie znam :/ (kolorowe wódki, no też mi coś) ;) aleeeee ten bananowy całkiem fajnie brzmi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marvolo - lubię słodkie. Żadnych grejfrutów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leica
Grapefriuty są super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marvolo
"likier pomarańczowy Curacao blue - można go dostać w kolorze niebieksim lub zielonym - fajny dodatek i bajeczne kolorki wychodzą" - chciałam tylko zauważyć, że Blue curacao nie może być w kolorze zielonym;) Oraz, likier blue curacao, można swobodnie zastąpić syropem o tej samej nazwie (jeśli np. ktoś nie lubi mieszać alkoholi) i pasuje właściwie do większości drinków, a nawet piwa (piwo przybiera wtedy śliczną, zieloną barwę). A słodki drink z blue to np. dużo lodu 40 ml wódki 20 ml syropu blue curacao (może być więcej jeśli lubisz bardzo słodkie;) kilka plasterków pamarańczy wypełnić spritem lub breezerem limonkowym:) albo 40 ml wódki (może być też rum lub tequilla) 50 ml soku ananasowego 50 ml soku pomarańczowego 20 ml syropu blue curacao i kilka plasterków limonki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do szklanki wlać wódki, dodać łyżkę - dwie ziołowego likieru albo martini, dopełnić sokiem jabłkowym, dodać kilka kropli blue curacao i listek (gałązkę) świeżej mięty. Dodać lodu albo zamrożoną truskawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szach
marvolo - pierwszy w wersji z breezerem musi być pyszny :D już mam na niego ochotę (dlaczego ja nie mam inwencji twórczej? też chcę mieć pomysły na takie drinki!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leica
A coś odświeżającego? Z miętą na przykład?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z miętą napisała 9-tt-9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniówka + sok pomarańczowy gorzka zoładkowa+ sprite wino wermut+ woda cytrynowa+ cytryna+ lód Amaretto+ mleko skondensowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fik
dama we mgle, a jaki wermut?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupuje cin cin bianco,ale kiedy u kolezanki piłam taki z lidla ,nie pamietam nazwy ,też mu nic nie brakowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mojito... ladne imie np. dla kota ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohito tez ladnie :). Dziwie sie koneserom. Ja mam chyba uposledzone kubki smakowe. Moge pic i jesc wszystko, co mi po prostu smakuje. Kompletna noga jestem, jesli chodzi o kompozycje smakow (nie dostrzegam niuansow)... To taka ulomnosc chyba ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe powiem ci ze ja tez wybredna nie jestem chyba..moje gusta nie sa wyrafinowane np ulubionym winem jest tanie fresco,pijac ostatnio u kolezanki jakies drogie wino przywiezione z Włoch nie potrafiłam zachwycic sie jego bukietem..Widocznie moje gusta sa nieco z plebsu:P Aczkolwiek wyczuwam róznice w smaku wisniówki róznych producentów i nie kazda(najmniej sobieska) mi podchodzi. Odkad jednak mój maż przywozi mi z wojazy rózne trunki szukam w sieci ich zastosowania,lub sama experymentuje hehe ostatnio piłam curacao z sokiem pomaranczowym teraz wiem czemu mi nie smakowało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×