Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dziewczyny, kupujecie do domu kwiaty cięte w marketach?

Polecane posty

Gość gość

W kwiaciarniach pewnie są droższe, a widuję np. w Biedronce ładne bukiety kolorowych tulipanów po 9 zł chyba. Ale czy to w ogóle opłaca się kupić? Kwiaty w wazonie ogólnie nie są trwałe (podobno są jakieś specjalne odżywki, które przedłużają trwałość, możecie coś polecić? Czy to faktycznie działa?), a te dodatkowo może były przechowywane w taki sposób, że padną od razu? Macie jakieś doświadczenia? Doradźcie coś proszę, bo chciałabym wprowadzić wiosnę do domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćula
ja kupuje,są tak samo trwałe jak te z kwiaciarni ,pamiętaj tylko by przyciać końcówki po skosie,zanim włożysz do wazonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja zawsze kupuje cięte kwiatki w Polo. Jakosc sprawdzona, bo kupuje juz od kilku lat, takze mysle ze warto. I nie odbiegają jakoscią od tych z kwiaciarni. Kupowalam juz w roznych marketach, ale do Polo mam najblizej, a jakosc na plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha, pytam dlatego, że często padają kwiatki doniczkowe kupowane w marketach, bo są przesuszone albo przelane. A stosujecie jakieś sztuczki typu tabletka węgla do wody, o polopirynie też coś słyszałam? Ile w ogóle zachowują dobry stan mniej więcej? Polo nie mam, ale w Mili widziałam pęczki żonkili po jedyne 3 zł :) Ale najbardziej podobają mi się kolorowe tulipany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy w markecie pojawiają się czasem bukiety nie tylko róż i tulipanów, ale na przykład jakichś mieszanych wiosennych kwiatów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupiłam w T.bukiet żonkili.Były tylko zielone pąki,ale po kilku godzinach zaczęły się rozwijać i pachnieć.Stoją już kilka dni i cieszą swoim urokiem za kilka zł.Świeże kwiaty wiosną czy latem przetrwają w mieszkaniu do tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od środy w mili będą żonkile - pęczek 10 szt po 3 zł czy jakoś ponad, więc też będę kupować :) Ale co z tymi bukietami kwiatów mieszanych? Bywają czy nie? Marzy mi się na maksa kolorowy bukiet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupiłam w Tesco 25 szt.za 4,50-piękny bukiet,kiedy rozkwitł.Polecam te pąki,bo one szybko się rozwijają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzadko kiedy kupuję kwiaty cięte, zdecydowanie bardziej wolę doniczkowe. Ale zdarza się, że w marketach je kupuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
25 szt za 4,50 to świetna cena! Ja tam ostatnio wolę cięte do domu, bo doniczkowe trzeba podlewać, o czym często zapominam i jak kwitną, to niedługo. Uwielbiam za to hodować kwiaty na tarasie i podwórku, nie mogę się doczekać jak będę pielęgnować moje datury, oleandry i męczennice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też często kupuję takie kwiatki, bo zawsze weselej w domku się zrobi i żeby stały dłużej dolewam do wazonu 2 krople Płynu Pielęgnacyjnego Ha-ra. Tulipany z biedronki 1,5 tygodnia wytrzymały. Teraz mam żonkile - ciekawe jak długo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zdecydowanie wolę wybrać coś w kwiaciarni, mam swoją ulubioną w Krakowie http://www.artico.com.pl/ i tam zawsze coś ładnego wybieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kwiaty z kwieciarni padaja mi zawsze po 2-3 dniach, z marketu - stoją już tydzien i bardzo dobrze sie trzymają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez kupuję tulipany,żonkile i gożdziki,które wyjątkowo długo cieszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×