Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tyle tego

filtry do wody dzbankowe używacie?

Polecane posty

Gość tyle tego

Cześć niedawno sie przeprowadziłam i u gdzie mieszkam jest okropna woda. tak twarda że czajnik muszę odkamieniać co najmniej raz w tygodniu. Postanowiłam zaopatrzyć sie w filtr ( ten na kran jest teraz dla mnie za drogi) widziałam w marketach takie dzbankowe. Czy warto taki kupić? i jak z dostępnością tych wkładów co się tam wymienia? Macie jakieś swoje typy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trhsfjyf
ja mam britte, wklad wymienia sie co 3 tyg (koszt ok 16-20zl) ogolnie woda z takiego dzbanka nadaje sie tylko do gotowania bo taka "surowa" jest niedobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojejku, jakie okropne...
ja osobiście nie używam bo nie muszę, ale szwagierka ma taki dzbankowy i jest zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyle tego
brite? ok sprawdzę. a surowa woda mi nie przeszkadza bo na szczęscie nie mam zwyczaju takiej pić:-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trhsfjyf
po prostu mowie ze ma dziwny smak :D ale ogolnie ja ni enarzekam,uzywamy bo tesciowa sobie profesjonalny zalozyla a my wzielismy dzbankowy. minus taki ze to chwile trwa az sie przefiltruje wiec najlepiej zaraz po zuzyciu wody z dzbanka nalac ponowie zeby potem nei czekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze lepszy taki
niż żadem, a do dzbanka brie pasuje i wkład ami, armi {coś na a} a jest jeszcze tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze lepszy taki
dzbanka brite miało być, coś szwankują mi klawisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyle tego
Głowo w chmurach który model bo tam są 4 ? w sumie wizualnie wyglądaja podobnie zależy mi żeby te wkłady potem były dostępne rossmann by mi odpowiadał bo mam go niedaleko a nie usmiecha mi się latanie z wywieszonym jęzorem po mieście coby wkład zdobyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trhsfjyf
ja mam marelle, wklady sa dostepne w wiekszosci marketow, w rossmanie, ale najbardziej oplaca sie kupowac przez neta na allegro, albo zamienniki taniej o pare zlotych na jednym filtrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam brite. od ponad 10 lat. taki podstawowy, najmniejszy dzbanek. bardzo sobie chwale, wode z niego pije i surowa, i ugotowana ;) jest smaczna, tzn. bezsmakowa, tak jak woda z butelek (albo prawie ;) ) wklady kupuje hurtowo, wiec wychodzi troche taniej. zmieniam raz na miesiac, w tym samym dniu kazdego miesiaca, zeby nie zapomniec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyle tego
czyli podsumowując opłaca się używać. a te wkłady w sumie raz na 3tyg to nie takie drogie znowu. dzięki kobitki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam dzbanek BRITA
z wkładami maxtra. Nie piję surowej wody, ale herbata zrobiona z nie przefiltrowanej wody zostawia ciemny osad na filiżankach. Po przefiltrowaniu wody nie ma osadu, więc chyba warto. Moje wkłady kosztują w zależności od sklepu i dostępnej promocji od 15 (rzadko) do 21 zł, a najczęściej 18-19 zł. Wymiana co 4 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam dzbanek BRITA
Aha, wkłady do kupienia praktycznie w każdym markecie, w sklepach rtv agd, w rossmannach pewnie też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy używał ktoś filtrów dzbankowych Dafi , czy mogą pasować do Britty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junona555
Moim zdaniem lepiej jest zainwestować w jonizator, ponieważ oprócz tego, że woda jest dzięki temu czysta to jeszcze posiada właściwości lecznicze. Wspomaga leczenie takich chorób jak cukrzyca, czy alergia. Z resztą można poczytać o tym więcej na jonizatory.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też używam brity aluna. Jestem zadowolona, czuć różnicę. Używam tej filtrowanej wody do wszystkiego-herbata, kawa, gotowanie itp. Na potwierdzenie skuteczności dodam, że od 3 lat mam ten sam czajnik, którego nigdy nie odkamieniałam bo zwyczajnie ni ma takiej potrzeby:) Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawieszka
mam od kilku lat britę ale teraz juz chciałabym coś co odkamieniałoby wodę do prania i do mycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zawieszka
Jeśli mieszkasz w domku to można podobno coś takiego założyć, jakieś filtry ma głównym doprowadzeniu wody, ale z tego co słyszałam jest to dość droga impreza. W bloku chyba w ogóle nie ma szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawieszka
mieszkam w domu i mąż cos kombinuje w tym kierunku . wiem ,ze to spory koszt ale jak sobie pomysle ,ile mamy kamienia w wodzie ... nawet po kilkuktrtotnym płukaniu widać takie białe zagięcia szczególnie na grubszych tkaninach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzbanki filtrujące u mnie się nie sprawdziły, nie były wygodne w użyciu, kompletnie, do tego musiałam często wymieniać wkłady. Wiadomo, że jak często nie wymieniasz na nowe to przestaje Ci filtrować.Poszukałam innego sposobu na czystą wodę, bo u mnie okropnie twarda i ma zapach chloru. Założyłam filtr pod zlew Jestem bardzo zadowolona. Na dłuższy czas to świetne rozwiązanie, nie aż tak drogie, jak może się wydawać. Woda krystaliczna, pyszna. Nie tylko używam do zup, herbat, kaw, ale też pije bezpośrednio. Nie ma osadu. Tutaj trochę więcej informacji na ten temat: http://bregus.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie używam dzbanków bo to strata pieniędzy i za dużo zabawy. W domu mam zamontowany narurowy filtr mechaniczny i moja woda jest czyściutka, od razu zdatna do picia. Nie potrzebuję dzbanków z filtrami. Włączam kran i mam krystalicznie czystą wodę. Taki filtr założyła mi firma www.dualfiltry.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamek12
ja równie uważam, że dzbanki to głupota, mieszkam w warszawie i skorzytałem usług firmy water-star, jako, że jestem księgowym wyliczyłem ile mogę zaoszczędić i trochę się zdziwiłem, bo aż 2 tyś zł rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uzywałam kiedyś brity a teraz lezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też miałem brite i powiem szczerze- więcej z tym zabawy niż pożytku. owszem może i troche filtruje ale woda nie jest dobra, a poza tym trzeba to często wymieniać a wcale nie jest takie tanie jak musisz co 3 tyg wymieniać także ja sobie darowałem i moi znajomi też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajliminok
miałam brite ale ostatnio robiłam remont w domu i zdecydowałam się na filtry montowane na instalacji wodnej water star. i teraz mogę sobie pić wodę prosto z kranu. super sprawa i chyba wygodniejsza niż dzbanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja używam, ale zdecydowaliśmy się z mężem pójść o krok dalej. Zamówiliśmy całą stację do uzdatniania wody w http://www.gc2000.pl/ - dzięki temu znacznie poprawi się jakość wody w obiegu, a to jest ogromnie ważne. Nawet sobie większość ludzi nie zdaje sprawy, jaką drogę musi przejść woda, aby była dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ostatnio w Carrefourze widzialem taki filtr w promocji, troche poszukalem i znalazlem http://www.aquaphor.pl/ ktory sprzedaje ten filtr. Widzialem na stronie, ze maja rozne filtry, wlasnie i dzbanki i takie wieksze bardziej skomplikowane urzadzenia do uzdatniania wody. Mam twarda wode, nie wiem, ktory filtr wybrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Calista23
chyba większość z nas używa, u mnie woda po przegotowaniu miala masę osadu na dnie, dlugi czas kupowałam mineralną, teraz mam filtr Dafi i filtruję do picia i do gotowania. Teraz jest czysta i ma dobry smak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×