Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Orientalnaa

Grill elektryczny

Polecane posty

Gość Orientalnaa

powiedzcie mi proszę, bo nie bardzo się znam...czym sie kierować przy wyborze grilla elektrycznego..? czy któraś z was ma może taki? wpadł mi w oko ten model http://beta.myin.pl/grill-elektryczny-weber-q140-czarny,3657.html wygląda bardzo porządnie, ale brak mi fachowca pod ręką niestety;) dajcie prosze znac, czy macie tego typu grille i jak sie sprawuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piertuszka
Mam grill elektryczny, świetna sprawa, bo jedzenie przygotowywane na nim jest zdrowsze :) bez tłuszczu. Na co ja zwracałam uwagę to na firmę, cenę i na sposób czyszczenia - bo jednak wyczyścić takie urządzonko nie jest łatwe. Kupiłam taki http://www.stylowazastawa.pl/produkt/2924/Grill_elektryczny_Ariete_la_grigliata.html dodatkowy plus to taki, że ma przezroczystą pokrywę :) Twój link nie działa wiec porównać nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama3030
A czemu Dori nie używasz? bo ja słyszałam, że dużo prądu to ciągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakos nie wiem... Chyba mi sie nie chce go wyciagac i potem myc. To samo z wokiem. Stoi i sie kurzy. Raz na ruski rok! W koncu robie wszystko na pataleni. Jakos mi tak szybciej. A griluje na prawdziwym grilu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upallkkkkkiiii
Ja mam grila elektrycznego i jestem bardzo zadowolONA;) JEDZONKO PYSZNE MMM,.. dobrze ze jest sezon grilowania;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza wrocl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapalenie ścięgna
najważniejsze w grillu elektrycznym jest to, żeby grzałka była nad rusztem a pod rusztem wyjmowana tacka na skapujący tłuszcz. Moja ciocia ma taki i jest rewelacyjny, wyciąga tylko ruszt i tackę -do mycia, poza tym cały grill jest czysty, czasami tylko trzeba pzretrzeć. Ja natomiast dostałam taki model, że grzałką jest pod rusztem, masakra! tłuszcz kapie na grzałkę i id razu się pali, śmierdzi... Dodtkowo jak wszystko wystygnie to dopiero zabieram się za doczyszczenie tej spalonej za każdym razem grzałki -horror. dlatego tak rzadko go używam. Podstawa -grzałka nad rusztem, wyjmowany ruszt i wyjmowana tacka na skapujący tłuszcz. To wszystko pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapalenie ścięgna
chyba firma najmniej istotna w tym wszystkimm , chociaż zapewne może świadczyć o jakości wykonania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie liczy się przede wszystkim cena, a zaraz potem rozmiar gadżetu tego typu. mam niewielką kuchnię, więc gdzieś to wszystko muszę "upchnąć", a szafki niestety nie są z gumy... jeśli o grill chodzi, to zelmer z moderni wpadł mi w oko, wygląda na poręczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja widziałam świetnego grilla na 1komp.pl. To grill elektryczny Philipsa HD 4419/20. Bardzo fajny jak za tą cenę. Nic nie przywiera, ma pojemnik na tłuszcz i da się zdjąć płytę i nadaje się do przechowywania w pozycji pionowej, co jest sporym plusem jesli ktoś ma mała kuchnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie taki grill to fajna sprawa. Nie zawsze przecież można wyjechać na działkę czy nawet iść do ogrodu (jeśli pada) więc takie grill elektryczny może uratować jakąś rodzinną imprezkę :D Na electro.pl widziałam takie urządzenia. Sama nie posiadam więc nie wypowiem się na co zwrócić uwagę. Ale może niedługo kupię :-) jak skończy się lato :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malagenia
Ja jednak zamiast grilla elektrycznego wybieram ten gazowy. Przynajmniej potrawy smakują jak prawdziwie grillowane, a jest o wiele zdrowszy od węglowego, ponieważ nie osiadają na potrawach te oparty z węgla czy rozpałki. Za to nie ma żadnych problemów z rozpaleniem grilla gazowego, a do tego samemu można sobie ustalać temperaturę. Właśnie sama zastanawiam się, czy takiego cuda sobie nie kupić. Na broilking.pl jest bardzo duży wybór tego typu grilli, teraz tylko muszę wybrać sobie odpowiedni model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapucynkaaa
no coś w tym jest, że te grille elektryczne nie są za fajne, jednak dla mnie to nie to samo, co grill z dymkiem odpowiednim klimatem. Sama się przymierzam do tego, żeby w tym sezonie postawić na jakiś grill z prawdziwego zdarzenia. Zajrzałam na stronę, o której wspomina mój przedmówca i powiem, że nie wiem na który się zdecydować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakupowa
w magicznej planecie znalazłam ciekawy wynalazek. niby grill elektryczny, ale ogrodowy. może to fajna opcja, bo nie trzeba się martwić o podtrzymanie ognia, sprawa węgla i podpałki odpada. no i cena spoko, bo niecałe 100 zł. co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grill elektryczny jest fajnym akcesorium, ale trzeba dobrze się zastanowić, czy naprawdę będziemy go używać. Jak zostało wspominane, takie urządzenie trzeba po każdym użyciu dość porządnie wyczyścić, co może nas zniechęcić do jego użytkowania. Jeśli jednak jesteście zdecydowane to chętnie polecimy Wam coś z naszej oferty http://www.gorenje.pl/sprzet_drobny/grille?c= 235802 fajny grill, z nieprzywierającą powłoką :) Poza tym warto się zastanowić na przykład nad kupnem mikrofali z funkcją grilla, można upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo fajnie do przyrządzania dań na takim elektrycznym gillu sprawdza się papier Saga One - up. on ma spokojnie taki wymiar że w sam raz dopasowuje się do szerokości grilla. zna ktoś z Was? stosował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papier znam, ale na grillu go jeszcze nie stosowała, gotuję w nim na parze i piekę, nie wiedziałam, ze do grilla tez się nadaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ci podpowiem:
na pewno fajny, ale nie daje tego "ogniskowego" posmaku, co grill z prawdziwym ogniem :) szczerze mowiac mi by bylo chyba szkoda zachodu, bo jedzenie z grilla elektrycznego nie bedzie duzo inne niz zgrillowane w piekarniku pod gorna grzalka .... nie wiem, tak mi sie wydaje, ale moge sie mylic, bo nie mam w tym doswiadczenia ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie też nie jest to nowość, od czasu kiedy posiadam papier - parę miesięcy poznałam wiele możliwości jego zastosowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatanczmy!
Anka - wygląda niesamowicie, naszła mnie ochota na taką kanapke z grilla! MMMMMMM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aż się głodna zrobiłam ;) świetnie to wygląda, myślę, ze jak ktoś ma jakiś punkt gastronomiczny z kanapkami czy kebab czy coś w tym stylu to ten papier się musi tam świetnie sprawdzać, nie trzeba myć sprzętu co chwilę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolinka 1982KS
Witam. My mamy grill elektryczny tefal xl wszystko by było super gdyby nie szorowanie długo i delikatnie tacek. Po prostu masakra. Tacki się zdejmuje, można je wrzucić do zmywarki ale chyba na 3 godziny zaraz po nocnym namaczaniu. A miały być takie teflonowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×