Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Patrycjuska

Herbata na orzeźwienie wasze propozycje

Polecane posty

Gość Patrycjuska

Herbata na orzeźwienie przy takiej pogodzie to będzie jak znalazł. Ja zazwyczaj lubię wypić zwykłą czarną z plastrem cytryny. Moim zdaniem jest to sprawdzona wersja herbatki na orzeźwienie, a co wy myślicie? Macie jakieś stare receptury orzeźwiającej herbaty? Piszczcie śmiało i dzielcie się pomysłami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zielona herbata z listkami mięty-ja zazwyczaj piję gorzką ale może być też z miodem lub cukrem brązowym i cytryną lub limonką :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igusiaczeKRK
Herbata na orzezwienie jaka znam i lubie to zwykla zielona herbatka z lisciami miety, super orzezwia bo generalnie sama mieta ma takie naturalne wlasciwosci orzezwiajace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meva EVA
wszystko co jest mocno zmrożone według mnie orzeźwia ludzki organizm. oczywiście wiadomo, że lepiej wypić sobie napój niegazowany niż napój gazowany, który jest mniej zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PISTACJOWAsia
zazwyczaj w cieplejsze dni pije herbatke wisniowa z teekanne do ktorej dodaje liscie miety, a samej herbatki nie slodze no ewentualnie miodem. nie mroze herbaty, tylko pije herbate na cieplo bo taka wlasnie najlepiej orzezwia organizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość christyyy
Co racja to racja, w cieplejsze dni jak i latem należy pić ciepłe napoje, które ze wszystkich innych znakomicie nawadniaja organizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a w turcji piją nawet w gorące dni tą swoją mocną herbatę z mnóstwem cukru i cynamonem. Jest super, ale trzeba ją wiedzieć jak przygotować, bo jak kupiłem po prostu herbatę turecką w paczce (rize) to smakuje jak nijak, gorzko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość crazyDAYS
wystarczy zimne piwko i dzień staję piękniejszy, a humorek jak się polepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwoniczka90
Taaa i jeszcze do tego jakas kielbaska z grilla, a ja przy okazji moge sie wygrzewac na plazy. Mi to promienie slonca skutecznie naladowuja akumulatorki, mam wiecej sil do dzialania a juz o uprawianiu jakis sportow nie wspomne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Turecki czajnik składa sie z dwóch elementów. Większy czajnik na wodę i mniejszy na gorze na esencję herbacianą. Przyrządzanie jest bardzo proste. Na dół wodę, na górę herbatę. Wstawiamy na gaz, lub włączamy jeżeli elektryczny, gdy woda się zagotuje, zalewamy herbatę w górnym czajniczku, uzupełniamy dolny wodą i gotujemy do wrzenia. Napełniamy szklaneczki esencją wedle upodobań i uzupełniamy gorącą wodą. Kluczowe dla smaku według mnie ma podgrzewanie suszu przed zalaniem. Prawie każda liściasta herbata zaparzona w ten sposób, smakuje wspaniale. Zamiast herbety trzeba było kupić Czajdalnik. Można też zaparzyć w samowarze opalanym drzewem, roboty dużo, efekt identyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to poszukam tego czajniczka i wrzucę jeszcze cynamonu laskę do tego górnego czajniczka, jak myślisz? A herbata turecka i lipton (cejlon albo indie) faktycznie się różni. Turecka niby Rize najlepsza, a wygląda i smakuje jak resztki zmiecione. :) Ale herbata ta z tych tulipanów szklanek jest ekstra - jest jeszcze indyjski czaj z imbirem, kardamonem, cynamonem i mlekiem tłustym i to są dwa najlepsze sposoby przyrządzania herbaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie lubie zielonej herbaty, ale wiem ,ze jest zdrowa i dlatego robie tak:zaparzam torebke herbaty zielonej w niecalej szklance wody ,studze ,przelewam do butelki i uzupelniam butelke do 3/4 przegotowana woda ,a pozniej uzupelniam sokiem jablkowym.Nie chce dodawac cukru dlatego dodaje sok zmienia smak i nie czuc goryczy .Taki napoj biore codziennie do pracy ,robie wieczorem i studze przez cala noc w lodowce polecam napoj jest orzezwiajacy i zdrowy zwlaszcza dla osob liczacych kalorie -zdrowsze niz jakies gazowane swinstwo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak nie lubicie zielonej to sprobujcie biala, jest delikatna, pyszna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajny ten pomysl na zielona herbate z sokiem jablkowym-wyprobuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No bo zielona herbata z torebki, tak jak każda herbata z torebki, nie odda prawdziwego smaku. W torebce są okruszki i cały aromat i smak zawarty w liściach, ginie. Jeśli chcę się orzeźwic, pobudzić do działania, dodaje do herbaty pół łyżeczki tymianku lub rozmarynu. Zdrowy kop energetyczny i całkiem smaczny. • Biała herbata należy do najdroższych i najsmaczniejszych. Piję ją rzadko, w zasadzie nie piję a delektuję się, bo faktycznie i zapach, i smak, cesarski ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A i zapomniałam, herbatę sypaną należy przelać wrzątkiem przed zaparzeniem, żeby wypłukać kurz i inne zanieczyszczenia powstałe w procesie fermentacji i suszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosseAnn
wiadomo, że gdy robi się cieplej to tych ludzi na rowerach wyrasta jeden na drugim. w sumie to dobrze, że tak się każdy wziął za siebie bo zdrowszy człowiek przy tym będzie. a jeżeli chodzi o herbatkę która orzeźwia to mi wystarcza zaparzona mięta z sokiem z lipy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DariaOoo
Raczej jestem zdania, ze cytrusy najbardziej orzeźwiają organizm, dlategego pije cytrynową herbatkę citrus fruits z teekanne do której dorzucam plastry grejpfruta, pomarańczy jak i limonki. Całość słodze brązowym cukrem i czekam aż wystygnie, kiedy herbatka jest już zimna to podaje ją wraz z kostkami lodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkaOO
Witaminowa bomba, hehe mi wystarczy soczek z pomarańcz z tymbarka i też gitarka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tobie wystarcza ale spytaj swojego żołądka i wątroby co o tym sądzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak apropo, to brązowy cukier niczym się nie różni od białego, tyle tylko, że usunięto z niego karmel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gossipONA
mnie zawsze orzeźwia zwykła woda mineralna z kostkami lodu i plastrem cytryny, przynajmniej nie ma z tym dużo roboty, a i smakuje. jeżeli ktoś woli bardziej słodkie smaki to może sobie przecież zawsze jeszcze dodać jakiegoś syropu malinowego czy co kto lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrotniaczeq
na upalne dni najlepiej orzeźwia herbata biała. akurat ten gatunek herbaty ma orzeźwiające właściwości, a jak jeszcze pije się taką herbatkę na zimno to skutecznie gasi pragnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ula zula
orzeźwiająca herbatka to albo zielona albo czarna z tymi samymi składnikami czyli mięta, maliny i sok z cytryny. kto chce to sobie słodzi, ale gorzka też dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćL00PEZ
wrotniaczeq w pelni sie z toba zgadzam, ze biala herbata jest najlepsza na orzezwienie. mi smakuje biala z owocami cytrusow z teekanne. tylko chlodze sobie herbatke w dzbanku, a na koniec jak przestygnie dodaje lod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irinqa1982
Czarna z dilmaha też dobra, ale latem to lepiej sobie soki zimne wypić, herbatki to wiecie lepiej chyba jesienią czy zimą jak się chłodniej robi i jakoś trzeba się ogrzać. Czasem wiadomo, że na wieczór się na herbatkę skuszę, ale w mojej lodówce latem to znajdziecie głównie schłodzone napoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lemoniada Arbuzowa pół arbuza pokroić w kawałki , wkroić całą cytrynę , łyżkę miodu ja używam lipowy od Bartnika Mazurskiego , zmiksować dolać wody gazowanej. Pyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frraniulka
jakby nie patrzec to wlasnie napoje cieple jak herbata na orzezwienie organismu sa najlepsze. bo organizm inaczej reaguje na cieple plyny, a inaczej na zimne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekITisME
aaaa tam gadasz, moze i herbata orzezwia ale nic tak czlowieka nie ochlodzi i zrelaksuje jak zimny browarek na ogrodku, a w tle piekace sie kielbaski na grillu. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×