Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Iza++

Hortensje nie kwitną dlaczego?

Polecane posty

Gość Iza++

Mam w ogrodzie 4 hortensje rosną w nim od ok 5 lat. Co roku hortensje coraz mniej kwitły a w tym roku nie mają ani jednego kwiata. :( Jaka może być przyczyna ? Czy ktoś też tak miał ? Czy te rośliny da się uratować czy nic już z nich nie będzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczytaj w googlach
bo pisać to jest za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza++
Czytałam i w sumie powodów może być wiele. Jest szansa,że te hortensje jeszcze zakwitną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie ci przemarzly zim
i obstawiam , ze to jest przyczyn braku kwiatów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza++
Raczej mało prawdopodobne żeby przemarzły bo je okrywam na zimę a mam znajomych co w ogóle nie przykrywają i ich hortensje pięknie kwitną. Czy one zaczną ponownie kwitnąć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza++
I co zrobić z tymi hortensjami ? Wyrzucić szkoda mi trochę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza++
Czy one zakwitną jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie !!!!!!!!
mam hortensje ogrodowe, które okrywam na zimę bo przemarzają, mam hortensje krzaczaste, których nie okrywam na zimę, bo są bardziej wytrzymałe od ogrodowych, mam hortensje pnącą, jak była mała to okrywałam, teraz nie okrywam. Sama widzisz, że odmian hortensji jest sporo i mają różne preferencje , co do warunków uprawy. Najwięcej dowiesz się w necie i polecam poczytanie, bo jest tego dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie !!!!!!!!
nie wyrzucaj swoich kwiatów, tylko je zabezpiecz dobrze na zimę, a wiosną odkryj je później , po przymrozkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza++
Ludzie!!! myślisz,że te hortensje będą jeszcze miały kwiaty w przyszłym roku ? Mam hortensje ogrodowe i jak już napisałam okrywam je na zimę co roku. Ale możliwe oczywiście,że przez ten śnieg w tym roku jakoś wymarzły no ale wszystkie cztery ??? Rosną w różnych miejscach w ogrodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moze nie masz odpowiedniej gleby? Ja kupilam nawoz z sumina do hortensji http://www.agroteam.pl/ i kwiaty mi momentalnie odzyly. Ma obnizana zawartosc azotu dzieki czemu kwiaty dobrze na niego reaguja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Problem z kwiatami może być spowodowany brakiem pszczół, które by je zapyliły. Ja zdecydowałam się na założenie ula w swoim ogrodzie, który znacznie odżył gdy pojawiły się w nim pszczoły. Dodatkowo mam pyszny i naturalny miód. Polecam wam zgłosić się do firmy www.pszczelinka.pl Od nich zakupicie materiały niezbędne do budowy ulu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×