Odpowiedz na ten temat

ile kosztuje budowa domu???

• gosiaczek332 2008.01.21 [10:52]
    Napiszcie proszę chociaż orientacyjnie ile kosztowała Was budowa domu. W stanie surowym i pod klucz. Chę postawić taki do 100 m2. może ciut więcej. Proszę o info.
  • Zobacz także:

• stan surowy to jakieś 2008.01.21 [12:04]
    200tyś, a wykończenie (podłogi, łazienki, meble, AGD kostka itd...) zaleznie od jakości i standardu 100-200tyś
  • pamiętajcie podstawową 2008.01.21 [18:57]
    zasade osób budujących domy:
    te koszty co oni podaja to trzeba przez 2 pomnożyć...
  • bidortaa 2008.01.22 [14:36]
    a zalezy gdzie stawiasz ten dom - jak mozesz porownywac ceny???? materialow robocizny projektu!!!!!!!!! jezeli myslisz serio o wlasnym domu to TY a nikt INNY nie powie ci ile kosztowac bedzie twoj dom!!! i tez zalezy jaka sobie postawilas barierke finansowa ktorej nie przekroczysz w oplatach miesiecznych - bo stawianie domu to nie wszystko !!!! najpierw sobie zrob buissnes plan i bedziesz wiedziala mniej wiecej na ile ciebie stac -
    bo nasz dom np to jedynie 1200 euro za m2 + cena dzialki
  • mantodka 2008.09.30 [15:19]
    moze mniej tych wykrzyknikow. Pyta sie kolezanka ladnie a tu tak z "japa" za przeproszeniem!
    wiadomo,ze zalezy gdzie ten dom budujesz a na marginesie,moze bys bardziej skromna byla?na nikim nie obi wrazenia,ze masz dom za 1200euro za 1m2. Ludzie maja kupe kasy ale przewaznie to totalne bezguscia.
    Po prostu jak ktos nie moze znalezc na ty forum osoby ,ktora by normalnie napisala z jakiego jest wojewodztwa i podala wymiarowke i cene koncowa swojego domu to odrazu ulatwiloby to wszystko osoba szukajacym odpowiedzi ile kosztuje budowa 100metrowedo domu jednorodzinnego.
    Ja tez mam jeden projekt na oku,jednak najpierw szukam odpowiedniej dzialki. Oczywiscie policzylam co nieco i mam wstepne koszty ale tylko materialu. Z tego co sie orientuje w wojewodztwie lodzkim oplaca sie stawiac dom systemem gospodarczym,tzn. osobna ekipa do wybudowania bryly,osobna do dachu i osobna do instalacji wodno-kanal.,elektrycznej.
    Przy moich wstepnych obliczeniach za stan surowy zamkniety niepodpiwniczony z poddaszem uzytkowym(czyli caly dom,z dachem dwuspadowym,stolarka okienna(dachowe drewniane,scienne-pcv i drzwiowa-wejsciowe) spokojnie zmieszcze sie w 130,140tysiacach. reszta jak juz wspominalam osobno,wiec i inne koszty robocizny.Hydraulik srednio(w moich stronach-po znajomosci) bierze 100-120zl za punkt,jakos podwojnie liczy sie przy podlaczeniu pieca).
    osobiscie polecam projekty indywidualne,wtedy razem z architektem w projekcie uwzglednicie wasze wymaganie co do domku,rozmieszczenia i wielkosci pomieszczen...

pozdrawiamoczko.gif
  • Emmi 2008.09.30 [15:52]
    Hym... ale to dość trudne pytanie zważywszy na to, że dom powinno budować się etapami, aby fundamenty dobrze osadziły się na gruncie. Wiem, że można i budują domy od razu w górę, ale potem cuda wianki się dzieją. W każdym razie patrząc na to tak prawidłowo, to w zeszłym roku ceny podskoczyły w górę i ktoś , kto budował rok temu nawet ma nieaktualne ceny pechowiec.gif
    Do autorki - popatrz sobie na gotowe projekty, tak jak ktoś już napisał, przy projektach są plus minus ceny, potem jak się zdecydujesz na 2 czy 3 domki to warto poszukać wykonawcy, który Ci podliczy faktyczne koszta. Tak jest chyba najprościej i najlepiej. Bo co Ci da, jak napiszę, że około 100 m2 koło Warszawy wynosiło przed podwyżkami materiału około 100 tys stan surowy i ... wykończenie owego domu (każdy ma swój indywidualny gust) wyszło drugie 100 tys.
    A wykończenie to : indywidualna instalacja, ilość łazienek, wielkość kuchni, jakie kafelki, jaka podłoga? Ile okien, jakie ogrzewanie? Jakie parapety... etc, etc usmiech.gif
    Zakładając, że jest to kolejny topik pot tytułem podajcie mi na tacy cenę, co jest absurdem, to jestem wstanie zrozumieć osobę i jej post z wykrzyknikami, chociaż mogłaby wziąć coś na nerwy nim zajrzy na taki temat usmiech.gif

"Prosiaczek wspiął się na paluszkach i szepnął: -Tygrysku? -Co Prosiaczku? -Nic - odparł Prosiaczek biorąc Tygryska za rękę - Chciałem się tylko upewnić, że jesteś." ,,To nie brak miłości ....to czasami brak możliwości porozumienia się z kimś, kto w sumie jest nam najbliższy. ,,
  • Emmi 2008.09.30 [15:56]
    Jeszcze mi coś przyszło do głowy, może załóż nowy temat ale z uwzględnieniem miejsca gdzie chcesz się budować, co? W stylu: Jaki jest koszt postawienia domu w...
    może tak będzie Ci prościej.
    "Prosiaczek wspiął się na paluszkach i szepnął: -Tygrysku? -Co Prosiaczku? -Nic - odparł Prosiaczek biorąc Tygryska za rękę - Chciałem się tylko upewnić, że jesteś." ,,To nie brak miłości ....to czasami brak możliwości porozumienia się z kimś, kto w sumie jest nam najbliższy. ,,
  • anaruk 2009.04.20 [10:40]
    Witam, sam szukam podobnych informacji i trafiłem na wcześniej toczącą się dyskusję. Zgadzam się z twierdzeniem, że jednak wszystko zależy od inwestora i jego założeń, na których mu zależy. Zastanawiam się nad budową tego domku http://www.extradom.pl/projekt-domu-TK 9-ID-4595.html jednak z tego co przeczytałem na tamtejszym forum rozpiętość cenowa jest różna. I właśnie w dużej mierze liczy się materiał, region gdzie budujemy, jakim systemem..może gospodarczym, gdzie część kosztów ponosimy własnym sumptem, a może z "ekipą". No cóż, na razie śledzę wątek i szukam nadal, mam nadzieję, że ktoś znajdzie jakiś aurea mediocritas oczko.gif Pozdrawiam.
  • Mam 300tys gotowki 2009.04.20 [17:53]
    Czy postawie za to domek pod Warszawa?
  • To nie jest temat skad tyle 2009.04.21 [00:14]
    Sprzedalam mieszkanie. dostalam je w spadku po dziadkach i sprzedalam. A teraz chce sie pobudowac. Czy to jakies dziwne???????
  • ruda22 2009.04.21 [10:07]
    Postawić mury to nie taki straszny problem. Nazywa sie, ze dom stoi (fundamenty, ściany dach....) a zabawa sie zaczyna przy oknach, pokryciu dachu, wykonczeniówce. Tak na oko to nie można powiedzieć "tak, zbudujesz" bo to jest pytanie "Ile kosztuje czerwony samochód". Sa różniaste projekty....To, co jest drogie i czego należy unikac jeśli sie szuka taniego projektu:
    wydziwanego dachu (pokrycie dachowką wiekszości ślicznych domków to koszmar finansowy), duzej ilości okien no i oczywiscie nie przesadzac z powierzchnia. Każde załamanie muru, każda kolumienka, każde pierdółko kosztuje.
    Poza tym wykończenie 1m2 kuchni czy lazienki zawsze będzie drozsze niz pokoju

TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa PRAKTYKA jest wtedy gdy wszysko działa a my nie wiemy dlaczego My łączymy Teorią z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
  • ruda22 2009.12.21 [22:12]
    Eeee czy ja dobrze widzę ? Na podstawie tylko 2 parametrów koszt budowy? Nie ma nawet ilości lazienek, a jest koszt sanitariatów smiech.gif
    Tak wiem- kosztorys jest szacunkowy, ale naprawdę z kosztorysem ma niewiele wspólnego

TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa PRAKTYKA jest wtedy gdy wszysko działa a my nie wiemy dlaczego My łączymy Teorią z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
  • Już zamieszkałem 2009.12.21 [22:24]
    Ale też kosztorys kosztuje o wiele więcej usmiech.gif
    a dla oszacowania kosztów budowy jak znalazł. Koszt budowy domu mojego domu przez firmę był bardzo zbliżony.
  • sylvinka 2009.12.22 [11:35]
    Mój, 250m2 w stanie surowym wyniósł 200 tys., wykończyłam go za 180 tys. jeszcze tylko zagospodarowanie działki i ogrodzenie, ale mój budżet na to to 25 tys.
  • antyfeel 2009.12.22 [11:54]
    nie ma to jak postawić dom który ma 100m2 hahaha no nie mogę, gratuluję pomysłu . ale sie usmialamusmiech.gif
  • sylvinka 2009.12.22 [12:02]
    pewnie lepiej mieszkanie 50m2
  • antyfeel 2009.12.23 [09:47]
    lepiej mieszkanie 50m2 mieć...niż wybulać tyle kasiury żeby wybudować sobie 100m2 sorry, ale to jest zupełny brak logiki
  • stultissimus 2009.12.23 [10:01]
    lepiej mieć niż nie mieć... nawet wrzody to już coś
  • Już zamieszkałem 2009.12.23 [11:04]
    Czemu jak ktoś mieszka w mieszkaniu 40m2 to jest ok a jak ktoś chce wybudować dom 60m2 to jest wielki śmiech?
    Moi rodzice wybudowli dom na starość o pow 76m2 i mieszka im się tam super! Moco im pięć pokoi jak już dzieci mieć nie będą (chyba ;p )
    A moja ciocia z wujkiem wybudowali dom 175m2 i teraz mieszkają tam sami bo dzieci się wyprowadzili.
    Jest fajnie bo jak do nich przyjeżdzamy na wakacje to każdy śpi w swoim pokoju ale to jest dom a nie hotel!
  • mazur 2010.02.09 [21:34]
    sylvinka, ty gigantomanko! w tych 250 m to będziesz mieszkać sama czy z całą rodziną? jeśli ktos buduje dla 3,4 osób to trzeba mieć naprawdę zryty beret żeby stawiać 250 m2. no chyba, ze spi na kasie i nie ma sie innego pomysłu na jej wydawanie. a śmiech kpiarki zostaw dla siebie bo jak znam życie to śmiech przez łzy oczko.gif
  • mazur 2010.02.09 [21:41]
    sory, sylvinka. to do antyfeel-ki. nota bene co to za beznadziejny nick? antyfeel, bo to juz na salonach jest fopa? usmiech.gif
    typ nabzdyczonej nowobogackiego albo strugającej nowobogacką, ten sam shit usmiech.gif
    "haha ale sie uśmiałam" - smród na całe forum!
  • córka wulkanizatora 2010.02.09 [21:44]
    na wykończenie samej góry mojego domu, ok 150 m, poszło 200 tyś złotych.

• royal_gangsta 2010.02.09 [21:46]
    heh, pewnie mnie zaraz zj**iecie, jak to bywa w tym tepym kraju, ale ja polecam isc do architekta. wbrew pozora nie jest to taka droga rzecz jak sie wydaje. za projek np zaplacisz 6k, ale na budowie zaoszczedzisz 20k. z doswiadczenia moge powiedzic ci tylko tyle, ze dobry projekt to podstawa i od momentu wbicia symbolicznej lopaty nie rob zadnych zmian a pewnie zmiescisz sie z zalozonym budzetem.powodzenia w budowie.
  • a to ja ja ja ja 2010.02.09 [21:50]
    tutaj moje kocane pomarancze !!!
    łączmy sie http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4372435& start=0
  • Przedewszystkim 2010.02.09 [21:51]
    duzo nerwow.
  • royal_gangsta 2010.02.09 [21:52]
    ale satysfakcja bezcenna. ci ktorzy przez to nie przeszli nie zrozumieja.
  • pamietajcie ze dom potem 2010.02.09 [21:54]
    trzeba ogrzac, myc wszystkie okna, podlogi. Im mniejszy tym lepszy i najlpiej parterowy z piwnica, gdzie wsadzisz co chwilowo niepotrzebne i cieplej bedzie. Jesli juz macie dzieci to wiedzcie ,ze jak beda pełnoletnie i tak powiedza wam czesc, nie warto budowac domu "pod dzieci" chocby z osobnymi wejsciami ( itd) chyba,ze sie chce wynajmowac. Dla siebie+ male 2 pokoiki goscinne ( na razie dla dzieci, a potem dla gosci)
  • jablonski 2010.02.18 [16:08]
    Jestem „Mistrzem Kielni” od 20 lat pracuje osobiście na budowie i znam wszystkie tajniki dobrej i taniej budowy. Wraz z materiałem jestem w stanie zbudować Twój wymarzony dom za 800 PLN za metr użytkowy stan surowy otwarty( woj. Mazowieckie). Uczestniczyłem w wielu deweloperskich inwestycjach jako podwykonawca. Wykonywałem też projekty indywidualne wraz z wykończeniem (tzw. apartamentowce) Wiecej informacji nr. tel. 602-172-277 jablonskikrzysztof@op .pl

• bogda 2010.02.24 [11:15]
    mAM PYTANIE CZY KTOŚ W OKOLICY PYRZYC LUB CHOSZCZNA LUB BARLINAK WYBUDOWAŁ DOM PROJEKT W-21.12b?. JESLI TAK TO PROSZĘ O NAMIARY. DZIĘKI
  • audi a8 2010.02.24 [23:22]
    o widze ze ktos z okolic jest.POZDRAWIAM CHOSZCZNOOOOOO
  • Tet-bud 2010.04.14 [12:09]
    Jeżeli poszukują państwo solidnej firmy do wykańczania wnętrz lub remontów pomieszczeń szczerze się polecamy. Fachowość niskie ceny. Pozdrawiam.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...