Odpowiedz na ten temat

Ile kosztuje budowa malego domu do 80m?

• dudidu 2010.07.25 [17:10]
    Witam. Planujemy z mezem budowe domu do 80 m2,. Na razie dysponujemy kwota 100 tys zl. Myslicie ze da rade za te pieniadze? Bardzo prosze o odpowiedz
  • Zobacz także:

• dudidu 2010.07.25 [17:16]
    dodam ze chodzi mi o stan surowy zamkniety. Bez zadnych udziwnien- parterowy i bez podpiwniczenia
  • za 100 tysięcy 2010.07.25 [17:25]
    to możecie co najwyżej kupić cegły i rury
  • z bala za ok.120 tys... 2010.07.25 [17:50]

• taa niedobra pupa 2010.07.25 [17:59]
    Z tanich rozwiązań to drewno albo z bali - te drugie sa lepsze.
    Nie budujcie z betonu, to gówniany materiał. Domy z bali sa ciepłe zimą, chłodne latem. I stoją wbrew pozorom bardzo długo.
  • lilliffe 2010.07.25 [18:08]
    Juz sam dach bedzie duzo kosztowal, bo duzo spadow jest.My wybudowalismy z ytong cegiel - polecam - cieplutki domek.Na stan surowy zamkniety to potrzebujecie jak nic 150 tys.
  • banko 2010.07.25 [18:14]
    wiem ,ze trochę nie na temat - ale dom ma powierzchnie 75 m kw . - to tyle co zwykłe mieszkanie .
    chyba ,zę jesyęscie emerytami - albo dizeci nie planujecie - to dobre rozwiazanie .
  • dudidu 2010.07.25 [18:24]
    Mylisz sie. Mam 25 lat, maz 31, mamy 5-miesieczna coreczke i planujemy jeszcze 1 dziecko. Pomysl sobie- po co budowac wielki dom, jak na stare lata i tak zostaniemy sami, dzieci wyprowadzaja sie a ty zostajesz sam, bez sensu. Znam wiele takich przypadkow, ludzie buduja duze domy z mysla ze ich dzieci kiedys tam zostana ze swoja rodzina a dzieje sie dokladnie na odwrot. Lepiej miec wlasny dom o powierzchni 75m2 niz mieszkanie w bloku za podobna cene. Takie jest moje zdanie
  • taa niedobra pupa 2010.07.25 [18:30]
    Lepiej miec wlasny dom o powierzchni 75m2 niz mieszkanie w bloku za podobna cene. Takie jest moje zdanie

Mi też się tak zdaje, ale starałabym się uzbierać na choćby 120 m.
    A może prosty, płaski, potem można piętro kiedys dobudować?
    Ja nadal obstaję przy domach za bali, ale u nas moda inna.

• banko 2010.07.25 [18:40]
    ale wydaje mi sie ,ze przeginanie w druga strone - tez nie jest dobre .
    budowa pociaga za sobą koszty stałe -takie jak pozwolenia , przylacza ,podłączenie prądu - i nie ma znaczenia ilu metrowy dom wybudujecuie - koszty jeśli sie róznia to nieznacznie .

z dośwaidczenai wiem ,ze rodzina " porasta ' rozmaitymi rzeczami - gdize je bedizesz skladąć?
    w domu są tylko 2 sypialnie - dzieci będą mialy wspólny pokój ?
    pewnie ,ze lepiej jest mieć dom - ale bez przesady - dom ma być funkcjonalny a nie żeby mieszkanie w nim roznilo sie tylko w tym od mieszkania w bloku , że masz trawę pod oknami .

• banko 2010.07.25 [18:44]
    pogadaj z ludzmi z roznych forów o projektach i dlaczego zdecydowali sie na taki a nie inny projekt - czasmi ludzie maja bardzo ciekawe spostrzeżenia usmiech.gif

w twoim domku jest makleńka łazienka - a gdzie miejsce na wieszanie prania ?
    salon jest 3 krotnie wiekszy od sypialni - po co ?

• dudidu 2010.07.26 [19:39]
    UP
  • ten jest fajnieszjy 2010.07.27 [07:29]
    i praktyczniejszy

http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1 &amp ;IdProjektu=548
  • ruda22 2010.07.27 [22:57]
    Domy z bali nie należą do tanich, kanadyjczyki są nieco tańsze od murowańców

Projekt jest jak na tak maleński domek całkiem w porzadku- ma pom. gospodarcze -na takie maleństwo kominek+prąd mogą byc dobrym rozwiązaniem, a wtedy jest gdzie wstawic pralkę, miski, mopy i cały ten domowy kram. Jeśli natomiast planuje inne, mniej czyste ogrzewanie to w malutkiej łazience nie zmieści sie właściwie nic poza zaplanowanym wyposażeniem. Kuchnia przyjemnie odseparowana od pokoju, ale nie w takim stopniu, by sprawiać wrazenie izolacji

Jak na mały- i rozumiem- tani dom, to ma bardzo drogi dach (czterospad z ganeczkiem). Średnio tez wygląda ten zadaszony tarasik- jest malutki a co za tym idzie marna z niego pociecha- podczas deszczu goście i tak sie nie zmieszaczą, może być wykorzystywany na posiedzenie z książką i/lub kawą w deszczowy dzień dla 1 max 2 osób (a reszta zagląda zazdrosnie oczko.gif )

gdyby wyprostować ten zaułek a taras przenieść na tył (pergola, markiza...) to byłoby i taniej (jeden narożnik mniej- 500 zl sam geodeta, a to juz czasem okno) zrobić płytką wnekę zamiast ganeczku i parę tyś do przodu (np wylewki)

Co do wielkosci i pokojów dzieci- jakoś nikt nie biadoli na mieszkania tej wielkości i rozkładu, przeciwnie- 3 pokojowe mieszkanie z widna i dużą kuchnią oraz łazienką, z balkonem- luksusy usmiech.gif

Zawsze mały domek będzie lepszy od klatki w bloku- ogród o który przez duzą częśc roku jego powierzchnia rośnie i brak sąsiadów z każdej strony są nie do przecenienia

Co do ceny- zależy ona, rzecz jasna od wielu czynników tj region, bliskosć hurtowni, warunki gruntowe- niemniej jednak po pewnym uproszeniu 100 za stan zamkniety wydaje sie być kwotą realną

ten jest fajnieszjy - zupełnie inny, powierzchnia podłog prawie 2 x wiekszą (wykończyć to teraz- co z tego, ze pod skosem?), garaż w bryle w małym domeczku....

• adam631224 2011.03.31 [12:34]
    Powinniscie wyrobic sie nie jest to dom skomplikowany unikajcie dużych firm przy budowie to jest robota dla dwoch osob murarz i pomocnik proscizna najdrozsze sa materialy do instalacji elewacja i dach ja na caly budynek bardzo skomplikowany i duzo okien wydalem 120 tys ale sam postawilem reszte zlecalem znajomym z wykonczeniowki.to jest do zrobienia.
  • solenero 2011.03.31 [14:41]
    dudidu masz całkowitą rację , moja ciocia rozbudowała dom by wydawał się ciasny , dzieci dorosły , poszły w śiat a oni sami w wielkiej chałupie

sypialnia nie musi być wielka , w koncu tylko tam śpisz , salon jest miejscem gdzie życie się toczy i słuzsnie że jest większy

ciuszki nie musisz wieszać w łazience , mając swój domek możesz wieszać na dworze na tarsie itp

• solenero 2011.03.31 [14:45]
    co do kosztów , to zależy z jakich materiałów będziesz budowała
    brat taty jest murarzem , też mam ochotę na domek

powiedział że taki do 120 m średniodrogi to 180/ 200 tyś do wejścia czyli już prąd , gaz , woda , bez wyposażenia
    mebli itd

• ,jfdfjnfd,nmffd 2011.03.31 [14:45]
    a dzialke masz? bo za 100tys to najwyzej malutka dzialeczke w srednim miejscu kupisz, ewentualnie wieksza na wsipechowiec.gif o budowie juz nie mowiac...
  • Ewka12 2011.04.12 [12:41]
    Proponuję udać się do Miasteczka Akademii Murowania.
    http://akademiamurowania.pl
    Będą właściwie we wszystkich większych miastach Polski. Można tam będzie się również od specjalistów dowiedzieć o kosztach budowy.
  • agnieszkaIandrzej 2013.08.04 [19:54]
    witam planuje budowe domu na wlasnej dzialce bez wydziwien zwykly maly domek 75m parterowy bez poddasza w kwadracie dach2spadowy ile to mnie wyniesie stan pod klucz prosze o porade kogos kto ma tego typu dom lub fachowca.
  • azti 2013.08.19 [15:38]
    ja bym budowała z 3 sypialniami i dachem dwuspadowym , bo tańszy i lepiej doświetlony
    kiedys można na poddaszu dodatkowe sypialnie zrobić...
    te z kopertowym dachem bez poddasza/ nie podnosisz ściany/ są ciemne nory!!!
    i dach jest drogi
  • gość 2014.06.11 [09:19]
    Moim zdaniem jeżeli już się stawia dom, to niech ma on jakiekolwiek poddasze, nawet małe, ale zawsze można je jakoś wykorzystać. Generalnie 100 tysięcy to mało na dom. Jeżeli się tak buduje to trzeba szukać tańszych dostawców, np.www.primostal.pl. Ja już jestem na etapie ogrodzenia, więc większość takich problemów za mną.
  • gość 2014.07.09 [15:26]
    Ja zapłaciłem 100 tysięcy, mniej więcej. Sporo materiałów zamawiałem przez internet oraz w serwisie https://www.producencibetonu.pl/. Tam jest dużo firm, dostawców.
  • Olga855 2014.07.10 [09:09]
    Często jest tak, że kupimy tanią działkę, ale podciągnięcie do niej mediów przewyższy kilkukrotnie jej koszta. Nie należy się w tym przypadku kierować tylko i wyłączni ceną. Ważna jest również technologia w jakiej zostanie wykonany dom. Tanie są te z prefabrykatów czy kanadyjskie. O kredyt na budowę domu można również starać się o dofinansowanie w ramach programu MdM. Odsyłam na to forum kredytowe http://www.forum-kredytowe.pl/f134/ w którym toczą się bardziej merytoryczne dyskusje.
  • gość 2014.08.20 [14:56]
    Warto zacząć od poszukania działki oraz dobrego, taniego geodety, który zapewni całą obsługę inwestycji. Ja ze swojej strony mogę polecić firmę http://www.mgeo.com.pl/ - która pomogła mi ogarnąć wszystkie sprawy urzędowe.
  • gość 2014.09.01 [15:21]
    Ja zaczynałem od kontaktu z kosztorysantem budowlanym, który sporządził wycenę na podstawie projektu. Potem zaufana firma http://www.pbhcezar.pl/ zajęła się budową domu. Moim zdaniem branie kredytu bez porządnej wyceny nie jest dobrym rozwiązaniem, bo po prostu bierzecie kwotę, która nie jest adekwatna do ogólnego kosztu budowy.
  • gość 2015.01.14 [10:43]
    Ja też radzę postawić za tę kwotę dom z drewna. Ja kupowałem materiały w tej firmie (http://www.siekierki.com.pl/ ), drewno jest wysokiej jakości ale tańsze niż w innych sklepach.
  • Jan_Milanowski_80 2015.02.28 [18:14]
    Widzę, że wszyscy się skupili na cenie domy. Ja natomiast chce się zapytać czy macie działkę, żeby było ten dom gdzieś postawić? Jeżeli nie to zacznijcie od działki i geodety, który wam ustali granice działki. Tutaj podaje wam namiary na dobrego i taniego geodetę, żeby za bardzo was nie oskubał: http://www.poznan-geodeta.pl/oferta/uslugi-ge odezyjne/
    A co do budowy domu jak macie działkę to polecam budowę domu stylem kanadyjskim. Jest tańszy i mi osobiście bardzo podobają się te domy.
  • Gość_lukson 2015.03.06 [01:39]
    Polecam skorzystać z darmowych kalkulatorów http://zysker.pl/ , które pomogą w ustaleniu kosztów budowy domu.
  • Ousher 2015.03.06 [20:20]
    Pewnie nie małooczko.gif Ale jak już się zdecydujesz, to polecam C fajne rozwiązanie do salonu np z grzejnikami Verano - kanałowymi, dają dobra temperaturę, latem chłodzą, u nas świetnie się to rozwiązanie sprawdza.
  • Anonim9090 2015.03.09 [19:24]
    My mamy takie grzejniki i własnie Verano, super sprawa, temperatura jest idealna i latem chłodzą fajnie. Super. http://www.verano-konwektor.pl/

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...