Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość _borja_

Ile może kosztować wybudowanie domu 100m?? Te ceny na forach przerażają.A kredyt

Polecane posty

Gość _borja_

Jak widzialam kosztorys na wybudowanie domu 150m i cenę 400.000zł to mi szczęka opadła :( powiem tak: mamy małą działkę (18x26m) i tam marzyłby sie nam mały prosty domek z garażem do max 110m. Znajomi wybudowali nad morzem domek 70m za 36tys.... Na dodatek teraz o kredyt ciężko będzie, jak naprawdę trzeba będzie wpłacić ok 30% to skąd ja wezmę 100tys zł ??!! Chore :o Zaczynam wątpić czy to ma sens. Chyba na zawsze będziemy wynajmować mieszkanie :( Pozdrawiam wszystkich co mają domek i tych co o nim marzą 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agiiis
_borja_ niestety ale wybudowanie domku kosztuje właśnie tyle co ludki piszą... budując dom myśłałam że przesadzają, że wymyślają sobie kosztowne "rzeczy" ale niestety, większości wydatków nie da się obejść..teraz to wiem i potwierdzam.. Pozdrawiam Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agiiis
racja, czasami lepiej zrobić coś porządnie a z czegoś innego zrezygnować, niż partaczyć 330tyś to dobry wynik, rzekłabym nawet bardzo dobry, u nas też pewnie coś koło tego wyjdzie póki co mieszkamy u siebie od jakiegoś miesiąca, nacieszyć sie nie moge, na gotowo mamy tylko dolną część domku, wszystkie trudy i zmagania zostały zrekompensowane :)) Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _borja_
Wybudowali za ta kwotę normalny domek, nic z drewna :) oczywiście bez wyposażenia wewnatrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agiiis
nie wiem jak to jest możliwe, za 36tyś to można wyść kawałek nad fundamenty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reat
36 tys. nie starczy nawet na materiał, zakladajac, ze np. znajomy jest murarzem i wybudowal dom sam - nie wierzę w tą kwotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama budowa to jeszcze pikuś, ale potem wykończeniówka !!! u la la... cena domu razy 2 :O I to nie mówię o jakiś ekstrawaganckich wykończeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wierzę w kwotę 36 tys, chyba że 10 lat temu ;). Wybudowaliśmy dom ok 136 m, stan surowy zamknięty wyszedł ok 190 tys, na chwilę obecną przekroczyliśmy już 300 tys, a na dole mamy urządzoną tylko kuchnię i łazienkę. Żeby się wprowadzić i mieć urządzony dół potrzebuję jeszcze ok. 40 tys zł. Dodam, że na zewnątrz potrzeba drugie tyle, bo nie ma na razie ogrodzenia, ziemia nie utwardzona (glina, robi się straszne błoto, nie ma jak wjechać autem), dom nie otynkowany, balkony bez balustrad :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, na zewnątrz potrzeba nawet więcej niż 40 tys, a raczej na pewno, bo chcemy dom obłożyć jasną klinkierą :O, a za sam materiał zapłacimy 15 tys. Ech, pomarzyć nie grzech, może za 10 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40-latka
grudniowa mamo masz racje..ale napewno się opłaciło.Masz własny kąt i za parę lat ,będzie to wszystko wspomnieniem na zdjęciach,ale ile to kosztuje wyrzeczeń ten wie,kto to wybudował lub buduje dom. Ceny nawet jak nie które trochę spadają to za co innego trzeba zapłacic więcej..i tak w koło ..no i brak dobrych fachowcó to też duży problem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agiiis
grudniowa mama, u nas podobnie, zbliżamy się do 300tyś, wykończyliśmy na gotowo tylko dół, jesteśmy w trakcie ocieplania z zewnątrz, a ogrodzenie i kawałek trawy..."w lesie" ;) mimo to mieszkamy i jesteśmy baaardzo szczęśliwi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Borowski
To prawda że przy budowie domu zawsze wychodzą dodatkowe koszty ale nie takie jak zazwyczaj większość podaje. Około 90% polaków kłamie i zawyża koszty budowy domu . No chyba że dają się nabijać w butelkę . Z tego co tu widzę to razy dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do kredytu, o którym myśli Autorka, to teraz faktycznie ciężko go dostać, zwłaszcza we frankach. My wzięliśmy we frankach, ale wtedy, gdy kurs był niski, teraz płacimy ratę o 800 zł wyższą niż we wrześniu, do tego mąż stracił pracę przed Bożym Narodzeniem :O. Sytuacja teraz jest nieciekawa i gdybym miała się dzisiaj budować, a nie miała oszczędności (tylko kto dziś ma tyle oszczędności?), nie zdecydowałabym się na to. Zresztą, jak braliśmy kredyt, też byłam niezdecydowana, ale mąż nie ustępował :O. Mamy, co chcieliśmy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prestige
Wszystko zależy od technologii i czasu w jakim należy postawić dom. Kto ma zająć się materiałami? Kto ma je kupić wykonawca czy inwestor? Moim zdaniem stan surowy zamknięty tradycyjną metodą, budowany przez firmę - rachunek -gwarancja 1800-2200 zł m2. Dom energooszczędny 2000-2600 zł m2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowkaa25
same pozwolenia, geodeci, projekty, przyłącza to z 15 tys...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radeq
WITAM WSZYSTKICH! JA ZAMIERZAM WYBUDOWAC PROSTY DOM ZA 170 TYS OK90mkw POD KLUCZ W BIELSKU I MOZE KTOS ZNA DOBREGO MURAZA WARTEGO POLECENIA?BYŁBYM WDZIECZNY...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mamy ok 190 m kw., stan surowy zamkniety okolo 80 tysiecy, ale moj maz jest zlota raczka wiec duzo zrobil sobie sam, nie mielismy tez firmy do murowania tylko murarza sasiada, i 2 pomocnikow, moj maz sie uwziol ze zrobi wszystko sam, bo te firmy co przychodzily a nie umieli projektu odczytac to wyrzucal jenda za druga. Projekt mamy dosyc skomplikowany, wiec dach wyszedl drogi, dachowka czarna swicaca, wiec tez drozsza niz np zwykla czerwona, wiec mysle ze jak masz znajomosci np pana co zrobi tanio dach, pana muraza itd to wybudujesz naprawde tanio,ale na projekcie nie oszczedzaj i nie rob domu jak pudelko zapalek bo bedziesz pozniej przez wszystkie lata chodzil na okolo i sie wkurzal, ze za ciasny ze nie efektowny, ze lepiej bylo doplaicc a byc zadowolonym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opolskie
Widzę, że temat troszkę odbiega, ale podobnego nie znalazłem... Działkę mam, ale nie uzbrojoną. Niewielka. Myślałem o budowie domku letniskowego całorocznego, czyli taki o powierzchni 60m. To wielkość mieszkania w bloku, a wygoda większa, bo własne. Projektów w necie jest sporo, ale niewiele o kosztach. Domki typu http://gotowe-projekty-domow.dom.pl/pt_lima.htm Wie ktoś może, ile taka budowa kosztuje? ceny w necie są z roku 2008 :-( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blaszka35
my mamy domek ok100metrowy na dole 65m i gora to jakies 30 m do tego taras zadaszony 20m stan surowy to ok 70 tys z hakiem najdrozszy byl dach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laiczka maliczka
nasz dom, pomijając kupno działki, którą wyceniono na 2 mln zł :O Sama jestem w szoku, że to aż tyle- działkę mamy po dziadkach- niemal centrum Wrocławia ale w dzielnicy przy parku- nie slychac samochodow, pelno zieleni itd. Odnowilismy dom po dziadkach- ale w zasadzie można uznać, że zbudowalismy go od nowa bo z "dziadkowego" zostala tylko jedna sciana. Cena: 750.000 zł Ale to już z wyposażeniem wnętrz. Na bank można taniej, bo używaliśmy dobrych drogich surowców- drewniane schody i podłogi, kafelki sprowadzane z Włoch itd. Dom 200 m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda **
Kuzynka buduje dom 150 m, dom ma okna,dach,elektrykę wydała 500 tyś. Dodam,że to sporo ale Ona nie oszczędza na materiałach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikam
100 metrowy dom energooszczędny razem z rekuperatorem i pompą ciepła można wybudować już za 220 000 zł. Polecam przejrzeć ofertę ArtHaussa - mają teraz bardzo korzystne promocje na projekty domów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w wersji oszczędnej ok. 300 tys. jak można postawić dom za 220 tyś z pompą ciepła? skoro jej koszt wynosi 50 tys. ale widocznie cuda się zdarzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Budowa takiego domu może kosztować nawet mniej niż 200 000 zł (bez działki do stanu surowego), wykończenie domu to w zależności od fantazji i oczekiwań od 30 000 do 100 000 zł (za 50 000 wykończysz na dobrym poziomie) Polecam ten kosztys http://kalkulatorybudowlane.pl/teksty/2013/06/23/ile-kosztuje-budowa-domu-parterowego-stan-surowy/ Wychodzi trochę ponad 160 000 zł za stan surowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wybudowanie domu może kosztować nawet 500 tysiecy. Zależy od materiałów i regionu. U mnie robiła firma http://www.pbhcezar.pl/ - całkowity koszt domu wyniósł sporo ponad 400 tysięcy. Fakt, że ekipa była dobra, a na materiały też nie żałowałem. Tyle po prostu to wszystko kosztuje – niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×