Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

puszysta zajebista

Ile płacicie za CO gazowe i jak ociepliliście mieszkanie?

Polecane posty

Mieszkam w starej kamienicy, nade mną strych, sąsiedzi tylko za jedna ścianą, ogólnie zimne mieszkanie. Styropian 5cm. na suficie. Boję się pierwszego dużego rachunku za gaz bo właśnie zlikwidowaliśmy piec kaflowy który dodatkowo dogrzewał mieszkanie. Wtedy rachunki za gaz wynosiły 180zł./miesiąc (piec dwufunkcyjny). Ja chce położyć tapetę styropianową od wewnątrz na zewnętrzne ściany (a ocieplanie elewacji dopiero w przyszłosci). Polecił inżynier:), ale wiem że musi być dobrze położona zeby nie powstał mostek cieplny. Ile Wy płacicie za ogrzewanie gazem i jak macie ocieplone mieszkania??? Pozdrawiam i dzieki za wpisy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skrzypaczka
260 za 4osobowa rodzinę, 54m. Gotowanie, ogrzewanie, woda. To chyba niedużo?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimą ponad 500zł miesiecznie-mieszkanie w starej kamienicy-125m,w dwoch najzimniejszych pokojach ocieplenie od wewnątrz styropianem,a na to płyty gipsowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki taka_tam:) czy to ocieplenie dużo dało? Czy te pomieszczenia są nadal najzimniejsze i czy nie macie wilgoci??? Mysle o ociepleniu tą tapetę styropianową o grubości 6mm, podobno wewnątrz grubiej nie polecają. (?) Dzięki za odpowiedź!:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilgoci nie ma i mam nadzieję,ze pod styropianem jest tak samo,bo słyszałam,że jak sie ociepla,to raczej z zewnątrz,a nie w środku... trudno mi powiedzieć,czy to ocieplenie cos dało,bo pokoje zaczeliśmy używac dopiero po remoncie (stały trzy lata zamkniete,bo zbieraliśmy forse),w kazdym razie ostatni pokój- z trzech stron sciany zewnętrzne nadal najzimniejszy-ale chyba to nie dziwne...tego lata została ocieplona jedna sciana zewnętrzna,zobaczę czy będzie zimą jakas roznica ( okna mam szczelne,bo wymieniane były) aha-temperatura pieca jest ustawiona na 22 stopnie w dzien i 20 w nocy,termometr natomiast wisi w najcieplejszym,bo środkowym pokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot trzpiot
oczywiscie , iż od srodka . W srodku tylko wata szklana :)) drozsza ale też przepustliwa.Styropian to wynalazek , ktory nie wszedzie się sprawdza zwłascza w starych kamienicach . Taka izolacja przynosi czasem wrecz odwrotny skutek:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotku -trzpiotku - czyją wypowiedź komentujesz??? Trochę mi nie gra więc pytam;) Co do waty szklanej to nie jest to tak do końca rewelacja. Jesli zostanie zalana, nie wyschnie bo pochałnia wilgoć i nie oddaje, wtedy tylko zrywanie regipsów pozostaje. Styropian zaś sprawdza się świetnie, przez niego woda po prostu przelatuje natychmiast, i można go po ew. zalaniu dalej eksploatować. Niestety lubią go myszy, które moga sobie powygryzać korytarze bądź się zagnieździć - brrr...:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot trzpiot
myszy?? o nie :(( :) wyraziłam tylko swoje spostrzeżenia i nie odniosłam się do niczyjej wypowiedzi :))) Nie mam gazówki , nie mam docieplenia milkne zatem .. ciiiii:)) milego dnia:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×