Odpowiedz na ten temat

jak czyścicie sprzęty kuchenne ze stali nierdzewnej?

• mloda gospodyni 2009.02.21 [13:47]
    ratunku!!!!!!!!!! pomocy !!!!!!!!!!!!!!mam w domu wszystkie sprzęty kuchenne ze stali nierdzewnej fakt ładnie wyglądaj a ale jak je doczyścić??
    piekarnik i lodówka spoko schodzi zwykłym wpłynem do mycie naczyń jeśli potem dobrze spłuczę i na sucho wytrę ale najgorszy jest okap!!!!!!! o ludzie nic na niego nie pomaga(smutas.gifsmutas.gifsmutas.gifsmutas.gifsmutas.gifsmutas.gifsmutas.gifsmutas.gifsmutas.gifsmutas.gif próbowałam chyba wszelkich kombinacji kupiłam nawet ten Cif do stali ale guzik smutas.gif nie bierze w ogóle uważam że nadaje się tylko na krany bo jak tu wg instrukcji niby spłukać całą powierzchnie jak jest napisane na butelce? takze czekam na wasze propozycje co mi radzcie??
  • PANZ1980 2009.02.21 [15:28]
    ja używam płynu do naczyń pur+miękka gabka(ew.ściereczka), a następnie płyn do szyb Mr. muscle. regularność w czyszczeniu-to jest najważniejsze, najlepiej schodzi świeży brud, a nie taki np.tygodniowy, albo nie daj boże miesięczny...
    ...yesterday all my troubles seemed so far away, now I need a place to hide away...
  • mloda gospodyni 2009.02.21 [16:05]
    no nie wiem po tyg jest ciężko wg mnie
  • PANZ1980 2009.02.21 [17:28]
    napisałam...regularność-najlepiej wycieraj go po każdym !!! gotowaniu, a nie po tygodniu...

...yesterday all my troubles seemed so far away, now I need a place to hide away...
  • susy 2009.02.23 [08:11]
    tyle tylko, że tu nie chodzi o brud, tylko o smugi, które powstają podczas czyszczenia. Mam podobny problem, wszystko ze stali nierdzewnej w kuchni i się błyszczy a ten cholerny okap niczym nie da się wyczyścić, żeby był idealny. Ciągle smugi i ciapy, już chyba wszystkiego próbowałam. A ten cif do nierdzewki to już masakra na tym okapie , po tym to wychodzi plama na plamie. Najskuteczniejsze do tej pory jest czyszczenie płynem do naczyn a potem wycieranie, wycieranie i jeszcze wycieranie zmieniając szmatki z mikrofibry, żeby były całkowicie suche. Na jedno mycie okapu potrzbne mi są conajmniej 3 ściereczki z mikrofibry ( fakt okap mam sporych rozmiarów, bo wyspowY)

• donn 2009.02.23 [08:56]
    ja mam z okapem to samo.. piekarnik i lodówka domywa sie super... ale na okapie są wiecznie smugi!!

czy te wasze okapy nie są czasem Amiki??

Aurorka ur.27.07.06 g. 14:05 http://b3.lilypie.com/KYjjp2. Leonard ur. 19.11.08 g. 4:50 http://b1.lilypie.com/gK7dp1.png "Kiedy wszystko układa sie naprawde żle, aby zyskać spokój ducha należy odnaleść w swym sercu Najwyższą Forme Akceptacji Stanu Rzeczy, która brzmi " J**ał to pies""
  • susy 2009.02.23 [10:03]
    tak mój okap to AMICA . i nie wiem co mnie na niego skusiło bo cały sprzęt kuchenny mam whirlpoola. Czy fakt posiadania niedającego się doczyścić okapu to przypadłość AMIKI. RATUNKU zapłaciłam za niego 3000zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    jaki masz model ?
  • spróbjcie starego dobrego 2009.02.23 [10:37]
    sposbu na tłuste stare plamy
    pasta bhp, tylko gładka, bez pumeksowych drobinek. Nałożyć pastę na zwilżone powierzchnie, poczekać kwadransik i wymyć
  • donn 2009.02.23 [10:48]
    hahah susy odrazu wiedziałam że to amica... .. ja nie pamiętam jaki mam model.. taki ze szkłem.. i niczym nie moge doczyścić.. a naprawde już próbował.. najbardziej chyba woda z octem pomogła

Aurorka ur.27.07.06 g. 14:05 http://b3.lilypie.com/KYjjp2. Leonard ur. 19.11.08 g. 4:50 http://b1.lilypie.com/gK7dp1.png "Kiedy wszystko układa sie naprawde żle, aby zyskać spokój ducha należy odnaleść w swym sercu Najwyższą Forme Akceptacji Stanu Rzeczy, która brzmi " J**ał to pies""
  • o nie nie wierzcie w ten olej 2009.02.23 [15:43]
    W Perfekcyjnej Pani domu tez podawano ten sposob

Masakrycznie zapaskudziłam sobie całą kuchnie
    to chore, jak cos natłuszcozne ma być czyste? Szczególnie w kuchni pechowiec.gif
  • MonicaK 2009.05.21 [17:47]
    Ja też nie mogłam doczyścić się tych smug! Okap myję regularnie, jest tak czyściutki że aż śliski ;D ale te smugi to był koszmar! Gdzieś w necie przeczytałam że w skład niektórych produktów do stali nierdzewnej wchodzi olej albo silikon,więc wpadłam na genialny pomysł ;D Olej w domu mam smiech.gif więc co mi szkodzi-najwyżej go umyję płynem do naczyń i po sprawie! A tu niespodzianka!!! Smugi zniknęły już po pierwszym przetarciu, jeszcze wypolerowałam i można się przeglądać! smiech.gif Oczywiście nie należy przesadzać z ilością oleju i dokładnie wypolerować, po dotknięciu wcale nie czuję tłustego nalotu! Próba nie strzelba jak wszystko inne zawodzi!
  • kalina1 2009.05.22 [22:11]
    Na okap i kafelki przy kuchence niezastąpiony jest Cilit zielony w spray'u do tłuszczu, świetny. A co sie tyczy zostawiania palców na srebrnych sprzetach, to ja mogę tylko powiedzieć, że są dobre sprzęty inox AGD, na których nie zostają palce.
  • Justa120 2009.06.06 [19:21]
    Kupiłam właśnie lodówkę, oczywiście bałam się ze bedą widoczne slady palców i smugi. mój mądry maż przejechał palcem i prosze sa smugi... Wściełam się nie samowicie, bo to wyglądało jakby było porysowane. Nie mogłam się tego pozbyc. Wypróbowałam ten olej... a co mi tam szkodzi, myśle, chyba gorzej byc nie moze. No i prosze kamień z serca, lodówka wygląda jak nowa. POLECAM!

• Lenka34 2011.01.11 [21:04]
    Potwierdzam, do nierdzewki najlepszy jest tłusty środek. Ja od 3 lat używam spray marki BERNER i rewelacja, czyszczę płytę, piekarnik i okap kuchenny. Wszystko jest idealnie czyste bez smug, polerowania istraty czasu.
  • roladinia 2011.01.12 [09:06]
    w kazdej kuchni jest tzw.kurz tłusty, posiadam także sprzęt ze stali, z początku miałam problem ale doszłam do perfekcji, kuchnię trzeba codziennie przetrzeć ,teraz przelatuję szybko sucha ścierką i jest ok. ale nim nim doszłam do czystości przeszłam cały asortyment chemiczny ,obecnie najlepiej pomaga płyn PUR i ściereczka z mikrofibry z Biedrony,
  • po umyciu okapu płynem 2011.01.12 [09:51]
    do naczyń ludwik z odrobiną wody, wytarciu do sucha, przecieram stalową część watką z ODROBINĄ oleju kujawskiego. Tak samo robię z płytą gazową. Nic się nie paskudzi, bo tego oleju trzeba wziąć dosłownie kropelkę na watkę i przecierać. Sposób z Perfekcyjnej pani domu, jeden z niewielu, które u mnie się sprawdziły.
  • Pan z grubą stopą 2011.01.12 [09:55]
    Ja splukuje woda i sa czyste, lsniace .... ale woda goraca a nie zimna ....jesli sie regularnie splukuje nie bedzie zadnych smug ......
    Chyba ze co niektore PANIE nie splukuja regularnie to potem maja smugi .....i szukaja pomocy na forum .....ale co to da jesli ktos regularnie nie porzadkuje swego mieszkania ....ja mam 4 pokoje z w kazdym mam porzadek ....

.... i zlewy mam czyste bez smug .....

Eeeeee ....
  • AKSORZ 2011.08.18 [15:32]
    Polecam mleczko do mebli na bazie sylikonu firmy ARA o nazwie MEBLIT. Doskonale czyści nierdzewkę a dodatkowo jet tańsze o połowę od podobnych produktów np SIDOLUXU.
  • lalala 2012.12.31 [18:19]
    Wystarczy zwykly olej rzepakowy i wypolerowac tym olejem
  • lalala 2012.12.31 [18:20]
    Olej na skrawek reczniczka i poleruj.
  • O chorubcia... poważnie? A co 2013.01.01 [13:45]
    Sprayem W5 z Lidla do usuwania tłuszczu. Pomarańczowa butelka z rozpylaczem. Jest super skuteczny. Wszytko po nim wygląda jak nowe z wystawy. Tylko ostrożnie z wdychaniem w czasie rozpylania, bo śmierdzi i osadza się w nozdrzach.
  • gorylla 2013.01.02 [09:20]
    najważniejsze to regularnie sprzątać i wtedy nic nie wymaga konkretnego szorowania.. odkąd wspomagam się ekipą błyszczy, z większym brudem nie mam do czynienia. wystarczy świeże zabrudzenia przecierać wilgotną szmatką i jest super usmiech.gif
  • anonimek1234545 2013.01.03 [17:55]
    Najlepiej wyczyścić preparatem ONE. Kupiłam kiedyś bezpośrednio od producenta (o dziwo przesłali mi po napisaniu maila).
    oto stronka:www.eco-group.com.pl
  • anija21 2013.01.04 [13:58]
    Ja specjalnym środkiem, który kosztuje około 35zł 250ml, w spary. w mix electronic.
    http://stylowi.pl/kategoria/diy-zrob-to-sam
  • anka98745 2013.07.15 [22:15]
    Właśnie wypróbowałam sposób "na olej" - mam szuflady ze stali nierdzewnej i co dziennie je czyściłam, a smugi zostawały. Olej jak najbardziej się sprawdził, niewielką ilość oleju dosłownie 2 kapki nalałam na szmatkę i wcierałam we fronty. Następnie wytarłam na sucho i żadnych smug. Powierzchnia jest normalna w dotyku. Skuteczny tani naturalny sposób na smugi.
  • msmeg75 2013.07.16 [11:40]
    Npiszę moje odkrycie - BRUDPUR VC 242 firmy Voigt. Środek ten kupiłam w Makro. Po rozcieńczeniu nalezy miękką ściereczką przetrzeć okap a następnie natychmiast suchą ściereczką wypolerować. Mam nadzieję, że pomogłam. Pozdrawiam...
  • asasaJ 2013.08.01 [12:30]
    Zgadzam się z ajszaa - mam wszystkie sprzęty ze stali nierdzewnej i ...lodówkę Boscha, piekarnik Electrolux czy nawet chlebak wycieram po prostu wodą i poleruję szmatką z mikrofibry - 5sek. i są czyste, ale okap Samsunga (niski model sprzed kilku lat) to jakiś dramat. Wszystko na nim widać pomimo częstego mycia. Najlepiej działa sposób - płyn do mycia naczyń z "gęstą" ale nie szorującą gąbką, potem woda, potem na sucho, potem 2 krople oliwy/oleju i znów do sucha. A i tak do lodówki okapowi daleko jeśli chodzi o czystość.
  • gość 2013.09.24 [12:18]
    Dziewczyny też mam ten problem smutas.gif Próbowałam czyścić sokiem z cytryny, ale nic nie pomogło. Tutaj (https://www.facebook.com/MGStal ) przypadkiem trafiłam na środek do czyszczenia stali, zamówiłam już, niedługo powinien dojść. dam znać czy działa. oj oby był skuteczny, bo już nie mam pomysłu jak doczyścić mój zlew smutas.gifsmutas.gif
  • gość 2013.11.13 [22:39]
    po umyciu okapu na ręcznik papierowy daj trochę oliwki dla dzieci i przetrzyj okap nie będzie smug polecam
  • gość 2014.03.27 [10:56]
    a mi ostatnio sąsiadka poleciła pastę do czyszczenia ecoyou i jest po prostu GENIALNA. Przyznam, ze nie myłam okapu dłuuugi czas.. a po umyciu wygląda jak nowy, jestem w szok. na dodatek jest to ekologiczny produkt
  • gość 2014.03.27 [11:00]
    w lidlu jest specjalny środek do czyszczenia rzeczy ze stali który nadaje połysk, kupiłam go wczoraj ale nazwy nie pamietam niestety

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...