Odpowiedz na ten temat

jak czyścicie sprzęty kuchenne ze stali nierdzewnej?

• gość 2014.05.14 [13:30]
    Witam, kupiłam okap ze stali nierdzewnej i problem jego czyszczenia spędzał mi sen z powiek. Każda najdrobniejsza kropla tłuszczu była niemożliwa do zmycia. Weszłam na to forum i spróbowałam olejem, płynem do mycia naczyć, octem i nic... Przypomniało mi się, że mam gdzieś schowany Glix w piane do czyszczenia piekarnika, grilla itp.. Spsikałam, wytarłam ręcznikiem papierowym, przemyłam szmatką z płynem do naczyć, wytarłam suchą ścierką z mikrofibry i... po plamach ani śladu!
  • gość 2014.06.29 [20:27]
    proponuję zastosować płyn do czyszczenia INOX-u.stosuje do wszystkich metalowych elementów w kuchni np. lodówka mikrofala a zwłaszcza okap ,czyszczę też zewnętrzne powłoki garnków, usuwa tłuste plamy i zabezpiecza przed nowymi
    do sklepu trzeba się zalogowac-bezpłatnie .jakby co to dam namiar
    mój adres n.plawnicka@poczta. onet.pl
  • gość 2014.10.28 [11:26]
    polecam paste ecoyou taką w zieloną opakowaniu, jest super, zwlaszca do tłustego okapu czy piekarnika
  • kalinamich 2014.10.29 [08:39]
    Ja akurat w domu nie mam dużo sprzętów z stali nierdzewnej, ale w restauracji męża już jest ich więcej usmiech.gif
    Co innego sprzęt kuchenny, a co innego wyczyścić takie tacki piekarnicze: http://mebleznierdzewki.pl/10-piekarnictwo . To istny koszmar czyścić meble z stali nierdzewnej, ale ja mają tam kilka sposobów:
    - miękka ścierka i kilka kropli octu albo roztwór z sody oczyszczonej
    -ew. szczotką z włosia naturalnego plus jakiś środek specjalnie przeznaczony do stali nierdzewnej! np dr beckmann
  • gość 2014.12.23 [14:12]
    REWELACJA ! Dziękuję, jeszcze przed paroma minutami byłam załamana - jak doczyścić ten cholerny okap- A TU ZWYKŁY OLEJ RZEPAKOWY .
    NAPRAWDĘ REWELACJA - ani jednej smugi, tylko tak jak napisane- niewiele oleju i polerujemy suchą szmatką. U mnie trwało to zaledwie kilka minut, oczywiście po wstępnym umyciu płynem do naczyń. Jeszcze raz dzięki
  • relemelek 2014.12.29 [13:49]
    Ja używam takiego środku czy przeparatu Innosoft. Ogólnie konserwacja stali nierdzewnej to dla mnie trochę czarna magia, bo wszystko znika po użyciu tych środków zwww.emergo-metal.pl (btw, kontakt z obsługą też jest spoko)
  • Trusetka 2015.01.30 [13:17]
    Ja do stali szlachetnej czyli nierdzewnej mam preparat specjalny. Nie lubię kombinowac jakis wynalazków, które samemu się tworzy. Dla mnie to niebezpieczne. Electrolux pomyślał o tym i mają specjalny do tego preparat. Dla mnie jest świetny.
  • gość 2015.01.30 [23:13]
    Olejem to muszę wypróbować.
  • gość 2015.01.30 [23:20]
    Prosty ,u mnie skuteczny sposób na kazdy tłusty brud - woda z octem 1:1 w butelce ze spryskiwaczem. Pryskasz, ścierasz papierem toaletowym - brud się wałkuje, drugi raz pryskasz i polerujesz, też papierem wc . Koniec. Zero brudu, zero smug. Ja się nie wysilam - gotuję dużo, okap myję raz tygodniowo.
  • alabanda 2015.04.01 [15:19]
    U mnie octy i inne wynalazki sie jakos nie sprawdziły. Nie wspomne już o zapachu jaki jest potem w całym domu. Tego preparatu Elextroluxa nie próbowałam, gdzie można go kupic ?
  • szefoo 2015.04.27 [00:47]
    do stali nierdzewnej najlepiej na daje się taki środek STAINLESS STEEL CLEANER 3M jest drogi ale dobry. po spryskaniu przetrzeć suchą szmatką, niestety ale stal nierdzewna ma to do siebie że bardzo szybko zbiera brud tzw satyna. Jak kogoś nie stać na drogie specyfiki to tylko mleczko z gorącą wodą, nie używać nic żrącego! Bo zrobi się rdzawy nalot. Wiecej na rail-inox.pl pozdrawia właściciel
  • gość 2015.07.23 [08:38]
    Jest dużo sklepów posiadających w ofercie chemię profesjonalną do czyszczenia, ja np. zamawiam z http://frigosystem.com.pl/ i wszystko ładnie schodzi.
  • gość 2015.07.23 [09:05]
    Sprzatalam kiedyś na studiach domy w USA. Wszyscy stosują WD40, mąż albo chłopak będą wiedzieli co to jest. Nie ma smug, na początku lekko tłusty ale po godzinie odparowywuje. Sam WD40 ma specyficzny, słodki zapach, ale też szybko znika. Polecam.
  • te verde 2015.07.23 [09:13]
    Soda oczyszczona, czasem dodaje ocet, no i polerowanie olejem daje sliczny polysk.
    Those who restrain desire, do so because theirs is weak enough to be restrained.
  • Bartosz D 2015.07.27 [14:13]
    Witam, zajmuje się profesjonalnym doczyszczaniem stali nierdzewnej. I z doświadczenia nie polecam oleju(tym bardziej kuchennego, jeżeli jest to okap to nie wchodzi w grę żadne natłuszczanie jeżeli chcecie mieć sprzęt na lata). Te smugi co pozostają po myciu, to nic innego jak tłuszcz. Płyn do mycia z tym sobie nie poradzi, nie pozwala mu na to skład chemiczny. Należy użyć chemii wysoko alkalicznej i kilka razy powtórzyć mycie wraz ze spłukiwaniem. Do bieżącego mycia należy używać środka do mycia okien o jak najwyżyszm stężeniu alkoholu. Z sodą był bym ostrożny, może na stałe uszkodzić warstwę tlenkową stali. Mogę udostępnić więcej info na maila diszer@morelia.pl
  • Uruszlka_89 2015.07.28 [09:15]
    Wiem coś na ten temat, wiem jak to jest się z tym borykać... Długi czas aż wychodziłam z siebie gdy przyszło mi czyścić kuchenkę. Potem zaczęłam szukać pomocy w internecie i znalazłam wiele pomocnych artykułów tego typu: https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/kuchnie/ut rzymanie-czystosci-/jak-czyscic-stal-nierdzewna-877.html , dzięki którym w końcu domyłam jak należy wszystkie sprzęty smiech.gif Myślę, że również powinnaś przeczytać tego typu informacje usmiech.gif .
  • gość 2015.08.17 [17:25]
    ja myje płynem do naczyń a potem wycieram ścierka z mikrofibry i smugi nie dostają
  • kris88 2015.08.22 [17:56]
    jako że posiadam okap Amica i wyświetliła się kontrolka czyszczenie filtra zostałem delegowany do tej czynności. Ilość tłuszczu na filtrze i w okapie spora zapomnijcie o wszystkich specyfikach. Jako chłop użyłem czegoś co mam w warsztacie benzynę lakową (rozpuszczalnik). W środku tłuszcz aż odlatywał usmiech.gif Wiec testowo poszło na zewnątrz. Zero smug cały tłuszcz ładnie zszedł. Polecam
  • gość 2016.05.07 [08:41]
    Cześć ☺Spróbujcie płynu do mycia plastiku. U mnie działa rewelacyjnie.
  • gość 2016.06.02 [22:40]
    Dzięki wielkie za odpowiedzi, zamawiałam w zeszłym tyg wyposażenie do kuchni gastro ze stali nierdzewnej od firmy stalnierdzewna więc na pewno porady się przydadzą.
  • gość 2016.07.20 [15:15]
    A czego się używa w przypadku takich rozwiązań - http://polgastro.pl/pl/c/MEBLE-NIERDZEWNE/798 6 W sensie jakich środków do czyszczenia? Mowa o zastosowaniach masowych, gastronomicznych, mocnej eksploatacji. Jak myślicie?
  • gość 2016.09.07 [19:35]
    Użyjcie wd-40 (to nie żart) doskonale czyści i konserwuje nie zostawia smug,efekt uboczny to mało przyjemny zapach
  • GrupaPSC 2016.10.15 [22:19]
    Technologia jest dwustopniowa. Najpierw odtłuszczamy powierchnię np. produktem eco degreaser (https://www.grupapsc.pl/eco-degreaser-tenzi-s rodek-do-usuwania-tlustych-zabrudzen-06l ) czyścimy powierzchnię gąbką kuchenną. A następnie można przepolerować produktem do mycia szyb np. TENZI TOP GLASS https://www.grupapsc.pl/pl/searchquery/top+gl ass/1/phot/5?url=top ,glass.
  • gośćinszynier 2017.01.27 [13:43]
    Witam,
    piszę do Was Drogie Panie ponieważ mam duży problem z doczyszczeniem paneli przednich do zmywarki wyprodukowanych ze stali inoxowej. Obecnie posiadam sporą ilość detali, na których zrobiły się zacieki od oleju oraz biały nalot (smuga). Próbowałem czyścić to denaturixem, mleczkiem cif, kwaskiem cytrynowym z wodą, oliwką, citra cleanem rozcieńczonym z wodą. Niestety nic nie pomogło. Bardzo proszę o pomoc, może wiedzą Panie co mogłoby usunąć te zacieki oraz nalot??
  • hynka88 2017.02.19 [22:35]
    Jak już nie potraficie doczyścić swoich naczyń, to najlepiej zakupić nowe. na tej stronie https://mmgastro.pl/kategoria/produkty/27 ,naczynia-gastronomiczne macie okazje kupić nawet w atrakcyjnej cenie. Naczynia gastronomiczne to niezbędne wyposażenie kuchni w każdym lokalu. Pamiętajcie, by takie sprzęty gastronomiczne były zadbane, w końcu to wizytówka restauracji.
  • gość 2017.02.22 [17:43]
    Ja próbowałam już wszystkie te środki z lidla, biedronski, stonki i królika i nic nie działa. Za przeproszeniem to jest g.... Teraz kupuję tylko środek profesjonalny, chyba stal. Niewiele więcej kosztuje, ale widać różnicę. Tu jest fajny artykuł na ten temat http://esilver.com.pl/srodek-do-stali-nierdze wnej-stal-glance-1-l-p-646.html
  • gość 2017.03.03 [09:23]
    witam ,mam duży problem kupiłam używaną kuchenke mastercook ,z jednego boku ca la jest w takich ciemnych jakby zaciekach ,czy można coś z tym zrobić czy dac sobie spokój próbowałam wszystkich rad które tu zamieszczono ale nic nie zadziałało ,te zacieki są jakby w srodku ,wsiąknięte czy coś w tym rodzaju ,może ktoś ma jakąś rade z góry dziękuję
  • gość 2017.03.09 [10:38]
    Dużo takich sprzętów można kupić w tym sklepiewww.frigosystem.com.pl.
  • Emilkaaa20 2017.03.20 [23:58]
    Ja miałam problem ze swoją kuchenką pokrytą stalą nierdzewną, którą kiedyś jakimś cudem porysowałam jak wycierałam i znajomy podsunął taki produkt https://sklep.hadwao.net/srodki-czyszczace/14 -flash-glass.html . Bardzo dobrze doczyszcza nawet takie zaschnięte plamy i przede wszystkim udało mi się po kilku myciach zamaskować te najbardziej widoczne zarysowania.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...