Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polka1973

Jak lub czym wyczyścić srebro?

Polecane posty

Dostałam w prezencie szkatułkę na biżuterię. Włożyłam tam swoje cuda i zamknęłam... Rzadko zmieniam kolczyki, pierscionki, ale jak już chcialam to zrobić to okazało się po otworzeniu szkatułki, ze całe srebro jest czarne! To zaszło dosyć szybko, więc myślę, że nie bez winy może być tworzywo jaim szkatułka wyłożona jest od środka... Nie chcilabym nieśc tego do jubilera bo dużo tego wszystkiego i może to sporo kosztować... Może ktoś mógłby mi coś poradzić i pomóc? Bardzo proszę.... P.s. \"Numer\" z pastą do zębów się nie sprawdził... to zaszło dosyc mocno i pastą ciężko się czysci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilou
A może coca cola? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ups...........................
Ja czyszczę tak słoik na dno wkładam folię aluminiową np. z czekolady wlewam gorącą wodę i wsypuję sól kuchenną i do tego wkładam srebro. Trochę śmierdzi bo wydziela się zapach jak by amoniaku ale srebro się czyści szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja wkladam
do sloiczka wlewam plyn do plukania ust i zostawiam na pare godzin mieszajac od czasu do czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ups...........................
ja wsypuję tak łyżkę stołową na mały słoik po musztardzie tylko ja czyszczę samo srebro bez kamieni bo nie wiem jak zachowa się kamień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ups...........................
a tylko potem wypłucz srebro w wodzie i wytrzyj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za 12 zł,w sklepach KRUK,a pewnie także w innych z biżuterią,są szmatki do czyszczenia srebra,są po prostu rewelacyjne! kupiłam tam także płyn,ale jeszcze nie używałam w tv,oglądałam kiedyś,jak babka moczyła srebro w wodzie z solą i sodą (gorącą),spieprzyłam w ten sposób sobie pierscionek :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milky1984
sprawdzaja sie tez uniwersalne sciereczki do czyszczenia, ale takie naprawde dobre, np. Paclan Practi Maxi, mieciutkie i doskonale czyszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tutturuttu
u mnie pasta do zebow zawsze dziala, nakladam troszke na szczotke i na dloni szoruje, i na pierscionki i na kolczyki i na jedna z takich szkatułek tez dziala. a srebro lsni...:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja czyszczę solą i szoruję szczoteczką do zebów albo pastą do zębów i tez szczoteczkę do zębów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cholera od tej soli ołowa mniej zabrudzonego srebra po prostu zmatowiała... - nie polecam... To bardziej zabrudzone- nie puściło. Sciereczkę mam, ale ściereczką dobrze wyczyścić jest gładkie powierzchnie ale jak jest jakiś grawer to juz nie bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plynie rzeka plynie
srebro ci zardzewialo oj kobito kobito pewnie jakąś blache mialas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnula210
w sklepach z bizuterią sa specjalne szmatki, mam taka i po uzyciu srebro slicznie sie błyszczy, polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fliga
Na dno miski poloz folie aluminiowa , nasyp soli (dosc sporo) , nalej wody (zimnej albo lekko cieplej) i wloz tam srebro. Niech polezy ok. godziny. Potem wyplucz czysta woda i po robocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fliga
sola nie szoruje sie srebra bo beda zadrapania. Przepis podany przeze mnie powyzej jest abssolutnie bez zadnego szorowania. Srebro ma lezec w tym roztworze i samo sie oczysci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ijhfdhvjfdovlhjd
sodą najlepiej sie czyści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soda oczyszczona
zadna sol, zadna pasta, soda oczyszczona jes najlepsza, kiedys zgubilam branzoletke, wyrzucajac stara sofe zanlazlam ja ale byla w stanie tragiczny, wzielam sode, szczoteczke do zebow, troszke ja zmoczylam i pieknie zeszlo :) sama bylam w szoku, a probowalam wlasnie to z sola i pasta. soda sprawdzila sie najlepiej. Polecam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam drogie Panie ja osobiście nie stosuje żadnych eksperymentów:) z solą itp. jestem chyba staroświecka i uważam, że dobra i gładka ściereczka załatwi to szybko sprawnie:) Ostatnio używałam Mikrofibry Paclana, efekt był naprawdę zadowalający pozdrawiam F.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kunaleśna
Domowe sposoby są najlepsze. Srebro się czyści, albo popiołem, albo pastą do zębów. Polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hostanek
Proszę tutaj - http://www.precjoza.waw.pl/ Na samym dole macie odpowiednie do tego środki. A oczywiście srebro wymaga szczegółowej i systematycznej pielęgnacji. O ile tylko będzie ją miało zapewnioną, to powinno służyć latami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćFiona
Ten sposob z sola,octem i soda zadzialal a tak dlugo walczylam z moim srebrnym lancuszkiem,polerowalam potem sciereczka z mikrofibry i jest w takim stanie w jakim go kupilam....tylko na jak dlugo? Ale to szczegol,sposob juz mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×