Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Malwik

Jak malować na szkle?

Polecane posty

Witam! Chciałabymj spróbować pobawić sie w malowanie na szkle. Mam pytanie o farby i sam sposób malowania. Na pewno chciałabym skorzystać, przynajmniej na początku z jakichś gotowych szablonów. Czy któras z Was maluje na szkle i mogłaby poradzić jak sie za to zabrać? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musisz kupic w speclajnym sklepie farby do szkla i konturowki (najlepiej czarna, i ajkas zlota lub srebrna), oraz szklo;) pomaluj sobie np szklany wazonik, jesli chodzi o szablony to w sumie na poczatek moga byc dla pocwiczenia reki, ale szczerze mowiac do profesjolanych farb nie dostaniesz szablonow, szablony sa w zestawie farbek dla dzieci;)zreszta odradzam szablony, bo wtedy obrazki malowane przez ciebie beda odtworzone i bez wyrazu, pobaw sie tym i sprobuj stwaorzyc cos sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam złotą konturówkę i komplet 8 transparentnych farbek. Na początek wystaczyło. Z szablonów nie korzystałam, zdałam się na własną inwencję. Jak nie masz w okolicy sklepu specjalistycznego to poszukaj w markecie, takim z farbami i innymi dodatkami do dekoracji wnętrz. Widziałam kiedyś w jakimś markecie takie jakby żelki w tubkach do robienia przezroczystych naklejek i do nich były szablony. Jakieś grzybki, biedronki kwiatki i takie tam, bardziej dla dzieci wzory. Hm.. może poszukaj jakiejś ładnej książeczki do kolorowania i z tamtąd przerysowywuj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alana
Ja maluje na szkle juz jakos miesiac czy troche dluzej. Zaczynalam od konturowki (olowianej) i 3 farbek (kolory podstawowe). Cena konturowki to ok 14zl a jedna farbka w sklepie artystycznym gdzie sie zaopatruje kosztuje dokladnie 5,6 zl (15ml). Teraz mam juz 11 kolorow bo denerwowalo mnie ciagle mieszanie:) Na poczatku malowalam na butelkach bo je zbieram. Malowalam tez na antyramie. Fajna sprawa bo niedrogo i mozna sobie powiesic taki obrazek na scianie. Maluje tez na szkle. U szklarza taka szklana plytka wielkosci kartki A4 to koszt ok 3 zl. A jak pieknie wyglada taka pomalowana plytka powieszona na oknie. Ciekawa sprawa to malowanie na szkle. Obdarowalam obrazkami i butelkami juz pol rodziny i mam ciagle zamowienia na jakies dziela sztuki:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manga
Czy farby witrazowe to to samo co farby do malowania na szkle? Prosze, odpowedzcie, bo nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ponury zniwiarz
hej a tych farbek sie nie rozciencza,od razu mozna uzywac? czy na poczatek zestaw 3 farbek,2 pedzelkow i kontorowki mi wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farby witrażowe są trochę rzadsze od typowych. Ja osobiście wolę takie . Najważniejsze, to porządne odtłuszczenie szkła. Najczęściej spirytusem. Do mycia pędzli musisz eksperymentalnie popróbować, bo jedne farbki lepiej rozpuszcza benzyna, inne rozpuszczalnik, powinno pisać na farbie, albo spytaj sprzedawcy. Jest jeszcze wiele różnych dodatków do farb, ale na początek się tym nie baw, bo się zesttresujesz ;), mówię z doświadczenia :). Ja używam najczęściej farb firmy Royal Talens o nazwie Decorfin, to są właśnie farby witrażowe i moim zdaniem są bardzo dobre jakościowo :) Konturówki (albo farby reliefowe inaczej), tej firmy są po prostu super, polecam. Szablony możesz zrobic sama np. skanując zdjęcie , albo znajdując jakieś w necie i obrysowujac kontury w jakimś programie graficznym, potem wystarczy usunąć tło i wydrukować. A jeśli nie masz ochoty się bawić, to tu jest fajna stronka, na której jest całkiem sporo darmowych szablonów. http://chantalstainedglass.50megs.com/ A tutaj znajdziesz linki do stron z m.in. szablonam, ale już w mniejszym wyborze: http://chickadee-dee-dee.com/stained-glass-patterns/free-stained-glass-patterns/ Miłego malowania i powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ździsia
Jak zmyć tą farbę z ubrań??????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MooN_9
Własnie skonczylam kolejny obrazek :) Uzywam farb rozpuszczalnikowych Vetro Color i Vitrail (te są gęstsze), oraz konturówek Decorfin (w wielu kolorach). Farby najlepiej kupić w sklepie dla artystów, często są takie przy ASP - buteleczka 50ml to ok. 12 PLN. Przyda się też pędzelek nr2 lub 3 i rozpuszczalnik techniczny do mycia pędzelka. Na początek trzeba wprawić się w malowaniu konturówką - najlepiej zaopatrzyć się w plastikowe małe buteleczki z "dziubkami", bo dość ciężko używa się konturówki prosto z metalowej tubki w której się ją kupuje (trudno zapanować nad wypływaniem farby z metalowej tubki, która się odkształca i wygina, a plastikowa buteleczka grzecznie wraca do swojego kształtu). Najprosciej jest kupić w Ikei najzwyklejsze drewniane ramki do zdjęć (3 sztuki 5,99 PLN) i od razu próbować stworzyć proste obrazki, które potem można sobie postawić w ramce na półce. Jeśli chodzi o wzory, wpisz w wyszukiwarce "stained glass patterns" i wyskoczy Ci mnóstwo stron. Można też samemu tworzyć wzory, jeśli nie "z głowy", to na podstawie zdjęć czy obrazów - to dużo bardziej satysfakcjonujące niż powielanie banalnych wzorów kwiatków, misiów i ptaszków ;) Gdy masz na kartce gotowy kontur, kładziesz na niego szkło, mocujesz taśmą żeby się nie przesuwał, i zaczynasz działać konturówką: wstrząsasz buteleczką do góry nogami, aby usunąć pęcherzyki powietrza z farby, dotykasz dziubkiem szkła, i delikatnie naciskasz buteleczkę - gdy pojawi się farba, unosisz buteleczkę tak żeby dziubek nie dotykał powierzchni, i jednostajnie naciskając buteleczkę prowadzisz linię która sama układa się na szkle; na końcu linii dotykasz dziubkiem szkła i odciskasz buteleczkę żeby zassała farbę do środka. Gotowy wzór zostawiasz min 24 godziny do wyschnięcia. Potem można się wziąc do wypełniania konturów farbą. Pędzelek maczasz w farbie i spuszczasz kroplę na szkło, nie dotykając szkła pędzelkiem (bo wtedy można wprowadzić do farby pęcherzyki powietrza i powierzchnia nie będzie gładka). Czubkiem pędzelka rozprowadzasz farbę, kropla po kropli - farby ma być dużo, tak żeby rozlała się w konturze tworząc gładką powierzchnię. Ważne jest, aby dokładnie rozprowadzić farbę przy konturze, aby nie było przerwy niepomalowanego szkła między farbą a konturem, bo po wyschnięciu pod światło widać ubytki i trzeba je uzupełniać. Dobrą metodą jest użycie dużej igły (mój patent :) - maczasz ją w farbie (stroną z uszkiem) - w uszku zbiera się kropla farby, którą rozprowadzasz po szkle dotykając konturu (pędzelek nie jest tak dokładny). I na tym to wszystko głównie polega. Polecam równiez mieszanie na szkle różnych kolorów farb - np kropla żółci i kropla czerwieni, mieszasz je dopiero na szkle za pomocą pędzelka lub igły, tworząc efekt cieniowania lub płynnych przejść kolorystycznych - wygląda to dużo ciekawiej niż jednolita powierzchnia jednego koloru. Można też dodawać światła za pomocą bezbarwnego werniksu (nim też możesz pokryć cały gotowy wyschnięty obraz aby go bardziej utrwalić). Jeśli chcesz pomalować przedmiot niepłaski (wazon) albo dużą pionową powierzchnię (okno), najlepiej użyć przezroczystej grubej folii samoprzylepnej - malujesz na niej jak na płaskim szkle, po czym przyklejasz do przedmiotu. Możliwości jest wiele, ja mam z tym świetną zabawę :) Powodzenia! ps. Polecam książkę "Malowanie na szkle" Alan Gear i Barry Freestone - tam masz wszystko od podstaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuniaa
kolezanki i koledzy po fachu.... dzisiaj kupiłam kilka releifów i farby z firmy decorfin....kompletny debiut, ale mam nadzieje ze z wasza pomoca bedzie mi łatwiej :) cel: chce na poczatek cos ładnego dla babci na imieniny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela63
Mam problem w jakim sklepie się zaopatrzyć w farby do malowania na szkle? Mieszkam między Włocławkiem a Toruniem. Proszę o dokładny adres sklepu we Włocławku lub Toruniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IlonaL
Ja też zaczynam. Mam już jeden obrazek za sobą i od razu podarowałam go cioci. Teraz maluje kiść winogron na butelce, żeby sprezentować wujkowi, który specjalizuje się w domowej roboty winach. Czy ktoś mógłby poradzić mi jaka malować konturówką z tubki alu, bo kiepsko mi wychodzi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaforest
Witam Wszystkich Malujacych Na Szkle:) Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona Wasza wymiana doswiadczen i wspolna inspiracja. Ja maluje szklo od 6 lat.Polegam wylacznie na wlasnej inspiracji. W mojej malej miejscowosci o nazwie Radomsko razem z przyjaciolka, ktora tez maluje na szkle - organizujemy warsztaty dla dzieci i doroslych. Stworzylysmy tez strone internetowa - Biuro Podrozy Wewnetrznej ( www.bpw.com.pl ) - wspolna inspiracje do MALOWANIA NA SZKLE i nie tylko. Zapraszam do prezentacji Waszych prac w naszej Galerii !!!Wystarczy ze przeslecie zdjecia swoich prac na moj adres. Serdecznie pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dewu
czym utrwalac obrazy malowane na szkle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imaginacja słów
Witam Kasiaforest.. Mieszkam nieopodal Radomska..jestem tegoroczna maturzystka.. uczeszczałam do klasy plastycznej.. i nie słyszałam o warsztatach w malowaniu na szkle.. Domyslam sie ze te zajecia odbywały sie w MDK-u. Prosze podaj mi dni i godziny spotkan oraz jaka kwota wchodzi w gre za uczeszczanie w nich. Z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sanchez
witam, mam zamiar pomalowac kubki farbami do szyb i jestem ciekawy jak potem utrwalic moje dzielo? czy farba nie zmyje sie po umyciu kubka w zmywarce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak pisałam wczesciej trzeba zakupic \"Werniks końcowy\" kupisz go w sklepie plastycznym , to taki przezroczysty lakier, pozniej juz mozesz myc taki kubek ile razy chcesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kliwer
Maluje farbami Vetro na szkle i mam problem, farba rozlewa się równomiernie, jest ok, po wyschnieciu pojawiają sie wtrącenia, nazywam je skwarkami, zaburzaja one gładkość i malunek nie do przyjęcia. Jak z tym wealczyć?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkam w małej miejscowości w której nie ma możliwości zakupu farb, w związku z tym mam pytanie : Czy jest możliwość zakupu takich farb i konturówek poprzez sklep internetowy? Chciałabym również spróbować malować na szkle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i-w-ona
Czy ktoś mógłby mi polecić farbki do malowania na szkle niedrogiej (najlepiej polskiej) firmy dostępne w internecie? Byłabym bardzo wdzięczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wawol_1983
witam, mam takie małe pytanie, jeżeli chciałabym stworzyć własny kształt szkła np. szklane płatki to jak je mam \"zdobyć\"/zrobić Chodzi mi o to zeby nie zamykać sie tylko w malowaniu na antyramach obrazków, kubkach czy wazoników... a tak a propos mogę tymi farbami pomalować porcelanowe talerze? Z góry dzieki za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam
czy do malowania porcelany te same farby sie uzywa co do malowania na szkle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetka113
Hej wprawdzie ja jeszcze nie zaczełam malowania na szkle, ale od dawna zbieram się już z tą myślą :) farby już zakupiłam firmy deco, i przyznam szczerzę, ze ja miałam sytuacje trochę ułatwioną, bo farby i inne akcesoria wybrała mi znajoma, u której pracowałam- świetna osóbka, która prowadzi własną galerię przedmiotu z różnymi świetnymi pierdółkami, ona też maluje filiżanki porcelanowe i z tego co mi wiadomo to są do tego przeznaczone inne farby, niż do malowania na szkle, o wiele droższe. Wciąż mam z nią kontakt więc gdyby ktoś czegoś potrzebował, to służę pomocą. Wkrótce ja wam się pochwalę moimi poczynaniami z malowaniem na szkle :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetka113
Witam ponownie, jak wczesniej wspominałam o moich zamiarach malowania na szkle, tak musze sie pochwalić, że już je realizuję:)nie powiem bym miala problem z rozprowadzeniem farb, ale za to mam problem z malowaniem konturówką:(te linie nie wychodzą mi zbyt pieknie. Są bardzo nie estetyczne, raz wychodzą mi zbyt grube a raz b. cienkie. Nie bardzo moge namalowac ładne kontury:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupie pytanie nowicjuszki
Czy najpierw maluje się kontury a potem wypełnia kolorem? Czy odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupie pytanie nowicjuszki
Bardzo dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×