Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
milka12

Jak mogę zaoszczędzić na pradzie i ogrzewaniu?

Polecane posty

Hej gasze za soba światło, oszczędzam wodę a jednak wciąż mam przeczucie, że mogłabym płacic mniej. Co jeszcze mogę zrobić, żeby zyjąc normalnie oszczędzić energię no i kasę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konkretne obcasy nie wchodzą
1 sprzet w klasie A++ albo A+++ to kilakdziesiat zlotych miesiecznie mniej 2. mycie w zmywarce a nie reczne 3. oszczedne gotowanie - pod przykrywka, pieczenie w piekarniku jedncozesnie miesa i zmieniakow itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjbk
na ogrzewaniu to tak jak my, nie grzać i ubierac sie cieplo. Tej jesieni jeszcze nie grzalismy, nawet jak bylo 0 stopni. W mieszkaniu jest 18-20 stopni, ubieram sie cieplo, czasem korzystam z kocyka i jest ok. Bedziemy grzac pewnie dopero jak beda minusowe temperatury. Zwrot za ogrzewanie za zeszly rok wyniósł ponad 500zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2321321321321
mozesz jeszcze n. wylaczac lodówkę, ona zuzywa ok. 1/3 energii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2321321321321
jak ja wam zazdroszcze takich temperatur bez grzania... Mam stare okna drewniane i u mnie to trzeba grzac jak jest ponizej 12 stopni, i tak mam ok. 18-20, a rachunek jeden dostałam na 2600 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprzęty klasy A++ odłączaj wszystkie ładowarki jak ich nie używasz pierz pełen wsad temperaturę ustaw na 40stopni, ręczniki i pościel na 60 jak masz coś bardziej zabrudzone namocz w misce i pierz normalnym cyklem (ja mam codzienny 60min) czajnik tylko gazowy, elektryczny wychodzi bardzo drogo w niedzielę zrób plan i pomyśl w czym będziesz chodzić przez cały tydzień, uprasuj wszystko za jednym razem-żelazko to prawdziwy pożeracz prądu włosów nie susz tylko pozwól im samym wyschnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmid
poważnie żelazko zżera dużo prądu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmmmmmmmmmxxmmm
Ja bym umarła, gdybym miała zerową temperaturę w domu. Palę cały rok, nawet latem wieczorami. Jestem zmarźlak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmmmmmmmmmxxmmm
Za prąd płacę 2000-5000 co drugi m-c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nazwiecie mnie skąpą i złą mat
latem wieczorami palisz? ja latem otwieram okna bo mi gorąco... w domu jest 25 stopni minimum przeciez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Simba-marumba
Kup żarówki ledowe;rzadziej odkurzaj-pralka,odkurzacz,czajnik el.itp ciągną najwiecej prądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adresatka nieznanaammmmmmmmmmm
Moze sie nie myj, chodz spac o zmroku, powinnas wtedy zaoszczedzic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jaeszce nie wlaczalam
ogrzewania, dogrzewam sie kominkiem( a spalam wszystko, co niepotrzebne i drewniane) mam ok 16 stopni, chodze w swetrach i duzo sie ruszam. Poscieli nie prasuje ( glownie z lenistwa) wystarczy dobrze naciagnac po praniu. Piore max na 40 ( bakterie gina i tak od 37 stopni podobno. biore co dzien prysznic ale króciutrki Zmywam w zmywarce Za kaloryferem ustawilam ekrany odblaskowe ( do kupienia w marketach)Wietrze bardzo intensywnie ( robie przeciag) i krotko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ,jndsj
16 stopni? masakra, ja przy 18 mam lodowata ręce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jestes poyebana, no
masz lodowate rece przy 18 bo jestes niedoyebana pinda, normal;ny czlowiek czuje sie najlepiej wlasnie w przedziale 16-20. 25 w domu to mają cieple kluchy, mameje i inne takie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bleeeeeeeeee
brak jej chłopa i dlatego z niej taki zmarzluch!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedroneczka1234
Na pradzie wymieniając zarowki na energooszczędne i gaszeni po każdym wyjsciu z pokoju, na krotkim otwieraniu lodowki, odłączaniu urządzeń z gniazdek jak nie korzysta się z nich akurat Ogrzewanie: nie przegrzewac, zmniejszac temp na noc i wychodząc z domu, zawsze wyłączać grzejniki podczas wietrzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cew we
cyt,: 1 sprzet w klasie A++ albo A+++ to kilakdziesiat zlotych miesiecznie mniej ALE BZDURA !! :D nawet rocznie nie bedzie takiej oszczednosci!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roztocza gina dopiero powyzej
45, a powazniejsze bakterie i wirusy od ponad 90 , to taki szczegol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonaaaaa
Z tymi klasami a to jedna wielka sciema i tak się nic nie zaoszczedzi. www.forum-bankowe.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wątek potrzebny każdemu, mnie też, bo jak każdy chcę płacić mniej. podoba mi się kampania tv o wyłączaniu prądu - do tej pory nie zwracałam uwagi na wszystkie palące się światełka. Prać muszę, tylko zastanawiam się nad zmywarką - czy to faktycznie oszczędniejsze rozwiązanie? u mnie zmywa min. godzinę, sama bym się szybciej uwinęła, bez tabletek, no, może z większą ilością wody....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krecik88
Wyczyttałam w necie, że korzystanie z wygaszacza ekranu nie zmniejsza zużycia energii. Wystarczy dezaktywować funkcję wygaszania, wówczas po ok. 10 minutach nieużywania monitor się po prostu wyłączy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zarejka
Z klasami to może i ściema, ale jak pralka na przykład ma silnik direct drive a lodówka kompresor linearny to na bank można zaoszczędzić. Jak ktoś wymienia sprzęt to za takim właśnie powinien się rozejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weroonika
polecam przeczytać ciekawy artykuł http://energia123.pl/ na temat jak zaoszczędzić na prądzie, stosując się do tych rad na pewno wyjdziecie na plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajedna123
ja place miesiecznie 58 zl prad ,za gaz 45 zl-2 osoby,2 laptopy chodza non-stop po 10-12 godz,lodowka,pralka [2 razy w tygodnu].Wywalilam z domu wszelkie elektryczne czajniki,frytownice.Kuchenka z piekarnikiem na gaz,junkers na ciepla wode,ogrzewanie kominek plus piecyk japonski na nafte.Nie lubie prasowac,rzadko kiedy ur*******m te 2000 W. I mieszcze sie w 100zl.Znajome kochajace prasowac nawet majtki,reczniki placa po 150 zl za sam prad miesiecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie dobrym rozwiązaniem okazała się zmiana dostawcy energii elektrycznej. Wcześniej żadne zabiegi ani wymiana sprzętu nie przyniosły oczekiwanych rezultatów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślę, że zmiana dostawcy prądu jest dobrym sposobem. ja płaciłam kolosalne rachunki. odkąd przeszłam do novum płacę 10-20 zł mniej każdego miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgadzam się. Novum jest okej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 złotych oszczędności przy kolosalnych rachunkach, to chyba gra nie warta świeczki:). Co za różnica, czy zapłacisz 2550, czy 2560? Weźcie jakieś słowniki zakupcie pracownikom od spamowania, bo nie znają znaczenia podstawowych słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×