Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czeresienkaa

Jak odstraszyć szpaki???

Polecane posty

Gość czeresienkaa

Zaraz mi całą czereśnię obeżrą :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robię tak - wyciągam z kasety VHS taśmę i wrzucam na drzewo, dużo. Na razie działa ( 2 rok) choć, kto wie, może się przyzwyczają. Słyszałam też o wieszaniu płyt, ale tego nie próbowałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powieś kilka kolorowych
wiatraczków dla dzieci :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czeresienkaaa
Dzięki :-) Wiatraczków nie mam, ale tasmę mogę poświęcic.Może puszki po piwie? Brzęczą też :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waldi
Mam nową wiatrówkę Kolter 44 z lunetką-super-naprawdę działa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olekkoloikiu
To fakt najskuteczniejsza wiatrówka ja mam lidera 44 też z lunetką działa doskonale, nie trzeba ściągnąć wszystkich wystarczy kilka (wbrew pozorom to bardzo inteligentne ptaki) jak sie zorientują że ich kompani spadają regularnie z drzewa to wynoszą sie w inna okolicę (np wyżerają mojemu sąsiadowi truskawki :D) i na dłuższy czas mam spokój co jakiś czas zapominają i wracają ale wtedy jeden strzał odświeża im pamięć na długo :0 słyszałem też że udomowienie sobie szpaka pomaga bo wtedy ten jeden szpak ochrania nasze owoce przed innymi :) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli drzewo nie jest duże, można narzucić na koronę specjalną sieć - do nabycia w centrach ogrodniczych. Sieć jest lekka, plastikowa, niedroga i chroni skutecznie czereśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baiała
Ale jak odstraszyć te co siedzą na domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwas
szpak jest pod ochroną!!!można straszyć, ale nie zabijać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weź dwie
pokrywki od garnków i zacznij walić, na pewno odlecą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga7370
a jak je odstraszyc by nie jadły truskawek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dj34hurf
na truskawkach sąsiada zazwyczaj dziala trutka na szczury :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga7370
mam truskawki i szpaki zjadają nawet nie dojrzale co mam robić.? prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veronna
Szpaki nie są terytorialistami. Można mieć dużo szpaczych budek nawet na jednym drzewie - chętnie mieszkaja w takich koloniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodą szpaka
Kupić pistolet na wodę (w okresie przed Wielkanocą) albo użyć węża ogrodowego z końcówką z regulowanym strumieniem wody i "strzelać" do nich wodą. Po 2 dniach polewania szpaków wodą uciekają na mój widok, zanim wystrzelę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stuard
nic na szpaki nie działa one sie po prostu nie boją chodze klaskam gwizdam strzelam petardami i nic prosze o pomoc bo prubujemy juz wszystkiego wieszanie płyt taśmy itd. nic nie daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodą szpaka
woda najlepsza :D Można spróbować złapać jednego szpaka i nagrać na magnetofon jego krzyki - a potem puszczać co jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze ktos wie jak odstraszyc sroki i synogarlice? na mojej ulicy chyba mieszka ich z 1000!!! sroki dobijaja mnie swoim skrzekiem a synogarlice tak pohukuja, ze juz nie mam sily 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pamietam jak za szczeniaka nie lubilalm chodzic na dzialke...dlaczego? sposob sasiadow na odstraszanie ptakow? ---zabijali ze dwie wrony w zaleznosci od wielkosci dzialki...i nabijali na kij, ktory byl wbijany np w poletko truskawek.....ochyda....ponoc dzialalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malt
Macie ludzie niezłego hopla. To jest znęcanie się nad zwierzętami .Powinniście dostać od straży miejskiej takie mandaty żeby się wam odechciało truskawek i czereśni na całe życie.Ale na głupotę jeszcze niestety nie wymyślono lekarstwa.A ztych wiatrówek to strzelcie sobie najpierw w czolo.,zanim je jeszcze uzyjecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malt -->>> coś późno się obudziłaś (łeś), bo szpaki właśnie szykują się do odlotu, aczkolwiek problem głupoty pozostanie do następnych czereśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość romsie
No tak..... szpaki to już historia, ale sroki to jest temat jeszcze aktualny. Podobno są pod ochroną. Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kik7
do mnie na przylatuje całe stado szpaków i z ziemi wyjadają robale a jabłka dziobią tylko te nadpsute lub te które spadły na ziemie. Gdy jest sezon na wiśnie to zostawiają je w spokoju a sąsiadom wyjadają czereśnie tylko z jednego drzewa (zadziwiające!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zi1bi
Zdaje się , że koniec z ich ochrona ! Bo jak tak dalej pójdzie to, żeje będziemy chronic - to będzie tak samo jak z lisami ! Już teraz z tysięcy szpaków w jednej okolicy w następnym roku zrobi sie miliony ! Więc najlepsza jest wiatrówka - strzał kontrolny w potylicę i po problemie - jestem zdania jak kilku przedmówców, zestrzelic kilka szpaczków to się reszta nauczy żeby w danym rejonie nie przebywac !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stefan18
popieram rozwiązania siłowe - wiatrówka. otóz z opowiadania znajomego działkowicza wynika jedno spostrzeżenie . dwa lata temu w sezonie zdjął 18 sztuk rok temu 6sztuk a pilnował jeszcze dokładniej.w tym roku zobaczymy. Wniosek jeden i oczywisty metoda skuteczna i nie taka drastyczna jakby sie wydawało, nie są głupie (szpaki) i tam gdzie naprawde poczują się zagrożone nie przylatują. I tak jak komunikują sie do grupowych nalotów na żer ,tak i w tej sprawie najprawdopodobniej przekazuja sobie cynk,bo omijają nieprzyjazny teren dużym kołem. Co do drugiego wątku humanitaryzm to powiem jedno ,przegięcie szkodzi zawsze --wrony sroki ochrona. a co one wyprawiają wróbli coraz mniej zająca w tym roku nie widziałem --mieszkam na wsiL Lisów zato ze 20 -to to jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BooS NISZCZYCIEL
Granata pod drzewo ale odbezpiecz i po 6 sekundach masz spokój na zawsze!!! he he he he :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rooky1234
Malat ------>>>>> Jak byś miał 2 czereśnie 19 letnie i w ciągu tygodnia ogryzły by ci w 95% drzewa , owoce jeszcze nie dojrzałe to byś zmienił zdanie na ich temat !!!!! Sam sobie w łeb strzel a czereśni i tak nie będziesz miał :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rooky1234
Z moich obserwacji wynika że szpaki tubylce w ogóle sie nie wyprowadzają na zime :(:(:(:( :(:(:(:(:(:(:(:(:(:( Mieszkają poprostu cały czas!!!!:(:( A gdy skończą sie czereśnie biorą sie za pożeczki !!! :(:(:(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wir223
James Bond i szpaków nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robak0825
Tylko wiatrówka ja mam kaliber 5,5mm cos pięknego jeden po drugim lecą na ziemie jak tak dalej pójdzie to wszytskie wybije:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×