Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćsalonowy

Jak ożywić nudny salon, foto, prośba o poradę

Polecane posty

Gość gośćsalonowy

Hej, prosiłabym o sugestie jak ożywić ten nudny salon widoczny na zdjęciu poniżej. Niestety jakieś większe inwestycje nie wchodzą w grę; chodzi mi bardziej o kolor dodatków np. poduszki na sofę, zasłony, podkładka lub świece na stół. Największy problem mam z zasłonami. Myślałam o turkusie ale trochę boję się zainwestować w intensywnie turkusowe zasłony. Sofa jest ciemnoszara z białą wstawką na dole. Może szare zasłony pasujące do sofy a poduszki w kolorze? Będę wdzięczna za wszelkie sugestie. Zdjęcie poniżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodać jakiś kolor, zaczynając od zmiany tych bezjajowatych zasłonek. Widziałabym np. pasiaste, krem z pistacjową zielenią czy krem z pomarańczowym. Powtórzyć kolor na jaśkach (możesz też poszukać/uszyć takie o ciekawym kształcie, np. łezki), tej podkładce na stole... Plus jakieś wyraziste roślinki, np. juka przy oknie, bluszcz oplatający ten obrazek (a ogólnie jak do obrazka nie jesteś przywiązana to go zmienić, np. na taki z kilku części i bardziej kolorowy - będzie dynamiczniej) Na stoliku pod tv kula z sukulentami, bonsai, małe świeczki z fajnymi podstawkami, czy kolorowa miska z owocami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grażynka1234
miałam kiedyś podobną zagwozdkę: wchodząc do mojej kawalerki zaczynałam ziewać już od progu - tak szałowo w niej było :-) Nacisk kładę na słowo "było". A wystarczyło niewiele: pomalowałam jedną ścianę magnatem, używając efektu niestandardowego pergameno (tutaj można zobaczyć: https://www.youtube.com/watch?v=bijLjpQyp1A), kupiłam piękne poduchy, kilka bibelotów... I to wsio :-) Moim zdaniem warto postawić na jakiś mocny, oryginalny akcent kolorystyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem salon jest bardzo ładny i elegancki. Wydaje mi się, że problemem jest oświetlenie. Nie wiem, czy to wina zdjęcia, czy tak naprawdę jest, ale wygląda to trochę ponuro. Pomyśl nad zmianą oświetlenia na bardziej jasne, dające więcej światła. Może ten artykuł Ci się przyda http://mebleportal.pl/oswietlenie/0/42/co-nalezy-wiedziec-wybierajac-oswietlenie-do-domu-.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim zasłony. Wyrzuć te firanki. Daj zasłonki w intensywnym kolorze, moze w pasy. Obrazek zupełnie tu nie pasuje. I stolik nakryj ładnie pełnym jasnym obrusem, i przestaw go krótsza strona do ściany.postaw na nim świeczniki lub inne dekoracje, wazon czy wazę. Postaw na jeden decydujący kolor i drugi dopełniający. Lub kontrastowy. Np. Granatowo szary + żółtopomarańczowe tonacje. Ściany neutralne , drobne dodatki intensywniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I k********a jak zwykle na tym forum, dwie normalne odpowiedzi a reszta debilny spam... się odechciewa pytać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wnętrze jest prześliczne :) moim zdaniem ożywiłaby je może jakaś tapeta, widziałam w katalogu Flugger'a "Botanic Garden" piękne kwiatowe , wiosenne propozycje tapet : http://flugger.pl/Farby/Tapety/Botanic_Garden.aspx np. w kolorze lekkiego turkusu lub fioletu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz umalować na nowo ściany, może nowy dywan, dodatkowo to co najważniejsze ładne nowe meble. Ja niedawno remont miałam i kupowałam w http://www.meblesosnowe.eu/ piękne drewniane meble a nie jakieś sklejki. Wygląda to ślicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emilia1985
Ja bym dodała jakieś gustowne meble. Pomysłów na nie możesz poszukać na http://www.lofthe.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boze naprawde sam spam, porazka. Autorko masz ladny salon ,zmien zaslonki , kup ladne poduchy na kanape, swieczki kwiatki i bedzie git, pomysl o obrusie lub ladnych podkladkach. Kolor bedzie pasowal kazdy, zalezy jaki lubisz. Ale nie kupuj szarych zaslon ozyw to wnetrzne jakims kolorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy zamawiał ktoś cokolwiek z salonu Max-fliz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim pozbyc sie tych firanek, bo zupelnie nie pasuja do takiego nowoczesnego stylu. Kwiat koniecznie w duzej stojacej donicy na podlodze, w zadnym wypadku bluszcze wijace sie po scianie i o zgrozo oplatajace obraz - jak to ktos wczesniej proponowal, tak robilo sie za prL-u. Moim zdaniem nie trzeba uzywac intensywnych kolorow by ozywic wnetrze. Ja osobiscie nie lubie krzykliwych kolorow w mieszkaniu bo wydaja mi sie nieeleganckie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tutaj znajdziesz masę inspiracji jak ożywić nudny salon: www.tekstylialand.pl, a właściwie odpowiednie produkty, dzięki którym można uzyskać wspaniałe efekty w domu, mieszkaniu. Dzięki artykułom z tego sklepu mój dom wygląda po prostu wspaniale! Zakupiłam tam ciekawe obrusy (mają wiele kolekcji), poduszki dekoracyjne w wyjątkowe wzory i zasłony szyte na miarę, perfekcyjnie dopasowane do moich wnętrz. Pracownicy tej firmy mają doświadczenie w branży tekstylnej, w oferowanych przez nich produktach przejawiają się współczesne trendy wzornicze. Naprawdę warto u nich zamówić tekstylia, bo one na pewno odmienią Twoje wnętrze, tak jak to stało się u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oświetlenie potrafi wiele zdziałać :) zobacz sobie np na ofertę elektryczni.com mają duży wybór lamp w szerokim przedziale cenowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znam ten sklep, mają ogromny wybór oświetlenia i niezłe ceny. i promocje też dośąc często więc można fajne rzeczy upolować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ożywienie salonu można wykonać na wiele sposobów. Warto zastanowić się nad wyeksponowaniem ścian czy sufitów. Idealnie nada się do tego sztukateria. Różnorodne kształty pozwalają na wpisanie się w każdą stylistykę wnętrza. Można zastosować panele dekoracyjne 3D , panele ścienne czy listwy ścienne do wyeksponowania ścian. Aby urozmaicić przeważnie pusty sufit można zastosować listwy sufitowe czy rozety. Ciekawe oświetlenie również ożywi salon. Zastosowanie faset oświetleniowych z taśmami LED stworzy klimat we wnętrzu :) Sztukaterią można tworzyć ciekawe dekoracje. Zaletą jest lekkość, łatwość montażu, możliwość malowania oraz łączenia z innymi materiałami (drewno, cegła czy kamień) czy dekoracjami (obrazy, zdjęcia, tapeta dekoracyjne) dzięki czemu wnętrze nabierze niepowtarzalnego charaktery i stylu :) http://www.wmb.pl/galleries/214/02_1363956195.jpg http://www.wmb.pl/wizualizacje/pad_01_1410516405.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W takim razie odsyłam Cię na stronę firmy www.tekstylialand.pl. Mają m.in. wyjątkowe, wielobarwne, w niebanalne wzory firany, zasłony, pościele, narzuty, obrusy, poduszki, pokrowce. Ja już sobie zamówiłam od nich kilka rzeczy i naprawdę wyglądają wspaniale we wnętrzu. Na pewno u nich coś dobierzesz do Twojego salonu. Ich tekstylia są porządne i ceny mają niezwykle atrakcyjne. Teraz jest w ogóle jakaś fajna wyprzedaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania199211
Poczytajcie o naklejkach na ścianę. Wyglądają świetnie. Idealnie wkomponowują się w wystrój pomieszczenia http://www.polskatimes.pl/artykul/3655980,lampy-zegary-i-naklejki-jako-dekoracje-scienne-kreatywny-wystroj-wnetrz,id,t.html :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćeddka
odważniej ale i bardziej elegancko wyglądać będzie kamień na ścianie w salonie np stone master i loft brick biały do ciemnych mebli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka. Dziękuję za wszystkie oferty przedstawicieli, szczegolnie osobie ktora proponowała kamień dekoracyjny, mimo iż, takowy zdobi już moj salon co widać na zdjęciu :) Co do firanek to oczywiscie wzor tymczasowy, posagowy od mamy. Zaslony wiem, ze są do bani, dlatego do zdjecia chowalam je za firanką. Co do zmian to: zakupilam ciemnoszare zaslony z materialu blackout, firankę z woalu sable (nie moglam z niej zrezygnowac bo mam blok na przeciwko). Okno w tej chwili wyglada super wedlug wszystkich mieszkańców. Na stole pojawil sie turkusowy bieżnik ale uzywany jako podkładka, swiece 3 sztuki roznych rozmiarow ( amarantowe i biale na bialej porcelanowej podstawce) oraz kwiat (najpierw bialy storczyk a teraz wrzosy). Duzy kwiat jest rowniez na szafce rtv obok tv. Na sofie pojawily sie turkusowe poduszki. Oswietlenie jest okay, niestety zdjecie tego nie oddaje. Jesli ktos bedzie bardzo zainteresowany to wrzucę fotkę po zmianach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×