Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość anna jazdek

Jak ożywić taras?

Polecane posty

Gość anna jazdek

W czerwcu przygotowuję imprezę urodzinową dla mojego męża. To będzie niespodziana. Impreze chciałabym zrobić na tarasie, ale jest on w fatalnym stanie. Co zrobić? Taras jest chyba z sosny, ale sama nie wiem. Nie chce pytać męża bo nabierze podejrzeń. Jest teraz na w delegacji, wiec moge śmiało zacząć przygotowania. Doradźcie co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w fatalnym stanie czyli jakim? pr****ieje? Wynajmij ekipę żeby zrobili nowy a facet się ucieszy że sam nie musi młotkiem dziobać. To lepsze od imprezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może kup bażanta albo, o najlepiej, kup pawia, to taki bardzo kolorowy ptak z barwnym, pięknym wachlarzowatym ogonem :) przywiążesz go do barierki i na pewno ożywi taras oraz goście będą zachwyceni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karol pawlicki
Ale co dokładnie masz na myśli, że jest w kiepskim stanie? Musiałabyś dokładniej opisać, bo z tego nie wynika nic. Rownie dobrze może wystarczy go umyć i będzie ładnie wyglądał, co? Więcej info prosimy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajne meble, donice . Pomysłów jest dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak jest z sosny to może wystarczy przeszlifować papierem ściernym,ściągnąć brzydki lakier i nałożyć nowy, lakierobejcę np. ładnie wygląda zielona.Poustawiać donice z kwiatami,powiesić skrzynki z kwiatami.Ustawić ładne wiklinowe kosze z kwiatami.Zamontować lampy solarne wiszące(lampiony)takie stylowe,retro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znam zaklęcia które ożywiają zdechłe psy i koty a raz udało mi się nawet z chomikiem ale z tarasem będzie ciężko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No, takie zaklęcie to wagę złota. Ale jak się przyłożysz, to i taras ożywisz :) A bez zaklęcia? Drobiazgami - świczniki, możesz zrobić ze słoików osłonki, ładne donice z kwiatami, kup komarzycę, petunię czy surfinię, bo one mocno się rozkrzewiają i spływają kaskadą, przyciągając wzrok, donic możesz poszukać w domu (wszystko się przyda), w okolicznych sklepach ogrodniczych lub sklepach internetowych. Ostatnio widziałam na http://ogrodolandia.pl/donice-ogrodowe ze sztucznego kamienia. Były drogie, ale może warto poszukać inspiracji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania marecka
Musisz go wyczyścić, pomalować tj. zaimpregnować. Ustaw jakieś donice z kwiatami, odpowiedni zestaw na zasadzie stół + krzesła i to chyba zdecydowanie wystarczy. Widzisz potrzebę instalowania czegoś więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrianna kamic
Jak najwięcej zieleni, optymalnie jeśli będzie zainstalowane odpowiednie oświetlenie, kolejny krok to wprowadzenie nowych mebelków. Taras powinien być odpowiednio pomalowany, wyczyszczony. Obawiam się, że w tak krótkim czasie więcej nie da się załatwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta pawlik
Może jakieś kolorowe zasłony tam umieść? Ewentualnie jakieś dodatki, zawieś donice? W tym kierunku staraj się iść, aby tylko nie było drogo, a jednak efekt tego całego działania był zdecydowanie zadowalający. Czy tak nie będzie lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
meble, najlepiej jakies ratanowce, widziałem juz raz takie super wielkie fotele do siedzenia z ratanu, wyscielane materiałem na siedzisku mysle ze to dobra opcja by wniesc troszeczke zycia na twoj taras

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Anno, pomysł fantastyczny i nietuzinkowy, zatem do dzieła! :)Zacznij od porządnego oczyszczenia tarasu z kurzu, błota, piasku i liści. Następnie w zależności od wielkości tarasu, możesz go zeszlifować szlifierką (jeżeli nie masz, nie kupuj, możesz wypożyczyć w specjalnie przeznaczonych do tego punktach, lub dyskretnie podpytać znajomych kolegów czy mają. Jeżeli nie miałaś jeszcze do czynienia ze szlifierką, poproś kogoś o pomoc. Łatwo można zniszczyć taras. Innym rozwiązaniem jest zlecenie wycyklinowania takiej podłogi Panu, który się tym zajmuje. Malowanie pozostawmy Tobie. :) W zależności od użytego produktu możesz malować pędzlem lub wałkiem. Moje propozycje to: Bondex Extreme Oil – olej do tarasów. Gwarantuję Ci, że po imprezie nie będzie na nim śladu i razem z mężem będziecie się nim cieszyć przez długi czas! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna jazdek
Hehe... a czy jestem w stanie sama pracować szlifierką w momencie kiedy nigdy wcześniej się tym nie zajmowałam? Efekt ma być upiększający, a nie niszczący taras - proszę o całkowicie obiektywne odpowiedzi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makalerski
hehe... moim zdaniem nie jesteś. Szlifierka jak każda inna maszyna wymaga jakiegoś doświadczenia zanim człowiek sam zacznie się tym zajmować. A jeśli nie masz choćby smykałki do tego, do tym bardziej bym się nie zabierał za takie operacje - możesz ten taras jedynie bardziej zniszczyć. Chyba nie o to chodzi, co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na zewnątrz dobrze prezentują się naturalne ozdoby - kwiaty w dużych donicach. Na tarasie efektowne są hortensje, które będą Wam służyć przez dłuższy czas, jeśli będziesz o nie odpowiedni dbać. System automatycznego nawadniania na pewno w tym pomoże. Świece na pewno dopełnią dekoracje kwiatowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hatuszek
Szlifierka to nie jest zabawka dla kogoś, kto nigdy tego nie robił, tj. nie zaczyna się zabawy od własnego tarasu. Inna sprawa, że słaba kobieta może mieć problemy z taką pracą, zresztą - nie jeden facet jak dla mnie może z nią mieć spore problemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lubomiła
Coraz więcej można spotkać na tarasie takich ciekawych podświetleń donic, stopni oświetlonych delikatnie taśmami led- http://ledtrends.pl/pl/c/Kolorowe-Tasmy-LED/72 Znajomi mają takie, co np. mogą sobie kolory zmieniać. A że wszystko mają zaaranżowane w kolorze bieli- daje to ciekawe efekty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no własnie taśmy LED albo innego typu oświetlenie zewnetrzne to doskonały sposób, aby taras czy nawet balkon jak w naszym przypadku się to sprawdziło, nabrał charakteru. U nas sa takie lampki - http://koma.lux.pl/modern/Garota-oprawa-zwieszana-zewnetrzna-IP55-1x9w-led-grafitowy-brazbrazowy,pid,9,shcatid,44,shprid,34429.html i wieczorem wyglada to rewelacyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz pomyśleć o jakimś oświetleniu na tarasie. Bardzo fajne rozwiązania mozna znaleźć w ofercie http://aurorats.pl/, więc jeśli masz trochę czasu do urodzin męża, to może warto pomyśleć o takiej małej inwestycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uwazam, ze oświetlenie to dobry pomysł, bo tworzy naprawdę fajny klimat. Ja w zeszłym roku kupiłam kilka lampek, ale co najważniejsze w końcu zrobiliśmy remont tarasu. Posadzka była już bardzo zniszczona, ale maż znalazł tę firmę http://www.julispec.pl/ i bardzo fajnie wszystko zrobili. Warto też zainwestować w duże donice, moim zdaniem bardzo efektownie to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dekoracje wedle uznania. Ja jednak jestem zdania, że z ozdób najlepiej jest wykonać jakieś designerskie oświetlenie. Dziś jest wiele produktów, które można zrobić i które doskonale się przydają przy różnych okazjach. Np. taśmy led - nimi można okleić jakieś konkretne elementy. http://meblownia.pl/category/akcesoria-meblowe-oswietlenie-tasmy-led Fajne są też ozdobne dekoracje ogrodowe. Świetnie sprawdzają się na różnego rodzaju imprezach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też uważam że odpowiednie oświetlenie może fajnie ozdobić taki taras, a mały remont przecież na wiosnę wskazany;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vincet68
Zastanów się nad jacuzzi :) Mamy model z poolsfactory i jest super, mogę śmiało polecić. www.landing.poolsfactory.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jezeli masz odpowiednie fundusze to może po prostu zmienic drewno na inne, jakies jasniejsze i do tego dobrac dodatki. Jeżeli chodzi o swietne deski to śmiało mogę polecic www.global-biznes.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bitebox
Jak wanna spa to od starpool!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×