Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MaziQ333

jak robicie spaghetti? KOCHAMY spaghett?i CZY TO JUŻ RUTYNA?

Polecane posty

dajecie mięso czy nie? kupujecie gotowy sos z knora czy własna opcja? napiszcie :) każy inaczej gotuje :) dajecie ser do sosu czy posypujecie dopiero przed podaniem? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość likto
sos kupny,30 dag miesa mielonego,moze byc indycze Na talezu posypuje serkiem A sos knorr najczesciej Czasem lowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na patelni podsmażam posiekaną cebulę i czosnek.Dodaje mięso mielone.Smaże aż mięso zbrązowieje i odparują z niego płyny.Dodaje zmiksowane pomidory z puszki.Przez chwile dusze (niekeidy w razie potrzeby zagęszczam).Później to juz tylko oregano,sól ,pieprz i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smażę mięso mielone dodaje pomidory krojone z puszki i wszystko posypuje przyprawą ( specjalna mieszanka ziół do spaghetti bolognese nie pamiętam z jakiej firmy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guci by guci
ja dodaje oliwki..bron cie panie boze..nigdy gotowy sos...swierze pomidory...badz domowy przecier...i dopiero wtedy jest smak....w zyciu nie zorobie z miesem drobiowym..za ch...a... to tak jak salami drobiowe....co to jest?......czosnek, bazylia...oregano...sama natura....ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makaron , szerokie wstążki < durum , dobry jakoścowo ugotować all dente .Szpinak najlepiej świeży , ugotować w osolonej wodzie < chwila> a nastepnie poddusić na maśle z zabkiem rozduszonego czosnku < moze być szpinak mrozony> doprawić do smaku solą. Używam morskiej , grubozmielonej. Na dużym talerzu kladziemy porcję makaronu. polewamy oliwą z pestek winogron , moze być z oliwek ale ja gustuję w tej pierwszej ze wzgledu na jej neutralny smak. Potem szpinak , który przykrywamy plastrami mozarelli lub z\\wykłego sera. Na to wsystko kładziemy kilka zielonych lub czerwonych oliwek i pokrojone w plastry pomidory < tak na około by potrawa wygladała kusząco> Na koniec szczypta świeżozmelonego kolorowego pieprzu i szczypta soli na pmidorki i czmych na chwilkę do pekarnika lub mikrofali. smacznego!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lori23
oo maxmara, dobry przepis. tylko jak dla mnie to bez oliwek, bo nie cierpie tego smaku... ale cala reszta przepisu genialna, chyba sobie dzisiaj zrobie cos takiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spaghetti moge jesc ze wszystkim, uwielbiam nawet tylko z oliwa z oliwek i z czosnkiem, a najczesciej robie tak Princpolo, choc czesto daje tez jeszcze papryke, pieczarki, czasem fasole z puszki... Lepiej kupic pomidory w puszce niz gotowy sos, tak samo szybko sie robi sos, a mniej chemii :) Albo spaghetti z bialym sosem: podsmazyc troche boczku z cebulka, a potem mleko, posolic, wbic jajko, mieszac az sie zetnie, dodac makaron, wymieszac. opcja tlusciejsza: smietana zamiast mleka. Na koniec ser zolty. 5 minut i gotowe (oczywiscie plus ugotowanie makaronu najpierw :P) Lub spaghetti ze szpinakiem i sosem beszamelowym... spaghetti z owocami morza... mozna je jesc wlasciwie z czymkolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje ulubione makarony to: - papardelle z borowikami - garganelli z cukinia i lososiem - putanesca :D (sos pomidorowym, anchois, chili, kapary, oliwki, natka pietruszki, swieze ziola - oregano, parmezanem) - carbonara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autowyzwalacz123456789
Uwielbiam spaghetti, mieso mielone tylko wolowe (czyli takie jakie powinno byc w prawdziwym spaghetti) cebula, czasem pieczarki do tego pomidory z puszki lub gotowy sos ale bez konserwantow (moj ulubiony dolmio) do tego duzo czosnku i bazyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40-latka
świeża papryka w kosteczkelub marynowana.lub korniszon tez zmienia smak..można dodac do duszącego sie mięsa śmietanę...spaghetti ma różne wariacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobitki ja kocham również spaghetti Carbonara(czy ja To dobrze napisałam?) Jednak niestety zazwyczaj smażę tylko boczek a reszta z proszku.Czy ktoś da przepis na prawdziwy makaron bez proszku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40-latka
przeczytaj wypowiedzi..sa trafne wskazówki..a reszta rzecz gustu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię spaghetti na wiele różnych sposobów. Ostatnio przez przypadek wyszło mi coś pysznego. Oliwa z oliwek, ząbek zmiażdżonego czosnku i łyżkę suszonych pomidorów z bazylią i czosnkiem Knorra podsmażam i dodaję do tego makaron.Nakładam na talerz i posypuję startym serem. Zrobiłam to też z makaronem Farfalle. Makaron i ser dałam dwuwarstwowo, tak, że tego sera było bardzo dużo. Pycha!!!!! Te pomidory Knorra mozna znaleźć w niektórych sklepach na półce z przyprawami w plastikowym słoiczku. Uwielbiam również spaghetti z pesto domowej roboty: Doniczka bazylii, dwa ząbki czosnku, garść uprażonych orzechów piniowych, starty żólty ser, oliwa z oliwek, sól, pieprz. Można to wszystko zmiksować blenderem, ale najlepsze jest jednak utarte w moździeżu. Zajmuje to tylko kilka minut. W orginalnym pesto dodawany jest ser pecorino romano, u nas prawie nie do kupienia. Może być też parmezan. Ja osobiście lubie pesto łagodne i dodaję Taki ser jaki mam akurat w domu i zawsze jest dobre. Oliwę dodajemy na końcu w takiej ilości aby konsystencja pesto była półpłynna. Robię też pastę pesto na kanapki. Dodaję więcej sera. Kanapka z takim pesto i pomidorem to poprostu niebo w gębie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez polecam makaron z pesto, pyszne, lekkie i szybciutko sie robi. a carbonare robie tak: gotuje makaron, w miedzyczasie podsmazam boczek, w miseczce mieszam +/- 200 ml slodkiej smietanki (18%) i 2 zoltka, dodaje od razu tez soli, pieprzu i ze 2 lyzeczki tartego parmezanu. jak makaron sie ugotuje, to go odcedzam, wrzucam goracy spowrotem do gara, dorzucam boczek i zalewam smietana z zoltkami, a potem szybko i dokladnie mieszam, tak, zeby sos oblepil caly makaron. najwazniejsze, to zeby po wlaniu smietany z jajkami nie stawiac garnka na duzym gazie - jajka sie zetna i bedzie jajecznica a nie carbonara. ja na poczatku nie zapalam gazu wcale. wlaczam po chwili taki minimalny na najmniejszym palniku, ale zdejmuje, jak tylko zaczyna sie za mocniej zagotowywac. proporcje na mniej wiecej 3/4 paczki makaronu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naprawdę fajne przepisy :) a powiedzcie mi co to za Carbonara? kupiłam z Knora i nie wiem jakie to jest do nie robiłam jeszcze :) a dobre to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łojezu!! wyrzuc ten syf knorra, nie mam nic przeciwko sosom z paczki, ale ten jest naprawde paskudny, fu, wieksze ohydztwo ciezko znalezc. carbonara jest pyszna, ale robiona ze smietany, jajek i boczku. delikatny smak, jesli lubisz sosy smietanowe to na pewno bedzie ci smakowac. wyzej podalam przepis (zamiast parmezanu mozesz dodac troche zwyklego zoltego sera, nie badzmy tacy drobiazgowi ;) ) i jeszcze wyzej jest podana stronka z podobnym przepisem. polecam, ale wyrzuc ten paczkowany syf, bo tylko sie zniechecisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenda
Dziewczyny, nigdy sos z proszku!! Wystarczą pomidory z puszki (nie mają żadnej chemii!) i trochę bazylii i oregano. Pycha! A moje ulubione to carbonara ale nie z boczkiem tylko z owocami morza. Też jest proste w przygotowaniu. Carbonarę robię podobnie jak wcześniejsze wpisy i dodaję rozmrożoną na patelni mieszankę owoców morza - krewetki, kalmary i małże. Mniam..... A można też jeszcze prosciej. Bez sosu Carbonara tylko sam makaron na oliwie plus te owoce morza i jakieś zioła, sól, pieprz. Kurczę, chyba już wiem co dziś na obiad :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię tak spaghetti carbonara: podsmażam boczek,potem dodaję do tego boczku śmietankę do sosów i zup np.Laciatą,nie dopuszczam do tego,żeby się zagotowała,potem do tego dodaję żółko i chwilę tak gotuję.Oczywiście sól i pieprz do smaku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1) Z sosem pomidorowym - pomidory zwieże albo z puszki, ladnie się rozpaćkają w garnku, do tego kapka oliwy, czosnek, bazylia, sól i pieprz do smaku - pycha. musi być lekko kwaskowe. Na to można dać nieco żółtego tartego sera :) 2) Z sosem śmietanowym - kremówkę zagotujemy, doprawiamy solą i pieprzem, vegetą, można dać kostkę rosołową, chwilę gotujemy i już :) Na wierzch koniecznie zielona pietruszka, a do sosu można tez dodać surowe pieczarki pokrojone na kawałki. 3) Szpinak wrzucamy (mrożony) na patelnię, jak się rozpadnie dodajemy śmietanę, czosnek i przyprawiamy do smaku - uwaga, sól wyłazi dopiero po jakims czasie wiec lepiej dać mniej i dosolić już na talerzu 4) Małą cukinię (chudą) kroimy na plasterki, nie trzeba obierać, wrzucamy na gorący tłuszcz. Dodajemy czosnek. Smażymy na złoto, dodajemy śmietanę, doprawiamy vegeta lub kostką rosołową i już. Nigdy nie zagęszczam mąką bo nie przeszkadza mi że sos jest rzadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NorthernStar
ja uwielbiam spaghetti z pesto. niby prościzna, ale dodatki zmieniają wszystko. można z pomidorkami koktajlowymi, z piersią kurczaka z grilla, próbowałam nawet z jajkiem sadzonym :) najwazniejsze to dobre pesto, bo z dobrą bazą wszystko się ida:) osobiście używam pesto z La Selvy, bo jest ekologiczne i nie ma tam żadnych konserwantów, wiec jest w 1000% naturalne, ale czasem skuszę się tez na lidlowskie, tez nie jest złe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Carbonara - ale taka po naszemu. Podsmażam boczek z drobniutko posiekaną cebulą - na złoto. Osobno gotuję makaron na półtwardo, odcedzam i wrzucam na patelnię z boczkiem. W miseczce obok mieszam dwa rozbite jajka z tartym żółtym serem typu parmezan, zalewam jajkami makaron z boczkiem, mieszam i podgrzewam żeby jajka się lekko ścięły, posypuję całość natką pietruszki. Cięęężkie i kaloryczne ale po całodniowej, wyczerpującej wycieczce nie ma nic lepszego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bolognese z bardzo dobrej jakości mięsem wołowym od http://cezan-ubojnia.pl/ i dużą ilością sera żółtego. <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kocham i nigdy nie przestane kochać spaghetti :) Makaron jest podstawą , musi być smaczny i koniecznie z pszenicy durum. Uwielbiam primo gusto, nigdy mi się nie skleił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×