Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gryzelinka

jak robicie żurek?

Polecane posty

chodzi mi o taki żurek z wykorzystaniem gotowca z butelki lub torebki- bo z pewnością sama nie będę kisiła żuru. Zależy mi także na jak najbardziej dietetycznej wersji tej zupy :) Ale najwyżej nieco zmodyfikuję Wasze przepisy, napiszcie proszę, jak robicie tę zupę, że wychodzi Wam dobra :) Ja jeszcze nigdy nie robiłam, dziś będzie debiut :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mąż lubi bardzo wyraźny w smaku i gęsty żur.Nie wiem czy zaliczysz go do dietetycznych. Składniki: k.30dag wędzonego boczku (staram się wybierać chudy) 2 woreczki/butelki żurku 2-3 marchewki, 2-3 pietruszki, seler (ilość zależy od ich wielkości) przyprawy (pieprz, sól, ziele ang., liść laurowy itp.) kilka ząbków czosnku niecały litr wody Przygotowanie: - odkrawam skórę z boczku - do wody wrzucam pokrojone w kostkę warzywa, przyprawy i skórę z boczku - gotuję pod przykryciem (unikam rozgotowania warzyw) - boczek kroję w kostkę i czasami podsmażam (bez dodawania tłuszczu), by powstały skwarki - choć przy wędzonym boczku to nie jest konieczne - do wywaru wlewam żurki i wciskam czosnek - po rozmieszaniu dodaję boczek i jeszcze chwilę (ciągle mieszając) gotuję na małym ogniu Na talerz podaję posypane majerankiem. Do gotującego się wywaru można dodać białą kiełbasę - zależy od gustu kulinarnego. Najlepiej zjeść ją zaraz po przygotowaniu żurku, ponieważ odgrzewana nie jest już taka smaczna.Podobno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupa kalafiorowa,,,,,,,,,,,
No moj zurek jest bardzo dietetyczny jak wszystkie zupy ktore gotuje ;) Wywar z warzyw : kapusta wloska - cwiartka maly seler por 2 male pietruszki 2 marchewki -starte na tarce cebula 2 zabki czosnku ziola : 2 ziela angielskie listek bobkowy lubczyk -lyzeczka albo pare galazek swiezego Gotuje pol godziny ,wyciagam warzywa -marchewka zostaje :p Dolewam zurek- gotuje jeszcze okolo 10 minut .Na koniec dodaje majeranek,zielona pietruszke . Podaje z jajkiem lub ziemniakami :) Smakuje wybornie trzeba sie tylko przyzwyczaic :P Zur sama kiszee wedlug tego przepisu -bardzo prosty !!!! http://alicja.przepisy.net/zurek-na-zakwasie/ Smakuje o niebo lepiej niz te gotowce w plastikowych butelkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żur powinien mieć zapach
wędzonki.Skoro nie chcesz dodawać wieprzowej to wypróbuj tak: Ugotuj wywar na 2 wędzonych udkach z kurczaka+marchewki, pietruszka,kawałek selera, 2-3 sporawe ziemniaki w kostkę pokrojone,ze 2 listki laurowe,kilka ziaren ziela angielskiego.Mięso obierz od kości i pokrój.Do wywaru dolej żur z butelki,przeciśnij przez praskę 2-3 ząbki czosnku,podgotuj do zgęstnienia,warzywa ,oprócz ziemniaków zmiksuj na papkę i dodaj do wywaru(tak robię wg porady pani z netu),następnie przypraw solą i pieprzem ,dodaj nieco utartego korzenia chrzanu.Podaj z pokrojonymi jajkami na twardo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja gotuje wywar na boczku
marchewce, pietruszce, cebuli i czosnku, dodaje lisc laurowy, ziele angielskie, sól, pieprz, maggi, 2 suszone grzyby i wlewam pod koniec zakwas, do tego dodaję kiełbasę pokrojoną w plastry i na talerzu wraz z kiełbasą podaję też z ugotowanym jajkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja gotuje wywar na boczku
a zapomniałam o najważniejszym! majeranek do żurku to podstawa! :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupa kalafiorowa,,,,,,,,,,,
Zapomnialam o suszonych grzybach ,soli i pieprzu ;) Uwierzcie mi zurek wsale nie musi miec zapachu wedzonki :D Kielbasy tez nie musi miec !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielkie :D Nie ukrywam, że najbrdziej lubię żurek oczywiście z boczkiem i białą kiełbasą- mniaaam :) ale, że razem z mężem jesteśmy na diecie, a on ma wielką ochotę na żurek muszę trochę pokombinować. Dziękuję Wam bardzo- z każdego przepisu coś uszczknę ale zrobię go chyba na wędzonym kurczaku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja gotuje wywar na boczku
no właśnie grzybki też obowiązkowo :D Możesz kupić chudy boczek i na tym ugotować :) na kurczaku nie jadłam bo u mnie gotuje sie tradycyjnie z boczkiem, kiełbasą i jajkiem :) Raz jak zaszalejecie to nic sie nie stanie. Taki żurek podaję jako jedno danie bo w nim jest tyle składników, że nie potrzeba drugiego dania jeszcze robić. Oprócz tego na talerze daję też marchewkę, która gotowała się w żurku :) Ogólnie do każdej zupy daję dużo marchwi bo uwielbiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie niestety, ale szalejemy trochę częściej, dlatego teraz żurek musi być dietetyczny :) A ja uwielbiam boczek, mam nadzieję, że na tym kurczaku również żurek będzie miał smak wędzonki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja gotuje wywar na boczku
daj znać jak wyszedł na kurczaku bo jestem ciekawa :) i życzę smacznego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie jestem w szoku! Wahałam się z tym kurczakiem, ale w końcu w sklepie kupiłam dwa wędzone podudzia (pałki) Ugotowałam je z ziemniakami pokrojonymi w kosteczke i marchewką + sól + pół kostki bulionowej grzybowej + pół dużej posiekanej cebuli. Potem te pałki wyjełam obrałam z nich mięso i wrzuciłam do garnka, dodałam żur z torebki rozrobiony z wodą, 3 ząbki czosnku, łyżeczkę chrzanu, świeżo mielony pieprz, majeranek i... Powiem tak- Wyszedł najlepszy żurek jaki w życiu jadłam, mój facet mówi to samo :D A do tej pory uwielbiał taki z boczkiem i skwarkami. Dziękuję za ten genialny pomysł z wędzonym kurczakiem, żurek dzięki temu ma smak wędzonki, boczku i w ogóle wszystkiego co najlepsze a jest nawet bez kiełbasy :D Wyypass I love you :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żur powinien mieć zapach
Bardzo się cieszę,że Ci smakował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja żurek gotuję na żeberkach wieprzowych oraz na żeberkach wieprzowych wędzonych.Jak mam boczek to również daję :) Wrzucam włoszczyznę - marchew,seler,pietruszkę,por oraz przypaloną cebulę (taką jak na rosół). Do tego przyprawy - ziele angielskie,pieprz ziarnisty,liść laurowy. Kiedy mam już gotowy wywar to wyjmuję warzywa (marchew kroję i potem wrzucam do gara).Do wywaru dodaję żurek z butelki,białą kiełbasę oraz pokrojone ziemniaki - gotuję.Pod koniec dodaję chrzan ze słoiczka oraz roztarty majeranek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zurek z torebki kartofel majeranek nieduzy kawalek niekoniecznie tlustej wedzonej kielbasy mozna dodac czosnek mozna dodac odrobine smietany na talerzu dodaje jajko pokrojone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super wiadomosc, ze z wedzonym kurczakiem tak pysznie wychodzi, na pewno wyprubuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a boczek? tez mozna dac, ale minimalna ilosc. np. na zurek z jednej torebki wrzucic wwytopiony jeden plaster wedzonego boczku. smak bedzie, a kalorii i niezdrowosci wieprzwej malo ;) polecam tez wedzona papryke w celu uzyskania aromatu i posmaku wedzonki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój żurek chyba nie jest dietetyczny, bo zawsze ląduje tam pół kilo białej kiełbasy :D uznaję tylko ten z butelki, żadnych proszków. przyprawiam pieprzem białym, czarnym, ziołowym, majerankiem i czosnkiem. jest bezlitośnie ostry :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teściowa nr3
ja parze białą kiełbasę i na tej wodzie potem gotuje. dodaje 1 torebkę żurku i jedną barszczu białego do tego ok 1-2 łyżki octu trochę chrzanu majeranek sól i pieprz do smaku. mniej kaloryczny jest jeśli się je żurek z kiełbaską i jajkiem a bez ziemniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teściowa nr3
zapomniałam dodać że zaprawiam delikatnie mlekiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehhhee
Z torebek to nie jest żurek :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marioagania
Ja próbowałem sam zrobic jednak niestety wyszla z tego jakas katastrofa :( Jestem chyba do konca zycia skazany na Żurek Profi, który swoją drogą jest bardzo dobry :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Otwieram torebke z żurkiem,wlewam do wody i mieszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Srofi, spamerski pomiocie! :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga83
Tutaj https://www.przepisy.pl/przepis/zurek-z-biala-kielbasa masz przepis na klasyczny żurek z białą kiełbasą. Bazuje na takim żurku z opakowania więc nie będziesz musiała robić samodzielnie zakwasu. A poza tym ma w składzie wszystko to co żurek powinien mieć - kiełbaskę i majeranek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kupiłaś żurek z ogródka czy ten zakwas? Bo to chyba dwie różne rzeczy prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak zakwas kupuję z ogródka :) kiełbaska, jajeczka mmm, już wyczekuję Wielkanocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×