Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szmaciana lalka

Jak schowac kable w ścianie?

Polecane posty

Mam kable od elektryczności na ścianie.Jeśli chciałabym je schowac w ścianę potrzebna jest jakaś dodatkkowa osłona? Sciana jest z pustaków.Prosze o radę kogoś kto chociaż trochę mógłby mi pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo kładziesz po wierzchu specjalną maskownicę - plastikową, biała, wyglada tak sobie, pod nią mocujesz kable albo kujesz rowek w ścianie, chowasz kable, mocujesz je, gipsujesz, zacierasz (i tak 2 x ), malujesz i masz ładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, nie trzeba zabezpieczać, on jest przeciez w oslonce tylko przy puszkach i gniazdach/włacznikach, gdzie się kabelki oskórowuje, to trzeba uwazać (czyli na początku i na końcu kabla)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma tak źle
hmmmm.... mój elektryk, który zmieniał elektrykę w starym domu po zbiciu tynku przypinał mi wszystko do ściany i "przygipsowywał", bo przecież i tak na to ma iść tynk, na Twoje pustaki też chyba idzie tynk? to po cóż Ci rowki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo kładziesz korytka na ściane albo wkuwasz się i władasz rurki specjalne (to 2 najtrwalsze i nie widć kabli. Zamurowywać nie radze bo w razie awarii jej usunięcie to praktycznie remont całego pokoju, a tak wystarczy kawałek kabla wymienic. O kwestiach bezpieczeństwa i norm el. Już nie wspominam. Ps. Luźno wiszące kable układa się za płytami gipsowo-kartonowymi jak ktoś tak sobie chce ściany wyrównać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no można wpuszczac w peszla, ale nie widzę w tym jakiegoś większego sensu jak sie coś w kablach psuje, to nie na prostym odcinku, tylko na zakończeniach, czyli w puszkach i gniazdkach/włacznikach no, ale jek ktoś chce być superpoprawny to ok, w rurke niech wstawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma tak źle
BZDURA! w razie awarii przekładasz specjalne urządzenie jedziesz po schowanych "kablach" i pokazuje Ci gdzie awaria! matko kochana, tu śmierdzi wiedzą ze średniowiecza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tak, musisz kupiś trasę
kablową i schować w niej kable, następnie wszystko wbudować w ścianę. Jeśli ściana już istnieje, to będziesz musiał trochę w niej kuć niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej schować w peszelu raz że osłania przewód a dwa można go potem wymienić bez kucia. Teraz ludzie idą po najniżych kosztach bruzda a potem zatynkowanie należy pamiętać że przewody prowadzi się w pionie i poziomie a nie po skosach bo są takie talenty. Pamiętaj że do oświetlenia przewody 1.5mm2 a na obwody gniazd 2.5mm2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tak, musisz kupiś trasę
No te korytka instalacyjne to są właśnie trasy kablowe. Lepsze niż peszele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znacie moze jakies metody na ukrycie kabli plączących sie pod nogami ? mam z tym duzy kłopot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O ja mam! Zajrzyj na http://porzadekwkablach.pl/ - znajdziesz tu szeroki wybór oplotów do kabli itp. Idealne rzeczy pomagające rozwiązać problem niesfornych kabli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×