Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mizeria266

jak sie robi mizerie??

Polecane posty

Gość mizeria266

jedlismy w domu zawsze taka z octem sola i pieprzem. jakie proporcje sie daje jak mam dwa sredniej wielkosci ogorki?? i czy do takiej mizeri dodaje sie cos jeszcze?tzn przyprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamiast octu sok z cytryny
albo ismietane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mizeria266
tak tak smietane to wiem ale chcialam najpierw ja przyprawic zeby troche postala.tylko niewiem jakie proporcje dac narazie wlalam 3 lyzki octu ktos mi pomoze co dalej?ile soli pieprzu i czy to jest dosyc octu?lubimy czuc ten ocet ale nie az tak bardzo?? dziekuje za wpisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śmietanę
ja lubię surówkę z rzepy.Zeby to jeszcze tak potem ni siedziało na żłoądku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie za dużo tego octu? Dodat tez trochę cukru. A sól i pieprz to tak do smaku, musisz spróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mizeria266
niewiem czy nie zaduzo.nieumiem gotowac;]czyli cukier tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mizeria266
ok alutka dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
octu to na 100% za duzo ja daje na oko ale tak minimalnie do tego sol i pieprz ja pusci sok to zalewam smietan i potem doprawiam do smaku cukrem \"(jak dam za duzo octu) sola i pieprzem daj znac jak ci wyszla ta mizeria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja na \"żywca \" jadę. Obrane ogórki w półtalarki, solę i pieprzę po wierzchu i do tego gestej śmieteny przyzwoicie:-D. Mieszam porządnie i konsumujemy:-D Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiej octowej mizerii nigdy nie robilam, zawsze z kwasna smietana. jako dodatki smakowe mozna zapodac koperek, rozgnieciony czosnek, papryke ... co do proporcji to najlepiej samemu sie zorientowac na ile gesta lubimy, na ile kwasna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinka106
ja zawsze robię taką plynna mizerię, w sam raz do picia.Na tarce (male oczka) scieram ogórek,solę i czekam az zrobi sie woda, nie wylewam jej.Dodaje gesta smietankę,czasem dwie.Sole, piepsze,dodaje cukier, ocet i sos salatkowy knorra o smaku koperkowym lub do ogórków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie w domu się robi tak że kroi się na cienkie plasterki ogórek i wkłada go do miski , natomiast w oddzielnym kubeczku daje się śmietanę np. 18% i dodaje do niej sól do smaku, miesza się to i zawartość kubka wlewa do miski z ogórkami, całość miesza się i gotowe.. prawdę mówiąc pierwszy raz w życiu słysze żeby do mizerii dodawac ocet no ale co dom to obyczaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liśka
a może by tak na zimę? 3 kg ogórów, obrać i pokroić w plasterki, dodać 6 ząbków czosnku pokrojonego w cienkie plasterki, 2 cebule, pokrojone w cienkie plasterki, łyżeczkę ziaren kopru i pęczek zielonej pietruszki drobniutko posiekanej - rozłożyć do słoików i zalać zalewą - na 1 szklankę octu - 5 szklanek wody, 3 łyżki cukru, 2 łyżki soli - i zagotować krótko 10 min od zawrzenia słojów. Tak dobra - gdy otworzysz słoik zimą, zresztą spróbujcie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie, a czemu wy lejecie ocet do mizerii ? Przecież to trucizna ! Przecież ten ocet można zastąpić cytryną, to nie początek lat 80-tych, gdy cytryny rzucali do sklepu tylko na święta... Ja ogórki ścieram na tarce, posypuję solą, mieszam i na sito, aby woda odciekła, potem wkładam je do miski, dodaję pół drobno siekanej cebulki, przyprawiam solą, pieprzem, odrobiną cukru i odrobiną soku cytrynowego, a na koniec dodaję jogurt ( w moim wypadku Danone lagodny). Jak mam , to daję na koniec trochę posiekanego koperku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie, a czemu wy lejecie ocet do mizerii ? Przecież to trucizna ! Przecież ten ocet można zastąpić cytryną, to nie początek lat 80-tych, gdy cytryny rzucali do sklepu tylko na święta... Ja ogórki ścieram na tarce, posypuję solą, mieszam i na sito, aby woda odciekła, potem wkładam je do miski, dodaję pół drobno siekanej cebulki, przyprawiam solą, pieprzem, odrobiną cukru i odrobiną soku cytrynowego, a na koniec dodaję jogurt ( w moim wypadku Danone lagodny). Jak mam , to daję na koniec trochę posiekanego koperku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś [21:05 WYPAD z tą reklamą sranona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×