Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość akwarystka

JAK ZAŁOŻYĆ AKWARIUM??

Polecane posty

Gość akwarystka

Od dawna marzę o pięknym i dużym akwarium.Tylko nie wiem jak się do tego zabrać.Od czego zacząć?? Jakich błędów uniknąć. Może ktoś ma u siebie w domu akwarium i podzieli się ze mną wiedzą na ten temat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam ksążke na ten temat
tylko jak ci przekazać 100 str, nie chce mi się tyle pisać:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akwarystka
PAPIEROWE NOŻYCZKI-SERDECZNIE DZIĘKUJĘ!!!!!!!!!!!!!!!!! Nadal masz akwarium, czy zrezygnowałaś z tego hobby??? Dzięki Tobie będę wiedziała od czego się wziąć. Też planuję akwarium bardzo duże.Ponoć im mniejsze tym więcej póżniej zachodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 25 l. i wcale nie jest tak trudno utrzymać w nim porządek. Wodę wymieniam średnio raz na jakieś 3 miesiące albo może nawet i więcej. Czasami tylko podmieniam wodę, tzn. spuszczam połowę i dodaję świeżą (oczywiście odstaną). Roślinek mam już sporo, bo podoba mi się jak akwarium jest zarośnięte :P Przy odpowiednim świetle roślinki szybko się rozrastają. Do tego mam korzonek, żeby środowisko było jak najbardziej naturalne. Nie podobają mi się jakieś zameczki i te sprawy, bo naturalne ozdoby jak dla mnie są najlepsze ;) Z rybek mam kilka mieczyków, gupików, neonków, danio, kiryski i jedną żałobniczkę (niestety tylko jedna się ostała :P wiem, wiem, to ryba stadna, no ale trudno, jakoś zakumplowała sie z resztą rybek i pływa z nimi :P) Na dnie mam bialutki piaseczek, do tego czarno biały żwirek i miejscami zielony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papierowe nozyczki zalezy na jaka rybe.nigdzie nie czytalam aby bylo gdzies napisane ile litrow wody gatunkow sa tysiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akwarystka
Witam. Akwarium już nabyłam. 112l.Co prawda nie za wielkie ale na większe nie mam miejsca. I co teraz?? Piasek i kamienie? A potem woda. Czy jeśli wlewamy prosto z kranu trzeba dodawać uzdatniacz . Czy i do odstałej też trzeba wsypywać ten uzdatniacz?? Po jakim czasie od wlania wody mogę sadzić już roślinki?? No i doradżcie- czy lepszy filtr jest zabudowany czy taki zwykły(taka gąbka)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akwarystka
To nieprawda że w akwarium 25l może być tylko 5 ryb ja mam 15 ryb w takim akwarium!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko ciekawe, jak te ryby sie czują... :o A może ty mieszkasz w 10 osób w dwupokojowym mieszkaniu, co? Też właśnie myśle o akwarium, dzięki Papierowe za ten \'wstęp do akwarystyki\' :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gawi
Ja poradzę tobie tak, zanim kupisz resztę dobrze się przygotuj z teorii Jakie chcesz mieć akwarium? tzn co tam ma być, czy jakiś holender czy może tanganika? od tego co chcesz w nim hodować zalezy co musisz kupić, tzn zalezy podłoże, korzenie, kamienie, oświetlenie, rośliny (przy niektórych rybach rośliny odpadają) itp itd polecam fora: www.holenderskie.pl i www.akwarystyka.pl Ja obecnie mam maleńkiego holendra nie ma nawet 10litrów z krewetkami Aby akwarium ładnie się prezentowało i naprawdę było ozdobą musisz wszystko dobrze przemyśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam akwarium ponad dwa lata, zaczynałam podpierając się tą stroną: http://www.aquaforum.pl/ i jak dotąd jedyną, z której korzystam, ponieważ znajduję tam odpowiedzi na wszystkie moje pytania i wątpliwości. Znajdziesz tu -krok po kroku -wszystkie odpowiedzi na wszystkie pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chara
Ile czasu musi odstać woda? Taka na jakieś 2l?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jary
jeżeli szukasz akwarium to olesam ilka stron: aqva rynkar, ichtios, euro zoo, maliko, a jeżeli chcesz kupi gotowy zestaw to polecam PERŁE 100 tylko wode, piasek i rybki trzeba dokupic. na stronie ichtiosa i euro zoo dowiesz się o rybkach i roślinkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akwarium
ja mam akwa 25l. i mam w nim : 2 molinezje 3 gupiki(dwie samiczki i jednego samca) 2 danio pregowate 3 brzanki 3 neonki 1 glonojad 1 zabke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyle się opisałam i poszło się.... no nic, jeszcze raz: akwarium, im większe, tym mniej roboty, zmiana wody raz na rok (2 dni wyjęte z życiorysu) - lepiej latem, bo zimą katar gwarantowany, więcej rybek da się trzymać, ładniejsze i ciekawsze rośliny rosną i ładniej to wszystko wyglądaprzelicznik woda/ryba jest taki: 1 rybka na 5 litrów, czyli 1 cm ryby na 1 litr wody (średia wyciągnięta; taki karp to byłby jeden w 100 litrach i jeszcze byłoby mu ciasno) sprzęt: filtr o dużej mocy, mocna grzałka z termostatem, napowietrzacz, odkurzacz, skrobaczka do szyb, karmnik, termometr, pudełko na robaki (polecam akwaria z klapą, odpada kombinowanie z pokrywą i oświetleniem) pisząc - duże akwarium - mam na mysli od 100 litrów wzwyż do tego oczywiście wzmocniona szafka pod akwarium (100 litrów urządzone z osprzętem to jakieś 140 kg) a na początek - dobra ksiązka o akwarystyce i kilka wizyt z nosem w szybie... :) wypowiedzi o trzymaniu ryb gęsto jak kartofli w zupie nie będę komentowac, szkoda czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mati306
Tak Ewa 33 masz racje 1 cm ryby to 1l wody tez kupuje teraz 35l xD albo 25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melas
czy ktoś może mi doradzić dlaczego nie mogę dochować się rybek.man nowe akwarium z filtrem i pompką napowietrzającą .wszystko jest tak jak powinno a rybki po tygodniu zaczynają pływać po czym zdychają.mam tych rożnych preparatów witamin i to nic nie daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ====ppp==
moze masz jakas chorobe w akwa np. rybia ospe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pu pu
TZN. chodzi ci o narybek? Jeśli duże ryby mają się dobrze to chyba nie wina choroby. Może byc też tak, że jak wsypiesz pożywienie to te duże ryby sprawniej żerują i wyjadają tym małym wszystko. Słyszałam że często zaleca się do pewnego wieku aby osobno hodowac małe rybki./ A może dałoby się zrobic jakąś przegrodę z siatki? Czytałam gdzieś, że narybek można też karmic mlekiem w proszku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mijan
najlepiej wlozyc do akwarium kotnik i nie wolno karmic mlekiem w proszku!! tylko najlepsza jest artemia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Calvados357
Też przymierzam się do założenia akwarium. rzeczywiście najpierw trzeba zgromadzić sprzęt i trochę poczytać + buszowanie po necie. Ale jest to przyjemne. Najlepsze i tak dopiero przede mną, tzn. urządzanie akwarium. Wszystko jest czasochłonne i niestety kosztowne (zbiornik 112 l +oprzyrządowanie, rośliny i ryby to ok. 500 zł - jak nie więcej). Efekt wart starań. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam akwarium 150 l. Kupiłam książkę na ten temat i przeglądałam strony akwarystyczne i tobie polecam to samo.:) Dam ci radę - zanim kupisz rybki zorientuj się czy jedne rybki nie stanowią przysmaku dla innych np. skalar uwielbia neonki (gupikami tez nie pogardzi) sumy też chętnie małymi rybkami się raczą. Znowu brzanki obskubują ogony taki8m rybkom jak skalar, gupik i welonkom :) Skalar musi mieć akwarium ciśnieniowe, bo wtedy wyrasta duży i jest bardzo reprezentacyjny i do tego łączy się w pary i może zacząć składać jaja :) Niektóre rybki muszą mieć gdzie się schronić i powinno być ich kilka np. kiryski. Zamrożone glistki ( potoczna nazwa;)) należy najpierw rozmrozić...jedzenie lodowatej karmy kończy się śmiercią rybek! Dużo mogłabym jeszcze pisać...najlepiej odwiedź jakąś stronkę o rybkach...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pu pu
Gdzie słyszeliście że nie wolno karmic mlekiem w proszku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akwarium
Mam pytanko co lepiej kupic? Suma czy dokupic 2 glonojada bo mam akwarium 80l. Bo tak sie zastanawiam czy jak kupie suma to on bedzie mi gryzł rybki????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sum rybek raczej nie pogryzie, ale bardzo syfi w akwarium, bo żywi się tym, co sobie wygrzebie z dna, więc grzebie zaciekle drugi glonojad - to samotniki, nie lubią się... ale na 80 litrach może się z aczęsto nie będą spotykać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pip..
80 l to za malo dla dwoch glonojadow lepiej kup sobie kilka kiryskow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akwarium
Acha. Ja jeszcze z jednym zapytaniem. Bo gupiki maja taki białe plamki na sobie i dałem im taki preparat na ospe. To czy te rybki mi nie zdechną i czy nie zararzą innych ryb?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wróżkami nie jesteśmy :) większość chorób niestety jest łatwo przenoszona z ryby na rybę... ja wiem, że to drastyczne posunięcie, ale radziłabym uśpić chore rybki, tym bardziej, że to gupiki, czyli,... no, przynajmniej finansowo nieduża strata humanitarne usypianie rybek jest takie - łapiesz do słoika i do lodówki, aż usną... moja rodzina sie burzyła z lekka na początku, ale słoik owijałam gazetą i stawiałam w kąciku, żeby nikt nie widział...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×