Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jaka kolejność prac przy wykańczaniu wnętrz

Polecane posty

Gość gość

Witam, mam do wykończenia w środku dom (tynki położone - już są suche, w tej chwili schnie posadzka) i nie wiem jakie prace w jakiej kolejności mam wykonać (tzn zlecić do wykonania). - gruntowanie i malowanie ścian - podwieszany sufit - podłogi : panele, parkiet, terakota/gres (kuchnia, przedpokój) - łazienki : całość, czyli glazura i terakota, później biały montaż - kotłownia : płytki na ścianę i podłogę, montaż pieca - montaż kaloryferów - montaż parapetów wewnętrznych - montaż drzwi wewnętrznych (to raczej na końcu, przed meblami) Jakbyście to rozplanowali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ps. zapomniałam o kominkach, ale to chyba na początku przed malowaniem, bo to raczej "brudna" praca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kominki, parapety, kaloryfery, glazury i terakoty, biały montaż, Parkiety po wszystkich mokrych pracach, a przed finalnym malowaniem (może się okazać, że wylewka jest nierówna i będą musieli szlifować, to zapylą ściany) Tylko trzeba pamiętać o tym, żeby terrakota była układana pod kątem wysokości klepki, czy co tam będzie na podłodze, żeby to idealnie zlicować i nie robić jakichś dziadowskich listew (teraz na łączeniu daje się sikaflex) Po co ci podwieszany sufit? to niemodne od paru lat i trąci wiejskim zajazdem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko w kuchni będę miała podwieszany sufit. Nie będzie oświetlenia podszafkowego, bo tylko jedna górna szafka (plus 2 szafki o wys. ok. 2 m. , podzielone na szuflady itp. ) więc chciałam dać podwieszany sufit naokoło ścian (węższy niż szerokość dolnych szafek, żeby światło padało na blat ). Naprawdę to takie wiejskie ? (w sumie dom na wsi ;) ). A co można dać zamiast podwieszanego sufitu (z halogenami) i zamiast oświetlenia podszafkowego? W mojej obecnej kuchni mam 2 lampy na suficie (każda po 3 żarówki) i trochę nie doświetlają całego pomieszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli szukasz kominka to polecam zajrzenie na stronę: http://www.najlepsze-kominki.pl/ . Mają w ofercie szeroki wybór kominków, w tym kominki elektryczne. Jeśli ktoś jest zainteresowany takimi zakupami tam znajdzie wszystko co potrzebne. Kominki, wkłady do kominków, piece wolnostojące i wiele innych. Przy tym ich ceny są na prawdę atrakcyjne, a oferta bardzo szeroka. Pozdrawiam i jeszcze raz polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To proste, idziesz od najcięższych i najbardziej trudnych robót do tych lżejszych – na malowaniu kończąc. Ja sporo rzeczy kiedyś sam robiłem, a ostatnio przy remoncie zatrudniłem firmę http://www.pbhcezar.pl/ do remontu łazienki, montażu kominka oraz zrobienia sufitów podwieszanych. Sam niestety nie umiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie remontem w mieszaniu zajęła się firma remontowo budowlana http://www.wos.waw.pl/ Szybko sobie poradzili z ułożeniem podłogi w pokojach, wykuciem starej glazury i terakoty w kuchni i w łazience, oraz położeniem nowych płytek. Na koniec zrobili malowanie całego mieszkania. Lubię zgraną ekipę remontową która dobrze rozplanuje sobie zakres zadań i się wyrabia w okresowym terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W takich ważnych tematach najlepiej zasięgnąć rad fachowców :) Od malowania ścian polecam Fluggera - w salonach firmowych obsługa profesjonalnie doradzi, a ich produkty są w większości ekologiczne i świetnie się sprawdzają przy malowaniu i użytkowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też bardzo lubię tego producenta, przy ostatnim remoncie kupowaliśmy od nich większość produktów, mają nie tylko farby, także narzędzia malarskie, produkty do drewna itp :) naprawdę spory asortyment

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mają całkiem niezłe masy szpachlowe, seria nazywa się Sandplast, często stosuję też ich okładziny ścienne w wersji wstępnie gruntowanej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytałam że te okładziny ścienne to rewelacyjny patent na okrycie mankamentów ściany typu pęknięcia i porysowania ... ? Muszę się wybrać do salonu Flugger - przydałby się jakiś fajny wzór do mojego przedpokoju - właśnie przymierzamy się do remontu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
okładziny ścienne jak najbardziej, mogą być z filcu lub włókna szklanego, warto zwrócić uwagę na wersję wstępnie gruntowaną, oszczędzimy wtedy na farbie i gruncie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbbonnie
to chyba tak jak wczesniej było wspomniane, też bym tak jakoś postępowała. Ja osobiście moge polecic sklep z rzeczami dla domu: sklep.dajar.pl bardzo fajne i nowoczesne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mysle ze najpierw robi się sciany i jakies wieksze prace. POzniej podłogi a na koncu wstawia meble. My ostatnio robilsmy całkowity remont domu i chyba w takiej kolejności to szło. No ale tez wczesniej trzeba kupic materiały, żeby nie było zadnych przestojów. Tu http://ceramik.info.pl/nasza-oferta/ maja spory wybor i dobre ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas jeszcze zostało wiele roboty, teraz robią nam instalacje wod-kan . zajmują się tym fachowcy z http://www.ziso.net.pl/podstrona-135 i mam nadzieje ze szybko się tym uporają i przejadą do dalszych prac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W kuchni podwieszany sufit? Podobno kompletnie sie nie sprawdza, a do tego stanowi pewne zagrożenie. O wiele lepszym wyjsciem jest sufit napinany. O ile oczywiscie trafisz na solidną firme. Ja korzystałem z http://sufitywarszawa.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie ekipa remontowa z www.polaszekleszno.pl dobrze wyremontowala mi mieszkanie, jestem zadowolona, nie partaczą czegoś, że po miesiącu się rozwala i nie ociągali się z robotą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie mam do tego głowy,dlatego przy remoncie zawsze zdaję się na fachowców. W zeszłym roku ekipa z Budmixu - http://www.tynkimaszynoweslask.com/ ze wszystkim sobie dobrze poradziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do wykańczania wnętrz to mogę wam polecić firmę www.rigips.pl, która zajmuje się produkcją płyt gipsowych i sufitów podwieszanych. Zamawiałem płyty gipsowe u nich i mogę je wam polecić. Są wytrzymałe i mają dobre ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×