Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lenkaCH

Jaka oliwa najlepsza?

Polecane posty

Gość lenkaCH

Mam pytanie??? Macie jakąś sprawdzoną Oliwę?? Ostatnio wróciłam z Grecji i mimo że w Polsce nie przepadałam to tam zajadałam się wprost ich kuchnią a dokładnie wszystkim z dodatkiem oliwy. W Polsce zawsze mi nie smakowała jakoś ale być może wybieram złą firmę. Ktoś ma jakąś sprawdzoną bo chodzi za mną żeby zrobić sobie co chociaż troszeczkę będzie przypominało tamtejsze przysmaki:) Lenka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma jakiejsc jednej najlepszej firmy. do jedzenia na surowo najlepsza jest z pierwszego tloczenia (extra virgine), do smazenia moze byc zwykla zolta. trudno mi powiedziec o jakie smaki i przysmaki ci chodzi, ale kazda oliwa z oliwek powinna byc dobra. moze mialas stara zjelczala, ze ci nie smakowala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w tych greckich przysmakach to pewnie bylo mnostwo ziol i cytryna, dlatego ci tak smakowaly ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dostałam kiedyś oliwę
prawdziwą z Grecji, nie ma takich dobrych u nas. Pyszna była sałata z tamtą oliwą. Ja kupuję w kauflandzie włoskie Monini albo w lidlu też włoska nie pamiętaj jakiej firmy. W takiej podłużnej butelce 0,5 litra, kosztuje 11,99. Ona bardzo dobra jest do mięs, natomiast do sałatek zdaniem mojej rodziny nie nadaje sie, ponieważ czuć goryczkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja mama zawsze mówiła
Najlepsza oliwa jest przywieziona z Grecji czy innego kraju, gdzie się ją wyrabia, najlepiej taka lokalnie tłoczona w jakimś miasteczku czy regionie. Taką oliwę czasami dostaję od znajomych i można ją jeść samą z chlebem, smak ma boski. Kupiona w markecie choćby najdroższa oliwa nie ma już tego smaku. Ja staram się kupować zawsze grecką jakąś, ale dodaję ją tylko do sałatek, do chleba sklepowa się nie nadaje, nie smakuje mi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwnyOlek
Można taką oliwę kupić w Polsce, nawet odbiór osobisty jest możliwy :) Ja sam kupuje w greckiesmaki.com mają tam kilka produktów ale są to oryginalne produkty z Grecji nie jakieś tescowe, czy bierdonkowe masowo wytwarzane bardziewia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiawalecka
Właśnie, widzę że kolega mnie uprzedził równiez polecam gorąco oliwę ze stronki www.greckiesmaki.com JEst świetna bo tak jak wspomniała jedna z przedmówczyń pochodzi prosto z lokalnych greckich tłoczarni także pobija na głowę wszystkie ak dla mnie pseudo-oliwy ze sklepu Warto spróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, najlepsza ( wg mnie) jest grecka oliwa z Krety. Ja preferuję tę od firmy EWP: http://www.ethnicworldproduct.com/ oczywiście fajna jest ta Elma - oliwa w puszcze, bo te w butelkach też podejrzewam są dobre, ale jakoś przekonałem się do tej tańszej a i tak świetniej! Można ją kupić w kilku sklepach w W-wie i nie tylko, to też kieruję na stronę producenta tam podają listę sklepów gdzie można kupić ich produkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dres
Ty śpij, a nie tu coś oliwisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwę Elma próbowałam i jest ok, ale każdy ma inne upodobania , mojej koleżance nie smakuje zaś akurat ta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyno ....
a co do opakowania, to musi byc szklana butelka z ciemnego szkla, zeby oliwa nie tracila pod wplywem doplywu swiatla i powietrza cennych mikroelementow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie lubię oliwy bo moim zdaniem ma zbyt gorzki smak, wolę stosować olej rzepakowy, który jest neutralny w smaku, do wszystkiego pasuje i jest nawet zdrowszy od oliwy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja polecam kupowanie oliwy za granicą, ale przez internet bez problemu znajdziecie sklepiki sprzedające oliwę z Grecji, Hiszpanii, Włoch itd., a smak tych oliw jest zupełnie inny, niż to, co sprzedają w Polsce - wpiszcie tylko zapytanie do wyszukiwarki, najlepiej w wybranym języku (jezeli go nie znacie spróbujcie po angielsku, bo część tych sklepików ma wersje angielskie, albo skorzystajcie z translatora, bo to w zupełności do takich zakupów wystarczy) wysyłają pocztą czy kurierem i po kilku dniach macie u siebie prawdziwą oliwą ktoś wczesniej polecał greckie smaki - wolne żarty :D kupiłam tam kiedyś oliwę i smakowała jak stary olej silnikowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lapkapulapka
W Polsce niestety trudno o taką na prawdę dobrą oliwę z oliwek. Niestety nawet te drogie nie zawsze są najlepsze. Dlatego ja osobiście wolę wybierać to co, sprawdzone, Polskie - olej rzepakowy. Ma lepszy skład tłuszczowy niż oliwa z oliwek, ma więcej omega-3 i witaminy E, no i wiem na pewno co jem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiedza nie boli
wystarczy nie jesc wieprza codziennie 3 razy dziennie i proporcje kwasow tluszczowych zdecydowanie sie poprawi. olej rzepakowy pod tym wzgledem jest neutralny, to prawda, ale nie ma tyle mocy uzdrawiajacej co oliwa z oliwek :) te proporcje sa zachwiane glownie miesem wieprzowym i kurzym, a takze jedzeniem ogromnej ilosci przetworzonych produktow naladowanych utwardzonymi olejami roslinnymi. tu prym wioda wszelkie margaryny, sztuczne masla, ciasta i slodycze robione z nich, "sery" topione i ogolnie cala przetworzona zywnosc. wystarczy przestac jesc w/w smiecie, a mieso wieprzowe i kurczakowe zastapic ryba, wolowina i jagniecina (przynajmniej w jakims stopniu, nie chodzi o popadanie w zadne skrajnosci), a proporcje kwasow tluszczowych w organizmie zdecydowanie sie poprawia. nadwaga i wiele chorob spowodowanych jest wlasnie ta dysproporcja (chodzi o wyrownanie proporcji omega-3 i omega-6)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się. W sklepie Frisco z pewnością znajdziecie oliwę dla siebie. Mamy tradycyjną, z rozmarynem, z czosnkiem i chilli lub z cytryną. Pozdrawiam i zapraszam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja czesto uzywam oleo ;) mozna dostac w polo markecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja ulubiona to develey, na kanapki, do sałatki absolutnie uniwersalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupuję taką oliwę www.dekanter.pl/product/bodegas,arzuaga,navarro/category/oliva,arzuaga,cornicabra-223f.xhtml. Nie jest może najtańsza, ale za to bardzo wydajna i rewelacyjna w smaku. Polecam kulinarnym smakoszom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupuję taką oliwę www.dekanter.pl/product/bodegas,arzuaga,navarro/category/oliva,arzuaga,cornicabra-223f.xhtml. Nie jest może najtańsza, ale za to bardzo wydajna i rewelacyjna w smaku. Polecam wszystkim smakoszom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Makarena x
Wg rankingów najlepsza jest extra virgin Frantoi Cutrera. Niedawno taka kupiłam, żeby się przekonać. Mimo, że najtańsza nie jest to warto ją kupić. A smaku nie da się opisać :) polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja tłoczę sama oliwę, w domu, zakupiłam prasę do oleju http://terapiasokami.pl/prasa-do-oleju-oleum pestki kupuję w sklepach eko i oprócz pysznego oleju mam tez wiórki, których używam do musli lub z których robię mąkę ekologicza , bez wybielaczy i polepszaczy. Prawda, to droga rzecz /2490zł/ ale w sumie opłaca się, wydaje kilkanascie złotych na pestki a mam zdrowy i świeży olej oraz mąkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poziomeczka22
Frantoi Curtera. Najlepsza oliwa na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgnieszkaWuk
Ja kupuję oliwę w tym sklepie http://kochamoliwe.com Wybrałam Gota verde i bardzo mi smakuje :) Musisz pewnie popróbować różnych zanim znajdziesz swój smak :) No i najlepsza i najzdrowsza z tego co chyba każdy mówi to oczywiście Extra Vergine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×