Odpowiedz na ten temat

Jaką pralkę polecacie?

• MamusiaKubusia;) 2012.06.20 [09:29]
    Czeka mnie zakup nowej pralki ,a nie mam w ogóle rozeznania do jakiego sklepu bym nie poszła to każdy sprzedawca poleca inną, wiadomo jak to jest ,każdy chce sprzedać. Jaką wy polecacie ?

waga startowa 65 kg CEL: 25 maj 62 kg 25 czerwiec 59 kg 25 lipiec 56 kg 25 sierpień 53 kg 25 wrzesień 50 kg !
  • 176cm. 2012.06.20 [09:31]
    ariston
  • MamusiaKubusia;) 2012.06.20 [09:40]
    ale jakiś model konkretnie?

waga startowa 65 kg CEL: 25 maj 62 kg 25 czerwiec 59 kg 25 lipiec 56 kg 25 sierpień 53 kg 25 wrzesień 50 kg !
  • poweselna 2012.06.20 [09:47]
    Ja mogę polecić tylko tę, którą sama używam, bo do innych nie mam porównania. Po ślubie kupiliśmy sobie Bosha, kierowaliśmy się przy wyborze głównie klasą energetyczną oraz wsadem (nasz Bosh ma 7 kg wsadu). Nie szukałam pralki z dużą ilością programów, bo uważam to za zbędne, z większości z nich i tak bym nie korzystała. Nasza pralka ma kilka dodatkowych funkcji, np. eco - pozwala oszczędzać wodę, time - oszczędzanie czasu, jest dodatkowe płukanie, ochrona przed zagnieceniami, regulacji ilości obrotów na minutę.. Prosta pralka z dużym wkładem, jak dotąd niezawodna.
  • niby jak mamy ci pomoc jak nie 2012.06.20 [09:51]
    ja mam whirlpool AWE 6519P i jest świetna!
    mam ja już 2 lata i naprawde jest ekstra.
    wczesniej brakowalo mi programow, tu jest ich wystarczająco, w dodatku mozna zmieniac predkosc obrotow, w zasadzie mozesz skombinowac co chcesz, a jednoczesnie jest to przejrzyste i łatwe.

Gdybym miała więcej kasy kupiłabym boscha, bo to dobry sprzęt, ale moja tez jest super. 6ty zmysł fajna sprawa. mało prądu idzie a piorę co 2 dzien.
  • niby jak mamy ci pomoc jak nie 2012.06.20 [09:54]
    do pani wyzej - jesli jest mało programów, a sensownie zrobione, to ok.

moja wczesniejsza pralka miała do wyboru program do bawełny, który trwał 2,5h i delikatne rzeczy niszczył, obroty wysokie bez mozliwosci zmiany
    program codzienny ktory trwal pol godziny i nie dopieral skarpet, majtek, ew. malo przepocone ksozulki
    wiec albo mialam program ktory niszczy rzeczy, albo nie dopiera.

teraz sama sobie ustawiam, program codzienny trwa godzine i takie normalne ubrania dopiera swietnie.
    baqelnianego uzywam tylko do poscieli reczników, koszul itp.
    jest tez program do syntetykow - uzywam do np. polarow i troche delikatniejszych rzeczy. A na moje rajstopy, cienkie bluzeczki itp jest super delikatny program. Są tez rozne inne, ale je rzadziej uzywam. Np. super szybki 15 minut - czasem ratuje zycie.
  • suszenia? w zyciu nie chce pr 2012.06.20 [11:58]
    alki z suszarka.

nie ma szans wysuszyc tak idealnie, zeby klasc do szafy, zawsze jest lekka wilgoc, chocby troszke - ubrania sie zasmierdną i zagrzybieją.

w dodatku nadaje sie to tylko do nielicznych materialow, koszulka z bawelny-dzerseju robi się szerooooka i krotka do pepka. Nie mowiac o zagnieceniach. Koszula meska moze sie nie kurczy, ale wez to wyprasuj.

Reczniki mogą się miąć do woli, jak sie skurczą tez tragedii nie bedzie, ale co mi po suszarce, jak i tak musze to rozwiesic? to juz wole mokre powiesic, kilka(nascie) godzin schniecia dluzej, a o ile mniej roboty
  • z jakiego kraju jest gorenje 2012.06.20 [11:59]
    skladacie pralki w polsce?
  • hmmmh 2012.06.20 [14:24]
    ja podpiszę się pod poweselną, super pralka, my też mamy 7 kg Bosha z linii family, programy proste i dobrze dobrane ich długości, super dopiera dziecięce ubrania jak i robocze męża. Nie polecam indesitu.
  • ell)ka 2012.06.20 [15:49]
    Polecam pralkę parową, ja mam model LG F1480TDS.
    Myślę, że program prania parowego jest świetny, przynajmniej dla mnie. Pierze bardzo dobrze, a poza tym jest bardziej oszczędnie, zwłaszcza że jest w klasie A+++.
    Ładowność 8 kilo, mam dwoje dzieci - wystarczy.

• Gorenje 2012.06.21 [20:57]
    @z jakiego kraju jest gorenje, jesteśmy marką słoweńską, natomiast na terenie Polski posiadamy halę magazynową, jednak nasze sprzęty są "składane" poza granicami Polski. usmiech.gif

• pralka bosch WLX 24462pl 2012.06.25 [00:08]
    witam mam pytanie czy to normalne ze moja nowa 3 dniowa pralka bosch WLX 24462pl stuka przy wirowaniu gdy osiagnie 1000 obrotow juz nie slychac stukania?
  • Gorenje 2012.06.26 [12:06]
    Pralka w żadnej fazie wirowania nie powinna stukać. Być może jest to problem z amortyzatorami, które trzeba dokręcić. Jeśli pralka jest tak nowa, to zamów po prostu serwis usmiech.gif

• Proszek do prania 2012.06.26 [12:15]
    Ja mam pralke samsung, jest świetna. oczko.gif

'Umrę śmiejąc się!' http://proszekdoprania.powiedz.to/
  • kayyja 2012.07.12 [09:48]
    Jedynie pralka z silnikiem Direct Drive nie będzie stukać bo jest tak skonstruowana, ze silnik przekazuje moc bezpośrednio do bębna pralki, co sprawia, że jest cicha i niezawodna.
  • janka_banka 2012.07.20 [06:31]
    Dobry silnik, dają na niego 10 lat gwarancji. Też bym wybrała pralkę z funkcją prania parowego, zwłaszcza jak się ma małe dzieci, albo jakieś alergie.
  • balbinoska 2012.07.23 [14:33]
    Gorenje jest drogie, przynajmniej jak na mają kieszeń. Myślę, że wielu ludzi też nie stać, a LG ma jednak większy wachlarz cenowy.
  • robinnka 2012.07.24 [14:19]
    Zależy od modelu, jedne są droższe inne tańsze. LG ma bardzo duży wybór i to znana marka. Mają dużą sprzedaż AGD na świecie i stosują najnowsze technologie. Ale Gorenje i Miele też są bardzo dobrej jakości.
  • fajnoł dziołszka 2012.07.24 [15:09]
    simens !!
  • lucyna_malina 2012.07.31 [22:17]
    Ja ma LG już dość długo, niestety jak ja kupowałam, to nie było funkcji smart diagnosis, no ale póki co nie była mi potrzebna.
  • yogaryna 2012.08.02 [08:59]
    Ja mam LG dwa lata i często do prania wykorzystuję parę wodną, bo funkcja ta pozwala na znacznie efektywniejsze usuwanie zabrudzeń i zaoszczędzeniu na energii i wodzie.
  • krakowskimtargiem 2012.08.03 [11:02]
    jeśli chodzi o pralkę to ja mam jednak największe zaufanie do boscha (zmywarkę też mam tej firmy). cenowo wypada bardzo różnie, ale zajrzyj sobie do magicznej planety i przejrzyj specyfikacje - trudno tak w ciemno coś doradzić. każdy ma jednak inne wymagania i inną kasę przeznacza na taki zakup.
  • saskoja 2012.08.05 [11:55]
    No właśnie każdy patrzy na pieniądze, a przy wyborze sprzętu trzeba raczej bardziej zwracać uwagę na parametry, skuteczność prania i wirowania no i na silnik Direct Drive. Kazda pralka powinna go mieć.
  • szachrajka11 2012.08.06 [09:15]
    Większość pralek zaopatrzona jest w jedną tylko funkcję ruchową bębna - obracanie. A pralki LG, dzięki technologii 6 Motion, wykonują aż 6 rodzajów obrotów , dzięki temu pranie jest równie efektywne w zimnej, jak i ciepłej wodzie, przy jednocześnie mniejszym zużyciu energii. I na to warto zwracać uwagę przy wyborze pralki.
  • inesines666 2012.08.08 [16:39]
    Cześć wszystkim. Niedawno kupiłam sobie mieszkanie na osiedlu europejskim w krakowie i zabieram się powoli za urządzanie wnętrza. Może ktoś pomóc mi i napisać, jaka pralka byłaby najlepsza do małej łazienki? Tak, żeby nie zajmowała za dużo miejsca, ale była dobrej jakości? Dzięki z góry
  • sierpniowa panna młoda 2012.08.10 [14:13]
    ja brałam pod uwagę 2 marki - Bosch i Electrolux

Ostatecznie kupiłam Electrolux EWF 10 670 W - 4 rok śmiga bez zarzutu
  • Weda 2012.08.10 [14:20]
    Ja mam pralke samsung http://m.euro.com.pl/pralki/samsung-wf1602nhw .bhtml
    Cena nie za wysoka a jakosc super ladna duzy wybor programow dobrze pierze jak najbardziej moge ja polecic

• janogfdan 2012.08.12 [13:04]
    myślę, że pralka samsung to nie jest dobry wybór, bo samsung jeśli się w czymś specjalizuje to w smartfonach...
  • miodowocynamonowo 2012.08.13 [10:30]
    samsunga to mogę mieć monitor, ale raczej nie pralkę oczko.gif chociaż nie wiem, nie próbowałam tego typu sprzętu samsunga. moim zdaniem jednak bosch i siemens jeśli chodzi o pralki i zmywarki jest najlepszy. cenowo różnie bywa, ale w magicznej planecie można dorwać całkiem niezły sprzęt w promocji, trzeba tylko zaglądać i polować.

• psoniak 2012.08.21 [15:13]
    A ja bym właśnie na LG pozostawiła, nie wiem czy widzieliście, ale model F1443KDS Big In zresztą, ma aż 14 programów i pranie parowe do tego. Poza tym klasa energetyczna A+++ pozwala trochę zaoszczędzić na energii i wodzie również, bo z litra wody tworzy się mnóstwo pary, w której pierze się ubrania i nie tylko.

• Iffa 2012.08.21 [15:17]
    Mam Boscha i polecam - nie do zdarcia.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...