Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość odkurzacze

jaki odkurzacz najlepszy dla alergika

Polecane posty

Gość odkurzacze

mam w domu dobry odkurzacz, ale swoje lata ma i jest zwykly, workowy (worki papierowe, wyrzucam jak sie napelnia), firma chyba lg ale musze chyba zmienic na bezworkowy bo podobno jest lepszy od tych normalnych jak sie ma alergika w domu ;/ co radzicie, warto wymieniac ten co mam(wlasciwie zadnej awarii i szkoda troche)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwina XXX
jak jest dobry to po co wymieniac :) ja swoj stary wymieniłam we wrześniu, ale tamten to juz grat był - źle odkurzał, głośny jak kombajn. Teraz mam taki nowoczesny z funkcją piorącą :) Firmy lg. Troche kasy wydałam,a le zadowolona jestem z zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DziwnaJakToMiasto
super, że ktoś dzisiaj jest zadowolony... taka pogoda że strach ;( co do odkurzania - mam zwykły, firmę znam i jest dobra, jestem alergiczką i nigdy nie było kłopotu z workowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli odurzacz jest w porzadku to nie ma sensu go wymieniac, bo jesli chodzi o alergie, to problem moga rozwiazac specjalne filtry i worki do odkurzaczy dla alergikow, to powinno pomoc; http://www.worki.pl/ tu mozesz sprawdzic czy sa worki do twojego odkurzacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piekna jak ta lala....
ja sama jestem alergikiem, ale napaliłam się na odkurzacz piorący ( tez firmy lg oglądałam) i chyba sie zdecyduje na niego, bo starsznie duzo fajnych funkcji, które przydadzą mi sie w sprzataniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sloneccczko
swietna stronka o workach i filtrach. mam lg musze tylko poszperac jaki to konkretnie model :P i poszukam jakiegos uzupelnienia filtra tego co jest zeby jeszcze lepiej sciagalo kurz, super dzieki za info o takiej mozliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emanuela45
z tego co kojarze to gdzies mi sie obiło o uszy, że lg ma konkretne modele odkurzaczy właśnie dla alergików

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aginia
tak, tak, ma takie bo ostatnio sama patrzyłam. ja jeszzce się zastnawiam, tez chce sobie jakiś nowy kupić odkurzacz. Lg ma fajna oferte i ceny dosyć przystepne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacentym
Jak odkurzacz workowy może być dobry dla alergików. Przecież worki muszą być "dziurawe" aby przechodziło przez niego powietrze, jak również jakiekolwiek filtry stałe zatrzymują tylko to co duże ( nasze wyżuty sumienia a to drobne co nas drażni wylatuje tyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arnoldzina
hmmmm, ale ostatnio mi tez koleżanka w pracy mówiła, że sobie kupiła nowy odkurzacz i własnie jest taki przyjemniejszy dla alegików, bo jej synek jest alergikiem. Ja tez mam w domu dwóch alergików i tez zastanawiam się nad zmianą odkurzacza, ale coraz częściej mysle o takim z funkcja prania. Ma ktos taki? Mógłby cos o nim więcej napisac? bardzo byłabym wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie, ze jesli w rodzinie sa alergicy, to zakup odkurzacza nie do konca rozwiazuje problem, najlepiej jest powyrzucac dywany, chodniczki, zrezygnowac z ciezkich zaslon na rzecz lzejszych, ktore mozna prac czesto w pralce, zamiast firanek, zamontowac rolety, dodatkowo cala tapicerka powina byc spryskiwana specjalna pianka zabijajaca roztocza, oczywiscie oprocz tego jest jeszcze masa innych rozwiazan, ktore przynosza ulge alergikom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kirrrba
masz rację, sam odkurzacz to za mało choćby najlepszej firmy. I wyżej też maja racje, że jeśli chodzi o alergików to worek TYLKO BEZWORKOWY z filtrami itp. Jakieś firmy oferują podobno specjalne modele. Ale odkurzacz nie wystarczy i trzeba podjąć inne działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W przypadku alergików faktycznie nie kończy się na dobrym odkurzaczu. Ale na pewno jest to jedno z niezbędnych urządzeń. Trzeba szukać odkurzacza z antyalergicznym filtrem HEPA. Ja bym polecała ten bezworkowy: http://www.ceneo.pl/606737s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adsadasdasa
Ja mam wodnika zelmera, ale jakiś tak mniejszy model (nie piorący). Ma filtr hepa, można odkurzać na sucho (wtedy kurz trafia do worka) albo na mokro (do wody) i tym sposobem nie ma cudów żaden pyłek nie wyleci z odkurzacza. Jeden minus - że trzeba po każdym odkurzaniu wypłukać pojemnik i wyrzucić błotko co z kurzu powstało, ale generalnie jestem zachwycona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce kupic
Jak może być odkurzacz bez workowy? Gdzie leci wtedy kurz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaaaaaaaa
syna mam alergika i tez byłam zmuszona do zakupu nowego odkurzacza. Kupiłam zelmer odysey z filtrem HEPA i jest ok. Worki sa papierowe i wyrzuca się je. Dla mnie ok Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam hoowera
Chyba jest tak worek, ale niewymienny. Dla mnie to bezsensu, bo mam papierowy worek, jest pełny to wyrzucam a tutaj trzeba opróżnić jakiś stały pojemnik i zawsze coś zostaje. Bleee, nie ma jak wymienne worki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W przypadku tego, o którym pisałam chodzi o zbijanie kurzu w pojemniku. Te odkurzacze mają kompresor, który zbija w kostki to, co odkurzacz wciągnie (dlatego przy opróżnianiu nie ma unoszącego się pyłu). No i ma też ten filtr HEPA. Na stronie LG piszą coś takiego: Co to jest kompresor? Najnowsze odkurzacze firmy LG są wyposażone w pierwszy na świecie system mechanicznej kompresji kurzu, który kompresuje kurz w zwarte kostki, co ułatwia usuwanie nieczystości i zapewnia higieniczność całego procesu. Jak odkurzacz tworzy kostki kurzu? Unikatowe obrotowe ostrze znajdujące się komorze kurzu ciągle obraca się, zbijając mocno kurz. Następnie po zapełnieniu komory i utworzeniu kostki kurzu zapala się cyfrowy wskaźnik zapełnienia („Dirt Full).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znam ten odkurzacz, moja mama go ma i jest świetny, nie wiem czy to dokładnie ten model, o którym pisze poprzedniczka, ale nawet tapicerkę można nim prać i ma też nakładkę do mycia okien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacentym
Ludzie nie ma lepszego odkurzacza dla alergików i w ogóle odkurzacza który dobrze usuwa kurz jeżeli nie posiada hydro systemu i separatora jak np. Rainbow, Roboclean i Hyla ale to pewnie nie dla Was bo za takie sprzęty trzeba zapłacić bo za efekt i jakość trzeba zapłacić słono a za złudzenia zawsze mniej tylko czy warto płacić w ogóle za złudzenia. ro Posiadam sprzęt z hydro systemem , kosztował ale spełnia swoje zadanie i z alergią na razie mamy spokój. Warto zainwestować w swoje zdrowie . tel.691425665 lub email jak ktoś chce wiedzieć co używam, nie chcę podawać typu bo zaraz napiszą że reklama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaara - bardzo fajna sprawa z tym kompressorem :) faktycznie dla alergika to bez filtru HEPA ani rusz :) w zależności od stopnia alergii trzeba odpowiednio zainwestować. są i takie malutkie najzwyklejsze odkurzacze (np. właśnie LG), które mają filtr HEPA. dla każdego (i na każdą kieszeń) coś dobrego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To trochę tak, jak z praniem dywanów - pewnie, że są jakieś wielkie i drogie maszyny, które wszystko sczyszczą (łącznie z portfelem), ale nie każdy może sobie na coś takiego pozwolić. Jeśli LG wkłada te filtry do zwykłych odkurzaczy, to ja nie mam nic przeciwko. Dla mnie to sensowne rozwiązanie. No i oczywiście trzeba często odkurzać. A jeśli ma się lekki i poręczny odkurzacz, to tym chętniej będziemy to robić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moim zdaniem szkoda wywalać kilka tysięcy na odkurzacz, jakbym miała wybór to wolałabym ten LG, bo ma wszystko, czego potrzebuję niż inny o wiele droższy, którego pewnie i tak bym w pełni nie wykorzystywała, nawet zresztą nie wiem, co one mają takiego drogiego w sobie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te odkurzacze LG maja Bio-pojemnik, który eliminuje w ciągu doby 99,98% mikroorganizmów, które dostały się do odkurzacza. inteligentna bestia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten Odkurzacz LG posiada Bio-pojemnik który eliminuje w ciągu doby 99,98% mikroorganizmów, które dostały się do odkurzacza - inteligentna bestia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiedziałam, że w tych odkurzaczach LG coś takiego jest... Faktycznie bardzo dobry pomysł. Myślałam, że tylko filtr HEPA montują. Wiadomo, że nie ma idealnego rozwiązania na alergię. Wiem, bo sama jestem uczulona na kurz. W tych odkurzaczach, o których piszę jest kompresor, który powoduje, że przy wyrzucaniu zawartości z odkurzacza żaden pył się nie unosi i w końcu mogę to robić sama, a nie czekać, aż ktoś mi łaskawie pomoże... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiedziałam, że w tych odkurzaczach LG coś takiego jest... Faktycznie bardzo dobry pomysł. Myślałam, że tylko filtr HEPA montują. Wiadomo, że nie ma idealnego rozwiązania na alergię. Wiem, bo sama jestem uczulona na kurz. W tych odkurzaczach, o których piszę jest kompresor, który powoduje, że przy wyrzucaniu zawartości z odkurzacza żaden pył się nie unosi i w końcu mogę to robić sama, a nie czekać, aż ktoś mi łaskawie pomoże... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×