Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość proszę doradźcie

Jaki podkład pod panele podłogowe?

Polecane posty

Gość proszę doradźcie

Witam. Poradźcie , bo jestem kompletnie zielona. Co położyć? Piankę czy zieloną płytę?Co lepsze? co lepiej izoluje? co lepiej wycisza? jakiej grubości musi być podkład? Dodam,że mieszkanie jest na parterze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość on**
tylko pianka,jeśli jest równa podłoga, myć wilgotną scierką,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę doradźcie
dzieki ale moze jakieś argumenty? w czym pianka jest lepsza? jaką grubość kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam deske barlinecką
i byla robiona tez rowna wylewka,na to izolacja,folia i plyta zielona ,kolega który sam ukladal panele polecal tą plytę policz sobie grubosc,jaka Ci pasuje,ile ma panel itd.. moze popytaj w sklapch budowlanych co radzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez przyszla
My mamy tą zieloną piankę i jest cicho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolH
Ale chcesz żeby ten podkład wyciszał czy ogrzewał? Bo jak jedno i drugie to chyba jednym z lepszych podkładów jest ten http://podlogi24.net/quick-step-podklad-pod-panele-quick-step-unisound-pro-gr.-2mm-o_l_748.html . Słyszałem że dobrze sprawuje sie jeśli chodzi o ogrzewanie i wyciszenie. Jest droższy od takiego zwykłego podkładu ale niestety za jakość i efekty musimy zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem dobry układ to tanie panele podłogowe oraz podkład wyciszający, nieco grubszy. W mieszkaniu mam podkład Premium Wood Sound. Korzystałem z tej oferty podlogi24.net/podkady-o_c_73_1.html. Przede wszystkim ten podkład charakteryzuje się dużą gęstością, a to powoduje znacznie lepsze wygłuszenie. Dzieci u mnie się bawią na podłodze non stop, sąsiedzi w ogóle się nie skarżą. Nie ma żadnego dudnienia. W nocy chodzisz po panelach to praktycznie nic nie słychać. Mam praktycznie w całym mieszkaniu – salon, przedpokój, sypialnia. Warto brać do wskazanego podkładu specjalną taśmę. Przydaje się podczas połączeń. Wszystko znajdziesz w poleconym przeze mnie sklepie. Tanio i dobrze. Oszczędzisz sporo czasu na poszukiwaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie jest ten problem z położeniem paneli że jest krzywa podłoga :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie też był problem z krzywą podłogą jeżeli chodzi o panele i w takiej sytuacji trzeba po prostu położyć odpowiednią wylewkę tzw. poziomującą. To znaczy nie w każdym przypadku bo to zależy ile konkretnie ten poziom nierówności wynosi ale już dokładnych liczb nie pamiętam. Grunt żeby wynająć ekipę która zrobi to porządnie i jak coś to polecam Estrich Jack www.estrich-jack.pl. W ogóle panele to jest świetny wybór. Tańsze niż parkiet a te bardzo wysokiej jakości wyglądają praktycznie tak jak on.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli dobra podłoga to tylko lity dąb, ja na szczęście jestem już po wyborze, i montażu więc zdecydowanie POLECAM !!! co do firmy , to możesz ich zapytać co zrobić na pewno doradzą ;) chyba nawet na Fan page wstawili zdjęcie mojej podłogi ;) ale mogę sie mylić https://www.facebook.com/ArtW-242927366136148/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Violka032
Jak podłogo bardzo krzywa - to trzeba wylać wylewkę samopoziomującą i będzie po kłopocie. Jak są natomiast tylko niewielkie nierówności to wystarczy dobry podkład. Bardzo dobrze sprawdzi się w tej sytuacji - pianowood firmy Organika. Wyrówna, wyciszy i dociepli podłogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gilza
Ja mam w domu pod panele położony właśnie pianowood (http://www.pianomat.pl/produkty/pianowood/) i jestem zadowolona - bardzo dobrze wycisza podłogę, co było dla nas bardzo istotne, bo na dole mieszkają rodzice i nie chcieliśmy im za bardzo przeszkadzać. No i dodatkowo jest to materiał ekologiczny - co ma dla mnie ogromne znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia z Arbiton

Podkład w dużej mierze przesądza o trwałości i wygodzie korzystania z paneli podłogowych, nie powinniśmy więc traktować go "po macoszemu". Dobry podkład to dobra izolacja cieplna i akustyczna oraz odpowiednia stabilizacja paneli na podłożu. Do paneli drewnianych właściwym rozwiązaniem będzie Multiprotec Eco, do paneli winylowych (np. www.arbiton.com) podkłady Multiprotec LVT, a do paneli laminowanych podkład z linii Secura lub Multiprotec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotrek

Podkład kwarcowy 1.8mm z podlogi24net sprawdza się u mnie świetnie. Super  przewodzi ciepło a na tym nam bardzo zależało i co ważne kupiłem go w bardzo dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roman Szawa

Powiem tak ważne są detale bossland.pl ja zainwestowałem w ten podkład nic nie puszcza nie dzieje się nic co by mogło niepokoić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×