Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jaki robicie pasztet na święta? Z czego? Jakie dodatki?

Polecane posty

Gość gość

Ja na ogół robiłam klasyczny, tradycyjny wp-wołowy, ale już mi się przejadł szczerze mówiąc :) Dzisiaj wpadłam na przepis z indyczego udźca, może w tym roku zrobię właśnie taki. A może Wy mnie zainspirujecie i podrzucicie jakiś fajny przepis? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szkoda mi czasu ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasztet z jajek i pieczarek Składniki 13 jajek 250 g pieczarek 2-3 cebule 250 g sera zółtego 1 szklanka bułki tartej 1/2 szklanka gęstej śmietany natka piertuszki sól pieprz pasztet nie musi być zajęczy ;) Etapy przygotowania Przepis znalazłam na stronie Olgi Smile...coś innego a jakie dobre...mmm :) 10 jajek ugotować na twardo, ostudzić, obrać. Ser żółty i jajka zetrzeć na tarce (duże oczka). Pieczarki oraz cebulę oczyścić. Zetrzeć również na tarce (duże oczka) i usmażyć na łyżce oleju. W wysokim (dużym) naczyniu mieszam, jajka na twardo, ser żółty, pieczarki z cebulką, posiekaną natkę, śmietanę, bułkę tartą, jajka surowe (3 sztuki); doprawiam do smaku. Powstałą masę przekładam do foremek wysmarowanych tłuszczem i wysypanych bułką tartą. Pieczemy 60 minut w temperaturze 180 stopni. Po wystudzeniu, kroimy w plastry i podajemy z sosem tatarskim, chrzanem etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w tym roku robię z indyka właśnie + suszone morele (cześc zmielona, częśc drobniuko posiekana). Cała reszta - jak w standardowym pasztecie ;) Ale też się zastanawiam czy dawać włoszczyznę do niego czy nie, zawsze dawałam. Zastanawiam się jak będzie smakował bez warzyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polinka, miej minimum przyzwoitości i podawaj strony, z których bezmyślnie kopiujesz! :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×