Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Women.

Jaki system grzewczy na dom 200 metrow?

Polecane posty

Macie jakis linki,dobre sprawdzone sposoby.Ogrzewam gazem i jest tragicznie jesli chodzi o rachunki:( Dodam,ze piec jest stary.Nie wiem czy zmieniac znowu na gaz czy cos innego polecacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja mam dom 154m
też na gaz, ale piec nowy, automatycznie sterowany więc nie wyobrażam sobie innego rozwiązania...tylko gaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piec węglowy ekologiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokoijk
ja mam dom większy bo pond 3mm metrów i ogrzewamy go węglem, mamy piec weglowy niestety stary i trzeba tego pilnować, ale nie jest to wielki problem.pozatym teraz są piece na miał z dozownikiem z boku, i wtedy trzeba schodzić do niego raz na dzień lub dwa tak aby ten miał nałożyć. miał jest dosyć tani do300zł za tone, a taki piec to wydatek od 3tys w zwyż a gazowe no cóż wygodne ale drogie ogrzewanie, więc trzeba sobie pomyśleć co ważniejsze. przeraża mnie wygodnictwo ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokoijk
miało być 300 metrów, nie wiem dlaczego tak mi się napisało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo dziekuje za informacje.powiem szczerze,to nie z wygodnictwa nie zmienilam pieca a z braku pieniedzy:( Gaz drogi,brak pieniedzy na zmiany i bledne koleczko:( :O Czy mozecie mi podac jakies linki,gdzie moge zakupic taki piec?? Bardzo dziekuje za wszystkie porady!❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokoijk
wiem że są w castoramie, tam jest dosyć duży wybór i na pewno doradzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki!!! martwie sie tylko o ceny przerobek itp.musze miec fachowcow,chce zmieniac tez zeliwne grzejniki.Najdrizej wyjdzie chyba robocizna:( Dodam,ze grzeje gazem,ale nadal zimno (oszczednie podkrecam) Juz mam okna pozmieniane,dom ocieplony i teraz chyba juz tylko pora na piec...W zimie mialam 16 stopni,czyli marzlam,drogo zapalcilam,....eeeeh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja mam dom 154m
nie rozumiem, czemu od razu ktoś 9chyba mnie) próbował atakować...że niby "wygodnictwo". Skoro stać nas było na dom ( i jak widać nie aż takie wielki) - zbudowany 3 lata temu, to co, miałam wsadzać do niego jakiś stary piec węglowy??? jestem super zadowolona, bo piec moze i trochę kosztował, ale daltego, że nowoczesny, dużo oszczędzam na ekspoloatacji, bo moge dozować ile chcę ciepła, ustawić, zeby się wyłączał co 30 minut a nawet sterować poprzez internet, jak nie ma nas w domu. Oszczędność wielka, bo nagrzewa błyskawicznie, wi.ęc na pół godziny przed przyjściem do domu rozgrzewam, a potem tylko się "tli" żeby utrzymywał temperaturę taką jak mi się zechce w dowolnym pomieszczeniu. 4 pokoje stoją puste jeszcze więc tam nie grzejemy, a w salonie i tak pali się kominek drewenm więc daje ciepło super i zapach. Czasem warto zainwestować w coś lepszego co za jakiś czas daje duże oszczędności w eksploatacji. A jak wspomniałąm, nie "sramy" pieniędzmi, skoro dom ma TYLKO 154 m a nie 300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co sadzicie o oleju napedowym?? moj znajomy mi caly czas doradza,ze to najlepsze rozwiazanie.... Mowil tez,ze mial drozeje,bo duzo ludzi sie \"przerzuca \" na to....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaz to luksus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dom to klopot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
moze popatrz na piece marki okofen -moze pomysl o ekologii oraz o piecu ktory pali wszystko szyszki, zboze, orzechy, drzewo itd.... albo piec na granulat marki okofen - http://www.pelletsheizung.at/ musisz przedtem zastanowic sie nad suma pieniedzy przeznaczona na to oraz nad parametrami domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mozercie napisac ile wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mozercie napisac ile
wydajecie na ogrzewanie miesiuecznie? I jakie macie.ile stopni w mieszkaniu. Ja mam dom ok 300m, ale ogrzewam ze 120, ocieplony jest srednio,okna wymienione, temp ok 18 o, ogrzewanie miejskie, w tym roku w najtragiczniejszym miesiacu bylo 700. ale tak to z 400-600 w zimie. Zastanawiam, sie na jakie wymienic, bo np znajomi za gazowe(nowy piec) w mieszkaniu 60 m (stare mury, mieszkanie srodkowe) zaplacili w tym najgorszym miesiacu 400, normalnie ok 200. Czyli tak w sumie na jedno wychodzi... Z tym,ze maja 22 - 21 stopni. Z miejsckim wygoda, bo nie ma gazu w domu, ale mnostwo biora za koszty dodatkowe. Z kolei miejskie ogrzewanie w mieszkaniu 100m , placone od metra, to ok 650. Rekord - znajoma z przedwojenna nieocieplona willa. 350 m placi 3 tys, ma miesiecznie, ma b cieplo, bo lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyle samo mniej wiecej place

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezrelestracji
Nie am nic do powiedzienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farmerka63
Są mądre piece na biomasę - przymierzamy się do kupna Atmosa, który zgazowuje drewno ( ale wymagane liściaste sezonowane) - tu nasuwa się pytanie, czy masz szanse na takie drewno... i czy masz je gdzie zmagazynować... Mamy ponad 100-letni dom na wsi- elewacja z czerwonej cegły, i nie chciałabym jej zasłaniać styropianem i tynkiem... W tej chwili palimy jeszcze wrelikcie epoki socjalizmu - żre wszystko w duuużych ilościach, każdy grzejnik od innej matki, grube rury, mnóstwo wody w całym układzie... Tez czeka nas generalna przeróbka! Chciałabym jeszcze postawić kominek z wkładem żeliwnym - tak dla frajdy i bezpieczeństwa - w razie naprawde srogiej zimy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiperkaa
700 zł to chyba norma , moja znajoma ma 160m i zapłaciła za 2 miesiące 1500zł. Ja mam 120m i pale węglem :-( uciążliwe ale tańsze . Cała zima 2, 5 tony * 400 = 1000zl + troche drzewa za 300zł. No i cieplutko w domku ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmhma
wiecie moze jak jest z ogrzewaniem plaszczem wodnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gogolinka halinka
ale wegiel ponoc kopci na caly dom,wiaze sie to z brudem,ciaglym siedzeniem w kotlowni...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farmerka63
hmhma! Chodzi Ci o kominek z płaszczem wodnym? Bo płaszcz wodny to posiada każdy piec c.o. - tak mi się wydaję, ale jestem tylko kobietą... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gotowanie ogrod domy
Najlepsze sa piece mialowe,bo jeszcze w miare wyjdzie "tanio" ogrzewanie,maja zmienic teraz akcyze na olej napedowy ,ktorymi sa grzane szpitale,domki jednorodzinne.Jezeli do tego dojdzie ,to na jeden domek grzyny na olej nap.miesiecznie bedzie ogrzewanie kosztowalo JESZCZE RAZ TYLE!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zona serwisanta
co wy tam wiecie ... tylko eko groszek !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groszek ale nie eko
eko groszek? daj linka,zobaczymy czy eko groszek jest taki dobry:P i piec do tego poprosze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zona serwisanta
jest rewelacyjny! a linków szukaj sobie w wyszukiwarce... ja juz swój kociołek mam i jestem zadowolona... i nie będę się licytowac czy eko czy nie eko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u nas to w Polsce
:0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moim zdaniem ................
najlepsze jest ogrzewanie gazowe - kaloryfery (odradzam ogrzewanie podłogowe). Jak wychodze z domu do pracy, to ogrzewanie przykręcam na minimum, jak wracam włączam, temp. mam w domu 20-21 st. C, w nocy przykręcam ogrzewanie na 17-18 st. C Koszt ogrzewania nie jest wielki, a wygoda ogromna :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problemowyfacet
A co powiecie na to że mam jeden dom 300 m kwadratowych,luksusowo urządzony za 800 000 i drugi,tochę mniejszy za 500.I wy mi powiedzcie jak ja mam to ogrzać?! PS:W mniejszym(tańszym)domu mam swoją firmę i tam nie muszę tka grzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×